Neviem co mi je - diagnozy sa postupne vylucuju

Príspevok v téme: Neviem co mi je - diagnozy sa postupne vylucuju
parazit

Zdravim,

uz niekolko rokov trpim na zle travenie - nafukuje ma, prehana, nepodarilo sa mi definovat, z coho. Jedine co mi zistili je alergia na mlieko, ale po jeho vysadeni sa nic nezmenilo. Okrem toho byvam otapena, malatna, unavena, nic sa mi nechce, to travenie a bolesti hlavy mi uberaju energiu. Na gastre som bola - urobili mi endoskopiu, gastroskopiu, odber krvi, vsetko bolo v poriadku. Z ich pohladu nemam problem. Na neurologii mi dokonca kvoli toceniu hlavy a zavratom robili ct, eeg ale aj tam vyslo vsetko v poriadku. Na alergologii mi robili test na histaminovu intoleranciu a tiez je v poriadku. Diagnozu syndrom drazdiveho creva nejak nechcem prijat - neovplyvnuje sa to stresom, v podstate som v zivote spokojna a stastna az na tuto oblast. Mavam silne PMS ale nekontrolovali mi hladinu hormonov. Takisto neviem, ci to nemozu byt parazity, ale zeby az tolko rokov? Neviem si predstavit, co dalej po tych vsetkych vysetreniach. Skusala som aj detoxy, traviace enzymy, vsetko mozne proste. Zdravy zivotny styl. Dieta bez histaminu mi celkom pomohla. Ale histamin to vraj nie je, tak ja uz fakt neviem. Pravda je taka, ze som uz celkom zufala, neviem na akeho lekara sa mam obratit a zacinam si mysliet, ze mi sibe. Konzultovala som to aj s psychiatrom, ci to nie je psychosomaticke ale nic vazne nezistil.
Mate niekto podobnu skusenost? Alebo napad, kam sa mam obratit? O tych parazitoch neviem vela, aky lekar to zistuje?
Dakujem pekne za odpovede a nejake povzbudenie, fakt som zufala, pretoze uz x rokov ma tento problem ubera o zivotnu energiu a pohodu.

gucciok85

ahoj.
Podla mna mas malo kyselin v zaludku, aj mna stale nafukovalo ,podobne som bola na tom ako ty. Mne zas hovorili dr ze mam vela kyselin, comu som neverila. Zaobstarala som si Betain HCL na travenie, enzymy,psyllium, jablcnu vlakninu beriem. Zmenila som zivotospravu.Tak isto mozes mat riadne premnozene kvasinky, co tiez moze sposobovat nafukovanie a vselijake problemy-jedine riesienie je bezsacharidova dieta tak na 2-3 tyzdne-. Protikandidova dieta nesmie obsahovat volne cukry ani sacharidy, ktore nase telo alebo candida vie pouzit na svoje prezitie.
Tj zakladom protikandidovej diety je ju VYHLADOVATt.
Pomocne pri protikandidovej diete(nevyhnutne) je brat oreganovy olej(2-3x2 kvapky candiminu), roztok GSE/citricidal(60/35 kvapiek do litra vody, postupne vypit po malickych glgoch pocas dna) a niekolko lyzic kokosoveho oleja denne. Na noc treba zobrat silnu PROBIOTICKU ZMES s kuskom jablka, aby sa mohla rozmnozit v crevach cez noc.
Jedlo by sa malo skladat LEN z masa, ryb, vajec, vela zelenin(okrem zemiakov!!!)orechov a neskrobovitych olejnatych semien. Nic ine!!!.
Extra celuloza/vlakniny, ako pektiny, psylium a kokosova mucka pomozu oslabenu kandidu VYMIEST von z criev.

Realisticky cas na znicenie kandidy v crevach je okolo 2 tyzdnov.

Akekolvek porusenie ci uz diety alebo daviek doplnkov znehodnocuje tuto dietu.

Kandida inde sa da tiez potlacit vyplachom koloidnou striebornou vodou alebo popisanym roztokom citricidalu.

Ale zakladna podmienka na zbavenie sa kandidy je ju vynicit v prvom rade v crevach a nahradit probiotikami

Na protiplesnovu dietu potrebujes nielen oreganovy olej((3 x 2 kapsule tohoto silneho oleja v enterickych kapsuliach pripadne pridat aj enzym Candex, ktory tiez rozklada bunkove steny candidy,cim tiez prispieva k jej zniceniu, ) ale aj 3 lyzice kokosoveho oleja a 60 kvapiek GSE do litra vody. postupne po malych glgoch pit celu den. Samozrejme pocas 2 tyzdnov vylucit VSETKY sacharidy. A hodne zelenin, nech tu vyhladovanu a omracenu kandidu z criev vymetu a na vecer brat silnu zmes probiotik, ktora kandidu v crevach nahradi a dalej ju zatlaci, a vyrobi tam hromady protilatok proti kandide a inym infekciam vsaade inde v tele
Co sa tyka roznych inych doplnkov, tie sa spracidla nemiesaju zle spolu.
Medzi probiotika a antimikrobialne latky je treba ale dat co najviac pauzu, preto radim brat pocas dna antimikrobialne a po dobrati(do siestej vecer) o desiatej pred spankom kus jablka s probiotikami, aby sa cez den mohli dobre rozmnozit a kolonizovat creva.
Ak beries hodne doplnkov musis pit dostatok vody, kedze sa jedna o dost silne koncentrovane latky, ktore potrebuju poriadne rozriedit.-toto som prekopirovala z jednej stranky rng.sk.

parazit

Dakujem pekne za odpoved aj povzbudenie :)
Dietu som drzala dva mesiace, bolo mi uplne v pohode. Potom som to konzultovala s lekarkou, vravela, ze musim predtym normalne jest, aspon dva tyzdne. Ja som si radsej dala 4-5, jedla som vsetko okrem mlieka. Priznaky sa vratili uplne rychlo. Zobrali mi krv a vysledky su vraj v poriadku. Je mozne ze by som si v hlave vykonstruovala chorobu a vsetky jej priznaky naozaj zazivala? Inak mala som asi pred par rokmi (cca 2) problemy s kvasinkami. Mala som ich asi 6krat za rok. Ale viazalo sa to k tomu, ze som mala pravidelny sex s tym istym partnerom, odkedy sme sa rozisli, zopakovalo sa to asi raz s inym partnerom, Mam dojem ze sa to ale nespajalo priamo so stykom, ale aj oralom a pod. ale teraz nikoho nemam, takze mykozy sa neopakuju. Mohol by to byt ale priznak tej kvasinky? Alebo parazitov?

ich

ja mam predsa podozrenie na tu histaminovu intoleracniu. Mozno je problem v tom, ze ti testy robili v case, ked si predtym drzala nejaku dobu dietu,preto sa to neukazalo. Este ma napadaju kvasinky.drzim palce!