Ochlpenie na tvári

Príspevok v téme: Ochlpenie na tvári
marianka555

ahojte....tak mám 20rokov. Veľmi zarastam na tvári...moje chlpky nad perou sú tmave, husté, a dosť veľké...mám ich aj na brade, licnych kostiach...najviac ma trápia nad perou bojím sa depilopat všetkými spôsobmi že mi narastu hrubsie a tvrdšie...laser ani nespominajte...chcela by som vyskúšať voskove pásiky lebo ďalej s tým uz žiť Nevládzem...na nohách mám po holení hrubé chlpky..po vytrhani obocia je to tiež tak..má to niekto z vás tiež takisto ako ja? poraďte mi či mám ísť do toho s tým voskom alebo radšej nechať všetko tak ? bojím sa že to bude mať taký efekt ako pri holení....

ebi777777

vyhľadaj si jedlá s nízkym glykemickým indexom, naštuj si túto problematiku a riaď sa podľa toho, a inak mäso môžeš jesť, ale v malom množstve, a najlepšie ak by bolo domáce

marianka555

tak potom ake jedla mám jest.....ja jem všetko za radom....ked mäso nemôžem alebo take jedla aké jedia chlapi tak potom ako sa mám najesť??

ebi777777

ja som písala o glykemickom indexe, nie o mäse :)
nehovorím, že to má vyliečiť
ale slečna vyššie potrebuje radu,
a myslím, že to skúsiť môže, jednak je objektívna spojitosť medzi kolísaním hormónov vplyvom jedál s vysokým glykemickým indexom a inak je to aj pozitívum pre jej zdravie, vážne jedlá z bielej múky a všeobecne cukor organizmu neprospievajú

možno niekoho tento fakt zaujme a si naštuduje o tom viac...
je to len jeden typ a rada :)

vegetariánka

No nehnevajte sa na mna, ale ja som 5 rokov vegetariánka, obmedzila som aj mlieko, a tento problem mam tiez. ~. Myslim, ze býva ti mohli pomoct prírodné veci na vyrovnanie hladín hormónov, tusim wild yam sa to vola, alebo antiandrogenna antikoncepcia, ale tu by som ja osobne len kvoli chlpom nebrala

ebi777777

v skratke jedlá a nápoje s vysokým glykemickým indexom podporujú intenzívnu produkciu inzulínu, čo má za následok nadmernú produkciu aj mužských hormónov, ktoré spôsobujú potom nadmerné ochlpenie

okrem iného aj preto tento fakt nie je zdravá biela múka a ani biely cukor

vitavi

Marianka, strácaš svoju ženskosť a krásu tým, že sa prikláňaš k mužskej energii. Na príčine je pre teba veľa mäsa, syrov, vajec, pečených jedál a solených/chlieb/, údeniny.

Toto všetko by si mala nahradiť sviežimi zeleninovými a obilnými jedlami s trochou strukovín, semienok a minimum ovocia, panenského oleja.

Chĺpky ti prestanú zosilňovať a vypadnú až po dlhšom čase.

ebi77

jáj ale myslím, že predsa endokrinolog to predpisuje, takéto veci s hormónmi so zvýšením ochlpením jedine on....

denisa123

mala by si vyhladat zdravotnu pomoc lebo kazdy ti poradi nieco ine ale doktor ti pomoze s tvojim problemom nic v zlom k vasim radam:-)