Prekonala som boreliózu?!

Príspevok v téme: Prekonala som boreliózu?!
pia

dobry den, mam 26 rokov-zena. jedneho dna som mala z nocoho nic pred polrokom silne bolesti kolien, co ma dost prekvapilo. zistili mi aslo 1000, Crp v norme, bolesti sa stupnovali az ma dohnali do narodneho ustavu reumatolog. chorob aby sa vylucili alebo potvrdlili autoimunutne ochorenia. , chvalabohu-tie boli vylucene, rovnako ako reuma. Dnes mi prilis vysledky z ambulantneho vysetrenia:

-nalezy RTG su negativne, krvny obraz napisem iba to co som mala zle: NEU:45,8%, LYM: 46,%, ASLO 749(pomalicky klesa)dalej te veci ako ANA, ELFO, CCP, ELISA ENA SREENING, anti DNP, anti DNA, chamidie TrlgA NEGATIVNE, AKURAT mam znizene zo serologie IgM 32,1 protilatky na borelie, moc je ok

ZAVER: v klinickom obraze badam mierne livedoidne zmeny pokozky v predlakti(ake su to zmeny netusim, lebo pokozka sa mi zda ok), Sedimentacia krviniek je nizsia, CRP je 5, co je skoro hranicne, ale je to stale normalne.NIZSIE IgM proti boreliam, ma byt do 9, ja mam 32...systemove ohorenie spojiva nepotvrdzujem.doporucenie:anacia infektov a pravidelne sledovanie boreliovych protilatok.

To znamena ze som prekonala alebo prekonavam boreliozu, ako je mozne ze test na boreliozu BOL U MOJEJ SPADOVEJ REUMATOLOGICKY NEGATIVNY? a v NURCHU pozitivny?

RNG

Borelioza sa da liecit mnohymi sposobmi, nielen atb. Viac ako na to inac/alternativne pozri cez google.sk pod rng borelioza. Osobne mam uspesne vyskusane na viacerych z rodiny dlhodobe davky extraktu z olivovych listov, intenzivne je to 3 x 300 mg oleuropeinu, udrzobne najmenej pol roka 2 x 150 mg oleuropeinu.

Samantha7777

urcite si ju mala, zial tato choroba zostava v tele chronicky, takze sa neda povedat ze je prekonana.

ostatne veci v krvnom obraze vsak s tym vobec nemusia suvisiest, ja mam boreliozu chronicku uz vela rokov a krvny obraz mam perfektny bez jedineho vykyvu
cize to vyzera na boreliozu + ine tazkosti.

zial, je to choroba, ktorej sa velmi tazko zbavit, ako tu uz pisali predo mnou, mam dojem ze je schodnejsia cesta naucit sa s nou zit

pia

mne o peniaze nejde, som ochotna zaplatit nech mi zistia co mi je ,,,byvam priserne unavena a bolia ma klby...mam ist na nejaky blotom test ta uvidim.

odpovedam

ako napr. nedavno vynasiel americky chlapec znacne citlivy test na rakovinu pankreasu, sam sa vyjadril, ze material na 1 test je napr. 5 centov, stavim sa, ze ked to nejaka korporacia od neho odkupi a bude sa to bezne pouzivat na pacientoch, tak bude stat nie menej ako 2000 dolarov, a poistovne - a teda ludia, platte!

odpovedam

a hlavne preto je to hnus, ze samotne testy na takmer cokolvek stoja len zlomok ceny, casto par smiesnych centov za material ako co sa nakoniec uctuje poistovni (kvoli zisku vsetkych zucastnenych stran a vyskumu, co sa do toho vlozil). zle nastavenie systemu, je mi z toho zle ako to funguje, ale nebudem sa rozculovat

odpovedam

ale je to nespravodlive, ako je system nastaveny, mali by sa automaticky robit tie najcitlivejsie mozne testy, kolko ludi si mysli ze su ok a nie je to tak, odbiju ta lekari s tym, ze klasicke testy su ok. ak sa raz uz vynasli citlivejsie metody, maju byt automaticky pouzivane, je to hnus toto

odpovedam

teda takto, obycajny test na borelie preukaze boreliozu len ak je v akutnej faze, teda su aktualne protilatky proti nej v krvi, ak sa vsak potlaci imunitou a "schova", stava sa z nej vnutrobunecny parazit, spiaci (co ale neznamena, ze neposkodzuje telo dalej, len pomaly a prefikane, najma nervy a klby) a vtedy test preukazuje falosnu negativitu. cize ak je tam podozrenie, tak sa ide na drahsie a specializovanejsie testy.