Študovať odbor Výživa ľudí alebo Cestovný ruch

Príspevok v téme: Študovať odbor Výživa ľudí alebo Cestovný ruch
Nikola123

Ahojte :) Viem, ze rozhodnút by som sa mala asi sama...ale ja vázne neviem :( uz som zúfalá...fakt neviem čo sa viac oplatí..
Práve som skončila Obchodnú akadémiu a neviem čo dalej... Rozmýslam nad tým CR ale príhlasku na VS si môzem dat az o rok..no na nasej skole je možnost pomaturitného stúdia CR, tak uvazujem ze by som tam rok chodila, aj by som sa niečo naučila a popritom zarobila aj na VS, na kt. by som si dala prihlasku bud. rok

no a druhá moznost je Výziva ludí na SPU v Nitre...tam majú druhé kolo podania prihlasok az do augusta cize to by som este stíhala tento rok. Velmi sa zaujímam o zdravú stravu uz pár rokov a myslím ze by ma to bavilo. No ale vela ludí ma od toho odhovára ze sa to neoplatí studovat, ze to nemá prespektívu do budúcna.

Ja neviem :( Ak by sa tu náhodou našiel niekto kto študoval/študuje niečo z tohto velmi by ma potešili Vaše názory. Ked ja sa nemám ani s kým poradit, mojim rodičom tím to je totálne jedno, oni by boli najradsej keby som si nasla rovno prácu...takze od nich nemôžem očakavat ziadne rady :(

Za kazdý názor velmi pekne dakujem ;)

slnieckovaa1

Ja si osobne myslím, že v živote je lepšie venovať sa tomu čo človeka zaujíma. Vyštudovanie tej či onej školy ti samo osebe prácu nenájde, prebíjať sa človek musí sám. Pokiaľ si sama seba vieš v budúcnosti predstaviť, že pracuješ v oblasti výživy, tak to zmysel určite má a ako som písala uplatnenie existuje. Pokiaľ si vieš seba predstaviť, že pracuješ v oblasti cestovného ruchu, tiež to má zmysel študovať. Ale rozhodnúť sa musíš sama, neber to tak, že ti radím, aby si určite išla radšej na výživu ľudí ako na cestovný ruch, píšem len z môjho uhla pohľadu.

Nikola123

slnieckovaa1: naozaj si myslís, ze sa to oplati studovat? lebo vacsina ludi mi vravi, ze je to zbytocne, a ze sa to neoplati, a ze z toho mat nic nebudem...

pritom ma to velmi zaujíma :) ale zase studovat nieco, co mi bude na dve veci, nie je bohvieco :(

0vecka

2 fenik uz podla tych oborov ti musi byt jasne ze slecna nad takymto rozmyslat nebude... vecsinou taka uvaha pride po promocii...

slnieckovaa1

Ahoj, nedávno som tu na fóre písala v podobnej téme, že poznám ľudí, ktorí študovali odbor, o ktorý sa zaujímaš - Výživu ľudí a dovolím si tvrdiť, že v súčasnosti je to pomerne perspektívny odbor. Podľa mojich skúseností je SPU ako univerzita častokrát podceňovaná, pričom výučba spomínaného odboru je organizovaná pomerne kvalitne. Čo vytýkam, chýba dostatočná prax, to sa však týka väčšiny slovenských vysokých škôl. Nikto si nevyberie za teba, sama musíš zvážiť pre a proti, ale podľa môjho názoru v súčasnej dobe reálne uplatnenie v oblasti výživy určite existuje.

Nikola123

tak ak mam povedat pravdu, najviac ma to tahá za tou výzivou, uz 4 roky sa tym zaujimam...ale vela ludí v mojom okoli ako aj rodina ma od toho odhovára ( totiz nikto z rodiny nedbá o zdrave stravovanie) a preto ma v tom ani nepodporujú...myslia si ze to nemá ziadne uplatnenie :(

Micina

Ak by ťa bavila tá výživa, tak choď študovať to. Je super študovať to, čo je zároveň aj tvoje hobby. A inak.. podľa mňa to môže mať perspektívu určite väčšiu ako v minulosti. Však problémy s obezitou a strava sa začína riešiť stále viac a viac.

fenik

a co budes robit ked budes vystudovana vyzivovatelka ludi alebo vystudovana cestovna... rušička? ze kto ta zamestna, co tam budes robit a kolko ti budu platit?

Nikola123

o rok ? bud na ten cestovný ruch, alebo tú vyzivu ludí...no a este som rozmyslala aj nad elementarnou a predškolskou pedagogikou

neviem, čo by bola najlepšia cesta :(