Tie skúšky ma ničia

Príspevok v téme: Tie skúšky ma ničia
lujzax

Ahojte!
ja už som fakt zúfalá, kamarátkam nechcem moc hovoriť, ako som utrápená, hlavne ked oni už prázdninujú, bo majú ľahšie školy....
....doma tiež nemám moc s kým a priateľa som sa rozhodla už viac do toho neťahať, bo ho to ničí...
On tvrdí, že si neverím, že som negatívna hneď, že sú aj horšie veci...
No pre mňa je tá VŠ všetko, netuším čo by som robila, ak by sa mi nepodarilo. Teda sa mi podarí isto, bo sa prinútim učiť, zatiaľ mám všetky skúšky...no ak túto nespravím tento semester, tak budem musieť ísť do medziročníka (proste je to tak, neriešite, že prečo musím, ten predmet ma proste nepustí).
Už mi šibe z toho učenia, sa cítim jak v klietke zavretá doma, do plaču mi je z toho. Bojím sa, že ked sa dozviem výsledok z tej hroznej skúšky, tak sa zosipem. Bojím sa toho medziročníka, že si priateľova rodina bude myslieť, že si mohol nájsť chytrejšiu (hoc on tvrdí, že to by nepovedali) a nikto z môjho okolia nikdy nebol v medziročníku, hrozné.
Mám pocit, že tieto skúšky trvajú celý život,najradšej by som zbalila kufre a utiekla do cudziny, preč od zodpovednosti a od následkov čo ma čakajú, ak sa mi nepodarí skúška :(

orchidejka

no studium mame spojene, cize sa nedeli na bakalarske a magisterske, v poslednom rocniku uz nemame predmety teda ani kredity kedze pol roka sme na praxi v lekarni a od februara do augusta zacinaju statnice (a nielen jedny) a vysledny pocet kreeditov bolo asi okolo 400 ak si dobre spominam, ale to je len orientacne

kabel

lekvarik, farmacia nema bakalarsky medzistupen, ide o magisterske studium, podobne ako medicina nema bakalarsky medzistupen

lekvarik

takze priemerne 13 kreditov za predmet, 5 predmetov za semester, 6 semestrov v bakalarskom studiu..

..teda za bakalara 13x5x6= 390 kreditov??

orchidejka

farmacia a najmenej sme pocas celeho studia mali styri skusky ale inak pat (raz aj sest). pocet skusok sa rovna poctu predmetov a vzdy kazdy predmet bol ukonceny skuskou

JahO_Odka

Neberieš to nejak vážne?
Ja som tiež vysokoškoláčka, tiež mi už pár krát pekne horelo pod zadkom, ale naučila som sa, že pokiaľ sa pripravím, tak je všetko v pohode. Navyše, po každej nevydarenej skúške je tu opravák :)

orchidejka

ja mozem hovorit za seba a na nasej skole resp. Odbore sa da prenasat max 5 kreditov a kedze do toho poctu nam vychadzaju jedine povinne volitelne predmety, takze tak. U nas ma jedna skuska od 10 kreditov z tych lahsich po 18 bol tusim maximum. Skor su na zamyslenie tie skoly co mozes prenasat sest skusok do dalsieho roka

hrac

co to mate baby za skoly ked na nich takto nervujete a koli jednemu predmetu ist medzirocnik, ved jeden sa dal vzdy preniest nie?

tu plati ako sa hovori ,,vyska nie je pre kazdeho,,