Vratit darceky byvalemu?

Patka231

Čo mám robiť v prípade, že bývalý mi počas vzťahu daroval fotky, naše spoločne a napísal mi take texty a on ich teraz žiada odo mňa naspäť, že už ma nelubi a nepraje si aby som to mala.. žiada aj ďalšie veci ale ja mu tieto nechcem dať, ja sa na to rada pozriem a rada si spomeniem, že mi to dal.. tenisky, mikinu a take, nech si zoberie a dá ďalšej.. ale mne záleží práveže na týchto maličkostiach, ktoré si chcem uchovať.. nechápem, ako to vôbec môže žiadať odo mňa ale keď sa k tomu dobíja, tak ja už neviem ako mu mám povedať, že mu to nechcem dať..

soffa

jasne ze nie,ved za tych 8 rokov ani neviem co vsetko mi pokupoval;-))(a plati to aj naopak)darovane sa nevracia.,daj to na charitu alebo do zalozne,peniaze si potom pouzi na co chces;-))))

Blondula

winki....tak keby si mam kazdeho frajera "zaskatulovat" tak zbohom rodina !!! :D :D mne to je jedno,ja ked sa rozidem,tak istym sposobom zabudnem...

winki

Vracať dar? Ako a prečo? Iba ak by si hľadala dôvod sa s ním stretnúť. Ale podľa mňa by to každý normálny človek odmietol od teba zobrať.

Ja som to riešila tak, že po rozchode som všetko zbalila do krabice a uložila do pivnice. Šperky a oblečká som darovala mame, alebo sesterke (nepotrebovala som si ho pripomínať).

Po čase, keď bolesť ustúpila, tak sem tam zalovím v krabici a spomínam na to pekné.

Blondula

nikdy som po rozchode darceky nevracala a ani som nechcela,aby mi byvaly nieco daval naspät !! .... trosku divne ,nie ? ....aby som vracala nieco...

doubledog

vratit dar?
to je predsa urazka
co to je za moderny trend?

asi to bude tym, ze vnutorne citis, ze to nebol dar, ale skor uplatok ci platba.

0vecka

jj v pripade ze je to tak hodnotna vec napr zlaty nahrdelnik za 500 EUR a chlapec zaraba 500 EUR a bol to posledny darcek kratko pred rozchodom tak by som to skor vratil ... ak sa vsak jedna o inu situaciu tak si to nechaj....

laurora

Porozchode, hlavne by som ten posledny drahy darcek neprijala, ked viem, ze sa s chlapom chcem rozist. Ja by som sa citila trapne ze si vezmem hodnotny dar ked uz viem, ze tento vztah chcem skoncit. Takze chapem, ze sa citis blbo. Ale sama ho nevracaj, lebo to bude vyzerat tiez blbo. No keby si ho vyziadal spat, tento posledny by som mu spat dala. Ostatne urcite nie, Tiez si myslim, ze to vracanie vsetkych 50 darov z celeho vztahu je velmi trapne a detinske...no s tym poslednym je to trosku ine, no...