Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Neviem co robit

Natalie

fuuu diky za radu...moze byt ze mi sem nieco nainstaloval lebo nikomu inemu sa nebura na fb..ale ak nie ta ako to potom robi ? na ziadny link som neklikala a on mi volakedy hovoril ze proste napise e-mail chvilku pocka a samo mu to napise heslo dakedy musel zmenit moje heslo abby mu to slo a teraz mu to ide aj bez toho a haaavko si genialny :D na tom som sa aj zasmiala

brunomars

snad najdolezitejsia rada ktoru som vynechal je, nikdy neposielaj doverne info cez net, ani naj kamoske - ona moze byt totiz amaterka v bezpecnosti,proste ju pozvi na kavu a tam kecajte :)
potom sa moze strcit aj FBI, NSA, CIA niekam :)
aj google..
proste nikto nevynalozi tolke zdroje na pozorovanie niekoho bezneho :) a uz vobec nie na pomstu..

brunomars

IT technik
no spravne :)
ten dozor je OK

ale potom mozes pouzit aj truecrypt a kryptovat cely HDD.. potom to odstavi fakt asi kazdeho okrem 1 z 10000 ludi co by vedeli ako na to, a mozno ani on nebude mat stastie..

brunomars

k tomu heslu, mozes dat namiesto mtvp14tk33 aj toto mtvp14tK33

:)

to je uz jedno, asi chapes..

ozaj - ak mas Wifi, tak sifruj, alebo kasli na wifi a pouzivaj kabel..

IT technik

haaavko - zabudol si na jednu vec:
NIKDY nenechavaj PC bez dozoru s ludmi, ktorym nedoverujes!
A ludia, nezabudajte, ze ked date PC do opravy, tak technici vidia vsetko co v nom mate, resp. si dokazu pozriet aj veci, ktore ste vymazali. Myslite na to! A tyka sa to aj USB klucov, pamatovych kariet (aj z fotakov a kamier) a pod.

haaavko

tu mas navod, ako sa hozbavit raz a na navzdy
0. (lubovolne, ak ches, na pobavenie) napis mu "hej crackere, skus ma dobehnut teraz, ak na to mas"
(poznamka redakcie: cracker sa prelomi na ucet a robi zle, hacker prelomi ucet a upozorni na to, on je cracker)
0,5. ak sa ti chce, nainstaluj rozne antirivusove programy, ale nie je to nutne, pretoze:
krok cislo 1. zalohuj fotky/filmy a podobne
2. preinstaluj si windows (foramt nie je nutny)
3. AZ TERAZ zmen hesla na FB, mail, VSADE!! a NIKDY nepouzivaj rovnake heslo NIKDE!! tj. ine na FB a odlisne na mail. priklad dobreho hesla je "mtvp14tk33" (je to acronymum Mam Ta V Pi** 14(vymyslene cislo) Ty Ko*** 33(vymyslene cislo)
4.NIKDY si neukladaj hesla doprehliadaca, nikdy nie na mail/fb (postradatelne veci ako zdravie mozes)
5. NIKDY, opakujem NIKDY sa neprihlasuj v internetovej kaviarni
6. NIKDY a NIKDY neklikaj na email link, aj ked je to takmer iste ze je autenticky, CHOD PRIAMO na stranu facebook.com, ale NIKDY tam neklikaj cez nieco ine (alebo chod cez zalozku)
7. VZDY dodrzuj tieto zasady, ak mas otazky pytaj sa, ja asi neodpoviem ale niekto kto tomu rozumie ano..
extrene jednoduche, staci sa vediet spravat..
odporucam zmenit kazdu kreditnu kartu s ktorou si platila na nete.

A co ak ma policajta kamrata ministra? Je smrtelny a zranitelny tak ci tak, nech ma aj kamarata papeza, ci obamu..

hack na FB NEEXISTUJE !!! absolutne vylucene, az tak dobry nemoze byt (toto si nedovoli ani americka vlada, takze on asi TAZKO)

PS: pozri sa na kabel klavesnice, kam vediet, ci tam nie je nieco medzi kablom klavesnice a pocitacom (tj klavesnica - usb kabel - podibne USB zariadenie - pocitac) - podla mna ine, ale nikdy nevies, hovori sa tomu hardware keylogger (znie tosuper, ale kupi to aj babatko dnes uz..)

a potom vycap jeho intimne fotky na svoj profil, nech sa bavi a zabije sa :D

IT technik

Patrik5555 - pokial mal predtym pristup k tomu PC, tak tam mohol dat hocijaky skryty rezidentny program, ktory zaznamenava tuky do klavesnice a robi printscreeny obrazovky a posiela mu to akonahle je PC na internete. Sam som take nieco robil pre jednu zakaznicku, lebo jej pubertalna dcera robila podozrive veci, co sa aj potvrdilo - islo o drogy, takze som nemal vycitky, ze som jej to poskytol.
NATALIE - daj si skontrolovat PC nejakym dobrym PC technikom, nech pozrie vsetky skryte programy, podla mna to tam najde.

haaavko

neexistuje1 aby ti ho hackol, neexistuje.
chyba je u teba, mas keylogger.. alebo klikas na linky ktore ta oberu o heslo..

Natalie

vsak ano..ale nechapete ze ona ma na to hack cize ja si mozem dat hociake opatrenia aj 20 miestne heslo on a tam aj tak dostane

Patrik5555

1. skontrolovat vsetky emaily, v ucte na facebooku (ci tam tvoj ex nema nejaky svoj): Nastavenia uctu / Vseobecne / Email
2. zmenit hesla* k emailom, ktore mas na FB
3. skontrolovat k svojim mailom moznosti obnovy hesla (ci tam nemas lahku bezpecnostnu otazku, prip. nahradny mail v pripade zabudnuteho hesla nemas nastaveny na svojho ex a pod)
4. zmenit heslo* na FB

* = nove heslo dostatocne bezpecne (viac znakov, pouzit cisla/specialne znaky a pod.)

Ked splnis tieto podmienky, tak nie je sanca, aby sa niekto do tvojho uctu dostal.