Môžem byť tehotná???

Príspevok v téme: Môžem byť tehotná???
tina

Potrebujem radu, beriem HAK (Minesse) minuly mesiac mi lekárka predpísala antibiotika (upozornila som ju na to, ze beriem HAK) a mali sme s priatelom nechraneny styk. Tento mesiac mam strasne slaby menzes. Neviem, či to môže byť spôsobené HAK alebo som tehotná. Predtý mesiac som mala dosť silný menzes, tak neviem som z toho dosť zmetená. Prosím, neviete mi poradiť??
Ďakujem

monca

Ahoj Spidermanka.A mozem sa spytat,ci beries nejaku antikoncepciu? Ak nie tak by si mozno mohla zacat,lebo okrem inych vyhod,ktore su s nou spojene je aj to,ze budes mat uplne pravidelnu menstruaciu,co je myslim na nezaplatenie.Ja ju dostanem presne vtedy kedy mam a este den predtym si mozem obliect aj suknu a vobec sa nebojim,ze by sa mi mohla stat nejaka "nehoda".ahoj

Janulka

Ahoj spidermanka! Nie som natoľko znalá, aby som ti mohla lepšie poradiť. Ale v literatúre sa píše, že za možné príčiny nepravidelnosti menštruačných cyklov môžu:poruchy štítnej žľazy, nadobličiek, pankreasu(nekorigovaná cukrovka), poruchy výživy, nadváha, obezita, extrémne športy, hematologické ochorenie, neurologické ochorenie, psychické ochorenie. Nie je v tvojich silách ovplyvniť to? Tak zájdi za endokrinológom nech ti odoberú krv a z toho pozisťujú hormonálny "obraz". Len,prosím ťa, neseď doma a vyrieš to čím skôr. Držím palec,pa!

spidermanka

Ahoj, mam otazku. Mam 21 rokov a prvy menzes som dostala v 13, mavam ho vsak dost nepravidelny. Niekedy mi meska az tri mesiace. Gynekolog povedal, ze to niektore zeny mavaju. Ma niekto podobne skusenosti,dakujem

lopatka

no ja mam tiez otazku .....tiez berem atikoncepciu ale dost zabudam cize neprawidelne. no a ak to berem neprawidelne ucinok sa znizuje alebo uplne mizne....brala som potom aj postinor

basiik

ja si myslim, ze to moze byt aj tym, ze si bola chora a brala si antibiotika. je to predsa len zasah do organizmu, ktory sa prisposobil danej situacii tym, ze chcel nejako znizit moznost otehotnenia. preto si mozno mala menej prekrvenu maternicu. nemyslim, ze by si mohla byt tehotna, ked si brala antikoncepciu a este aj antibiotika. drz sa! :-)