Moja mama ma psychicky deptá

Príspevok v téme: Moja mama ma psychicky deptá
jojoips

ahojte mám 17 rokov,študujem na gymnáziu a ako z nadpisu vyplýva mama ma totálne ničí
prekáža jej moja váha (69kg) viem že je to trošku viac, ale mne to až tak neprekáža lenže ona mi to dáva riadne pocítiť ( nežer toľko budeš tučná, od tretej už nejedz, vyzeráš rozkysnuto)už sa to vlečie roky už neviem ani čo robiť. diety som držala ale slávny jojo efekt, prešla som na zdravé stravovanie čo sa mi aj páčilo lebo som mala veľa energie, držala som ju 2 týždne (-1,5kg) ale začala do mňa rýpať že nejem čo je doma navarené ale že žeriem same pič*oviny, takže som musela skončiť. už nevládzem, s ňou ani za dobré ani za zlé. mám ešte brata, jej verná kópia jeho ma najradšej, nič mu nepovie len ho chváli a mňa nenávidí.
raz ma zarazilo len to že som bola u kamošky a prišla som o 2 hodiny neskôr zo školy ako obvykle ale zabudla som jej zavolať. tak keď som prišla domou riadne vzrúšo : ty kurva jedna, nič len jebať sa chodíš, suka, piča .........( sorry za výrazy) ale to ma odrovnalo zostala som ako kameň len som plakala a utekala do izby. proste neviem ďalej ako s ňou. pri každej hádke začne po mne kliať. neviete mi poradiť. mám ju aj tak rada predsa je to moja mama a tá je len jedna ale ten život ma nebaví

lLily

no takto to dopada, ked si ludia zakladaju rodiny predtym, nez si stihli doriesit svoje sramy z tej povodnej. Bohuziel, si len dalsia obet a najskor budes v tomto uplne rovnaka ako ona, ak sa z toho nepoucis. Taketo rody postupom casu celkom vymru, takze je aj dobre, ak sa dalej nerozrastaju a ich deti ostanu radsej neplodne.

aaaaaaaeeee

zo skusenosti viem ze co starsi hovoria je vzdy pravda. no a ty nechces byt 26 velryba ktora sa vyhovara ze nechce schudnut a nema frajera. tak to ber motivacne

dceramatky

stručne pre autorku: vyser sa na ňu! ži si svoj život!

teraz pre Martin Hola: ty si teda iný prípad! Absolútne nechápeš, o čo tu ide!

denisaf

toto presne aj ja hovorim....naco maju niektore zenske vôbec deti... to ze mozu mat neznamena ze ich aj maju mat pokial k nim vôbec nemaju vztah... radsej nech ostanu bezdetne.... pre niektore deti je zivot peklom...vsetko su to krasne slova o materstve a podobne ale ked je raz zena padnuta na hllavu a robi peklo vsade dokola fakt to bude peklo aj pre jej deti ... poznam par pripadov osobne ze by ste aj vy prestali obhajovat a rozpravat tie krasne reci... a autorka temy co sa teba tyka ked ukoncis stredoskolske vzdelanie odstahuj sa najdi si zamestnanie a uvidis ako sa ti ulavi ked uz ta matka nebude mat v moci a budes stat na vlastnych...

NajlepsiaMatka

..
naco taketo pice maju deti ? robia im potom cely zivot peklo

moja matka mi bez vsetkeho takto nadava aj pred vnucatami sprosto oplzlo, pritom mam 20 rokov staleho partnera a ona kazdy tyzden ineho
dalej ludia vidia a pocuju len to, co sa im hodi, zvyknu si este taketo kreatury zastavat !!
..

Palmanus

Ahoj jojoips

Čítal som tvoj problém. Je ťažké mať takúto matku, ktorá nie je oporou ale skôr utrpením.

