Ako by ste riešili takýto príklad

Príspevok v téme: Ako by ste riešili takýto príklad
*ger

Protiľahlé hrany pravidelného štvorbokého hranola zvierajú uhol 70 stupňov a majú dĺžku 20cm. Vypočítajte obsah ihlana.
--
Áno, citujem zadanie, veľmi mi to tiež nesedí, čo to vlastne je hranol, ihlan, alebo kerá mária? Niekto kto viete dobre matiku povedzte čo si o tom myslíte. Ďakujem. (mali sme to v polročnom teste na nemenovanom gymnáziu v KE /egjak/)

lekvarik

podla mna neexistuju ziadne 2 protilahle hrany pravidelneho stvorbokeho hranola ktore zvieraju uhol 70 stupnov :D
takze zrejme tam je len chyba a asi mali na mysli pravidelny stvorboky ihlan

*ger

Áno, je to dosť nejednoznacne a zle zadané..no nič, oďakujem za vaše odpovede, len som chcel vedieť či to iba ja na to tak vymleto pozerám alebo fakt je to zle. Nuž akožto sme s váženou pani profesorkou matematikarkou za celé 3 mesiace či koľko ju máme nevyriešili po koniec ani jeden príklad, a na poslednom teste vyšlo že na bazén treba interval už nvm koľko až nekonečno kachličiek, ani sa nečudujem...výberové gymnázium..a toto ešte stále má super úroven voči angličtine...
PS sorry za pravopis, blbo sa to z telefónu píše

ivanečenečka

Zrejme majú na mysli, že týmto spôsobom vznikne ihlan (ale to som urobila viac úkonov:)) a tiež pri ihlane sa počíta povrch, nie obsah - viem, že povrch je súčet obsahov:)