Nemcina

Príspevok v téme: Nemcina
nj

Zdravím, viete mi poradit ako sa mám ucit nemcinu? Skúsal som pozerat na nete slovícka ale to nie je velká sláva. Nejaké cvicenia na nete pre zaciatocníka sú? Nejaké dobré s ktorými máte skúsenosti?
Potreboval by som sa naucit za rok hovorit nemecky. Nemusí to byt nic extra ale aspom základná komunikácia +/- Je to vobec mozné?

Maoam

0vecka - tak to sme na tom napodobne, ja tazsie texty musim stale este citat velmi pozorne, neraz sa mi stane, ze narazim na vyraz,ktory je pre mna novy alebo hoci mu rozumiem, nevedela som, ze vobec jestvuje :D.

0vecka

2 Maoam to mal byt ten ftip... al eto je jedno

co sa tyka textov takych odbornych tie mi tiez moc nejdu musis to citat dost pomaly... ale inaq maily a normalna vrava je OK

Maoam

ked uz, tak MANN, nie Man

ja osobne nie som ziadne trdlo na cudzie jazyky, ale boli u mna potrebne dva roky na zvladnutie NJ na akej-takej slusnej urovni

jedno je hovorova rec a komunikacia, ine je uz pisomna komunikacia a ked si uz mnohi myslia, ako super ovladaju cudzi jazyk, zrazu zistia, ze absolutne nevedia ani formulovat a uz vobec nie spravne gramaticky pisat, takze ide to postupne a ak sa niekto za polroka dokazal naucit cudzi jazyk na dobrej urovni, klobuk dolu, musi to byt genius, alebo uz mal roky pred tym dany jazyk na skole ci bral privatne kurzy alebo mal domorodeho sukromneho doucovatela

ja som v NJ kontakte vyse 10 rokov a dovolim si povedat, ze ju ovladam celkom dobre, ale...je strasne vela veci, ktore este vobec neovladam, slovne vyrazy, ktore som este ani len nepocula, texty, ktore musim citat velmi pozorne a sustredene (napr. ekonomickeho, politickeho charakteru atd)

ak sa niekto chce naucit cudzi jazyk, tak najlepsie je ist do krajiny, kde sa nim hovori a byt obklopeny iba domacimi, ziadni Slovaci, ziadni Cesi, proste len Nemci a pekne makat, samozrejme ze domaci rozumeju, aj ked sa clovek pomyli v rode atd., pripadne ked si prehodi slovosled vo vete, ale je to uz trapne, ked sa to cloveku deje aj po rokoch, no, takze ostat visiet na jednej urovni nie je najlepsia volba, akcent sa po case mierne vytrati, vyslovnost sa zlepsi, je to postupne

zvykne velmi pomoct, ak sa cloveku podari dostat napr. v DE na skolu, tam sa zvyknu urobit velmi velke jazykove skoky vpred + sa okrem toho venuje este odbornym predmetom v jazyku

nj

Uz som prisiel na svoj systém. Ked viem ako tak solídne anglicky tak... Vzdy si precítam nejaký anglický text. Vyberiem anglické slovícka ktoré uz viem a tie si prelozím do nemciny. Ked viem komunikovat anglicky a anglické vedomosti si prehodím do nemciny tak mi to ide lepsie ucit sa to. Aj ma to viac baví a zopakujem popri tom aj trochu angliny :D super
aj som si nasiel nejaké cvicenia/doplnovacky na nete takze to uz snád nejako zvládnem. ;)

0vecka

to by som zase netvrdil.. akoze nauci sa komunikovat ale poznam tu ludi co su tu aj 20 rokov a hovoria ako madari... rody a pady to je pre nich uplna neznama aj ked sa jedna o zivotne veci... napr povie diese Man atd....

inak podla mna na zakladke mali nemcinu asi vsetci... teda v pripade ak nemali zameranie na iny jazyk...

nj

Mal som ju na základke, ale tak isto ako ovecka, pár hodín, nicomu som nerozumel :D Jasne naucil som sa ako sa povie chleba, pes a macka, okno a krieda a podobné haluze. Takze základy mám. Dokonca uz viem aj ako sa povie vysavac alebo popelník lebo som to uz pár krát zapocul v rozhovoroch. Ale keby ste odo mna chceli aby som to aj napísal tak by tam bolo za pol tucta chýb. Pri mojej práci stací vediet komunikovat, nie písat. No a este som sa naucil na základnej skole tie koncovky pri slovesách. ich habE du haST es,sie,es haT atd... Takze nieco fakt viem. Ono pri rozhovoroch si viem zapamatat veci (podstatné mená) lebo na nich castokrát aj ukazujú tak sa mi slovo zviaze s obrazom/predmetom. Horsie je to pri slovách ktoré nie su ,,podstatné mená,, tie by som potreboval naucit ale neviem aké to sú. Lebo ani si ich neviem zapamätat a za druhé ani by som to nevedel zopakovat. Zdajú sa mi vsetky slová dost podobné.

0vecka

2 xxy a zakladatel temy akoze nemcinu na zakladke nemal? a ja som ju nemal 5 rokov ale len 3... 2 hodiny do tyzdna, ked to zoberie sna cas tak 90 min tyzdenne x nejakych 25 tyzdnov a krat 3 roky = do 120 hodin... tolko som tomu dal v tom pol roku za mesiac

xxy

takze si mal minimalne 5 rokov zakladov nemciny.. to nevadi, ze si nicomu nerozumel, clovek kt. vie zaklady zvycajne aj tak prd rozumie. potom ze si sa doucil nemcinu, tak okej, ale z nuly za pol rok sa plynule jazyk este nik nenaucil. takze netreba zavadzat, keby to bolo take jednoduche, kazdy ovlada 12 jazykov.