Doporučil by som aby ste si s matkou podiskutovali prečo je vlastne taká zaujatá voči tvojej váhe, prečo vlastne jej na tom záleži a prečo chce mať s teba chudé "špáratko".... Myslím že tento problém môže byť zakotvený v minulosti tvojej matky, ktorá sa mohla neraz stretnúť s takýmito predsudkami voči nadváhe a určite to nemysli zle a chce predísť tomu aby sa ti stalo niečo podobné. Niekde to musí byť zakotvené a určite keď sa k tomu dostanete tak sa možno ako sa hovorí "prečistí vzduch"..... taká druhá rada: ak by ťa hodnotila , tvoj vzhľad alebo niečo typu ako si písala keď si meškala domov tak by som jej odpovedal jednou až dvomi vetami a to " súdiš podľa seba? podľa svojich skúseností?"

A podľa reakcie by sa dalo ´dalej diplomaticky pokračovať. I keď viem že je ťažké sa nehádať s človekom ktorý to môže robiť rád.

lilusqa

pomoooc pomozte my nas deti je doma 3 cize 2 dievcata dvojicky dvojvajecne cize sa na seba nepodobame ja som tazsia a ta druha chuda a este mame 1 brata mama si brata nevsima as tak ako by mala lebo je najstarsi si myslim . Ale ja ta tazsia mam pocit ze ju mama uprednostnuje jej kupuje veci sladkosti = vraj za odmenu za znamki mna nechce ani vidiet iba by ma posielala na prazdniny aby tu druhu mala len pre seba, mama po mne krici hovori ze si mam upratat izbu ... dakedy si myslim ze som s nervami v konci ale no je to moja mama mam ju ajtak rada ale ona Asi nie ;( co mam robyt ako to zmenit

