Nechce sa mi ist na neurologiu

Príspevok v téme: Nechce sa mi ist na neurologiu
p.d.

Moj doktor ma posiela na neurologiu, ale mne sa tam vobec nechce ist. Uz teraz beriem dost liekov a neviem si predstavit, ze by som musel brat dalsie.
Trapi ma skor to, ze neviem, co mi vlastne je.
Stava sa mi casto taka vec, ze ked si lahnem, tak dostanem napatie do tvare, najma do cela a potom sa to napatie tak zvysi, ze mi az trhne hlavou.
Moze to byt epilepsia?

Maoam

25.06.? vsak to je zanedlho...v zahranici by si cakal minimalne tri mesiace a dlhsie :DD, vsak bud rad :D, to je perfektny a rychly termin ;-)

p.d.

Tak neviem, preco to vypalilo na dnes, asi ma Maoam zmotivovala, ale isiel som na neurologiu. Moj predpoklad sa potvrdil, cakal som tam tri hodiny a potom ma doktorka objednala na 25.:) Super pomoc...

vitavi

Mg - horčíka máš habadej v zelených zeleninách./pór, kel, pažítka, cibuľka, petržlenová vňať, brokolica, kapusta, žerucha, zelené byliny apod./

Mg je súčasť chlorofylu, pozri si vzorec.
V organickej forma vo forme vňatí je výborne vstrebateľný. Vstrebateľnosť ešte viac zlepšíš po miernej tepelnej úprave, napr, ak vňate dáš do polievky, urobíš si špenátik, naparíš a pod.

Samanta77777

treba vylucit podozrenie neuroboreliozu, babesiozu a ine infekc.choroby napadajuce nervovy system - z toho su nasledne aj psych.problemy

Maoam

Lulita a vyhybaj sa lepku a vsetkemu, kde lepok je, lebo ak ho netolerujes, mas automaticky malabsorpciu v tenkom creve, co takisto vedie k nedostatku tychto latok v tele :-/ + cukor je svina, myslim mimo glukozy a fruktozy v ovoci, nejedz sladkosti, nahrad surovym ovocim, kedy len mozes, lebo biela muka + sladkosti = amen

Maoam

Lulita: ja napr. hoci vkuse beriem Mg, mam stale nedostatok, ja potrebujem snad trojnasobne mnozstvo oproti ostatnym alebo co, ale ma to svoje priciny, urcite, calcia mam dost, ale s horcikom mam problem, takze 2x denne musim pridavat umely, vtedy mam aj menej epizachvatov a celkovo tiez inklinujem ku krcom v svalstve, Mg vo vyssich davkach dlhsiu dobu zvykne fakt ulavit, skombinuj to s vitaminmi sk.B, zvlast B6, kalium - je ho vela v surovej zelenine a ovoci, to je najlepsie, co mozes urobit, vela toho jest, tym by si mala mat dostatok draslika

Lulita

Maoam - ano ten draslik mi aj kardiologicka davala, musim tam tiez zbehnut na kontrolu, mam vsade resty, tym, ze som senzitivna neuro tak vravela, ze mam toho urcite menej, aj draslika aj magnezia, kedze mam problemy ake mam..vies..

Maoam

aj nedostatok kalia robi svoje

treba doplnit vsetko, dlhodobo a pozorovat, ci sa nieco zmenilo k lepsiemu alebo nie...

dnesna spolocnost sa velmi nezdravo stravuje, ak sa beru lieky, lahko dochadza hoci aj k latentnemu nedostatku viacerych vitaminov, mineralov a stopovych prvkov

Maoam

pri tetanii, napäti ci krcoch sa ako prve dava magnezium, calcium a B-komplex, zvlast vitamin B6 je dolezity

ak niekto napr. ma v strave vela cukru (sladkosti atd, nie surove ovocie), mava väcsinou nedostatok B-vitaminov aj magnezia