Martin Hola

Ak Maminku MILUJEŠ, tak jej ukáž svoje SRDIEČKO!!! Ona Ťa priviedla na svet a možno ani nevieš aké, to muselo byť pre ňu, sa o teba postarať!?? Aby si bola raz šťastná a počula si, že ju to trápi, čo ti povedala alebo urobila, musíš skúšať bojovať zo všetkých síl o ŇU!!! Rozumieš??? MAMIČKA je len jedna jediná na celom svete a v celom vesmíre. NIKDY ale NIKDY sa nestalo, že by si sa mohla niektorá MATKA, ktorá porodila svoje dieťa, ktorá už musela byť 9 mesiacov rozhodnutá, že CHCE toto ďieťatko a mohla by sa zamilovať do susedových dcér alebo mať románik s niekym..?!, v tých bolestiach s rozstrihnutým prirodzením alebo s cisárským rezom, sa jej to aj podarilo konečne, to ešte nevedelo toto dieťa ako jej matka bola na tom doteraz,a čo bude ďalej ale ak sa pozrela skôr na Dieťa inej Matky?, tak?...?....??, Nemôžem vedieť ani ja lebo som chlap a nebudem to ani vedieť presne. Viem len jedno. A to je: že keby som počul niekoho povedať mi takéto niečo, na MOJU MAMINKU, tak ho ZAJEBEM! Aj keby bol sám lucifer!!! Nech sa stalo, čo sa stalo, či ženám alebo mužom, či už deťom alebo starým rodičom, akokoľvek zlá, hnusná udalosť, strata, bolesť, kríza, pád, nešťastie, utrpenie, ponižovanie, hamba, strach, samota, beznádej, to je nič ale keď vidíte, že Vaša Vlastná """ MAMIČKA """ trpí, neviete jej pomôcť, ani ju rozosmiať, čokoľvek a prídete na to už, možno úplne v poslednej chvíli alebo keď, už, je, neskoro,....?!,...ehmm, niektorí asi vôbec nikdy. Dopustil som sa aj ja, že mi taká sprostosť vyšla z huby a to sa hambím. Veľmi! Stávajú sa chyby v živote každému z nás, každému...!! Aj mne už pindali ľudia aj mesiac dozadu, jeden pajác ale mu odpúšťam, pretože je furt ožratí, zdravotne je na tom nedobre, dalo by sa povedať, invalid ale nedám mu možnosť aby to zoopakoval, nikdy!!! Ja viem, že je ťažké pochopiť každému, nielen tebe, prečo je to takto a MAMINKA sa k tebe chová tak, že sa ti to nepáči, nuž ROB, VŠETKO ČO SA LEN DÁ!!!!!..!.!!!,..VŠETKO!!! INAK, NEBUDEŠ VEDIEŤ, ŽE KDE JE CHYBA. KEĎ NECHCES BOJOVAŤ LEBO ČAKÁŠ, ŽE SA OSPRAVEDLNÍ, TAK SA VŽI DO NEJ SAMEJ A SKÚS LEN SKOMBINOVAŤ KAŽDÚ DOBRÚ AJ ZLÚ SPOMIENKU, UDALOSŤ, RADOSŤ, TÝCH ĽUDÍ A VŠETKO ČO LEN SI MYSLÍŠ, ŽE BY SA MOHLO STÁŤ V JEJ ŽIVOTE A POTOM SA ZOBUĎ A SKÚS SI PAMäTAŤ, TEN "JEDEN DEŇ". LEPŠIE??? TERAZ, KRÁT ZA TÝŽDEŇ, POTOM MESIAC A ROK, UŽ MÁŠ KÚSOK PREDSTAVU? MYSLÍM, ŽE TI JE NA 0,01 PERCENTA JASNEJŠIE?? KTOVIE, AKO JASNO JE TÝM RADCOM, ČO VEDELI HNEĎ AJ ODPOVEĎ NA TVOJU SITUÁCIU??? PORAĎ SA S OCINOM, AJ BRATOM, Z RODINOU A HĽADAJTE AKO BY STE JEJ POMOHLI. ROZPRÁVAJTE SA, ZABÁVAJTE SA, ROZOSMIEVAJTE, CHOĎTE VŠADE KAM SA LEN DÁ, ROBTE ČOKOĽVEK, ŽITE A MILUJTE.
VŠETKO TO JE LEN CHYBOU NEDOROZUMENÍ A PREDSUDKOU, VO VŠETKÝCH OSTANÚ INÉ ,AJ KEĎ SÚ ROVNAKÉ!, NO V KAŽDOM PREŽILA ROVNAKO, PODOBNÁ PAMIATKA V INOM POSÚDENÍ!
AK BY SI CELÁ RODINNA PRI NEDEĽNÝCH RAŇAJKÁCH PAMäTALA LEN TO, ŽE SA IBA NAJEDLI NA RAŇAJKY,
TAK TO BY SI NEMOHLI SPOMENÚŤ NATO, AKO SA V NEDEĽU SPOLU RAŇAJKOVALO.,
A BOLI SPOLU VŠETCI ŠŤASTNÝ, ŽE SI PAMäTALI,
ŽE SA AJ SMIALI, V TÚ NEDEĽU NA RAŇAJKY.

Agnes998

To je problem mnohych matiek, ze uprednostnuju synov pred dcerami a v tom horsom pripade su na dcery este aj hnusne. U nas v rodine to bolo tiez. Tvoja matka je ale vynimocne hnusna, sprava sa jak nejaka vulgarna sedlacka co moc inteligencie nepobrala. V niektorych pripadoch bohuzial nie je ine riesenie ako pockat si na plnoletost, zmaturovat a rychlo prec. Vase vztahy ked budes zit par rokov mimo domu sa pravdepodobne zlepsia. Ak si nedokazes najst pracu, kde zarobis dostatok na to, aby si odisla do podnajmu, tak mozes ist za hranice, teraz mame moznosti zamestnat sa vsade, zdokonalis sa v jazyku a nieco si zarobis.

jojoips

ona nemá žiadny psychický problém, ale od otca som sa dozvedela že ju mama tiež odpisovala na vedľajšiu čiaru pretože mala sestru ktorú mala babka radšej a pritom bola najstaršia
ale preto zase nemusí všetko čo zažila preniesť na mňa a správať sa ku mne hnusne ja za to predsa nemozem.