Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Laska + depresia = ide to dokopy?

Príspevok v téme: Laska + depresia = ide to dokopy?
lilianka4

Ahojte,
mám 22 rokov a už 2 roky trpím ťažkou depresiou, beriem aj lieky.
Teraz som si našla úžasného priateľa, je milý, chápavý, a veľmi ma ľúbi.
Problém je v tom že ja žiadne zamilovanie necítim, a neviem, či je to koli depresii alebo tam ta láska z mojej strany proste nie je, nerada by som ho zranila :(
Ako to mám prekonať/zistiť? zažili ste niečo podobné? veľmi ma to trápi :(

Lessss

ahoj,myslim,ze ho nemilujes..mozes go mat rada,mozes voci nemu citit vdacnost,respekt,alr nemilujes ho...sice je pravda,ze Ad stlmia niektpre pocity,ale zamilovanost je silny pocit...Aj ja beriem 2 roky Ad,bohvieco necitim,ale vzdy,ked som bola zamulovana som o tom proste vedela! k tomu cloveku smerovali vsetky moje myslienky,tuzba,vsetko..

ANGEL-DEMON

treba ísť s každým, kto je milý.... potom to tak aj vyzerá...
no tak na čo si sa s nim davala dokopy ked ho nechceš.. logika asi nefunguje tiež....

irisia

Ja som momentálne v takej podobnej situácii,ale ja som v stabilizovanom upravenom stave a ja mám pocit,že tie antidepresíva mi nedovolia naplno prežívať emocie tak,ako som bola predtým zvyknutá,som z nich taká,akoby som to nebola ja,ale niekto iný.Beriem ich asi desať rokov,ale u mňa je depresia ako príznak inej hlbšej poruchy, na ktorú tiež beriem psychiatrické lieky,na liekoch som mala jeden vzťah,ktorý už skončil,a nedokázala som precítiť takú zamilovanosť ako v minulosti bez liekov,teraz mám daľší vzťah a je to to isté,až mám niekedy chuť prestať brať lieky a byť konečne sama sebou a veci prežívať,ako som zvyknutá,ale to nejde,lebo moc by som tým riskovala.Tak neviem,ako mi tento vzťah nakoniec dopadne,ked som taká v ňom trochu apatická,akoby bez emocii.Uvedomujem si len rozumom,že ho mám rada.

luciano

Záleží, aké lieky užívaš. Ak užívaš AD zo skupiny SSRI, tak tie dosť oplošťujú emócie. Skús zmeniť medikáciu AD napríklad Valdoxan, alebo Coaxil emócie skôr podporujú.

shy

No s tými negatívnymi emóciami je to pravda, človek je vtedy strašne citlivý na negatívne podnety ale tie pozitívne akoby nevedel prijať.

Mimulus

Práveže človek pri ťažkých stavoch cíti a prežíva všetko ešte intenzívnejšie - no prevládajú negatívne emócie.

Mimulus

shy - aj keď si to napísala dobre ale... Ak má človek depresiu tak je naplnený emóciami!!! Ale negatívnymi a môže mu to pomôcť. Len musí ten človek chcieť. Úplne súhlasím s Jankom :)

A zažil som to. Lenže každý človek má inú osobnosť, je ináč silný a nie všetci sa dokážu odosobniť a vstať.

p.d.

Analogicky:
clovek bez depresie sa citi "zhruba" tak ako heterosexual.
clovek s depresiou sa citi ako nasilu preoperovany heterosexual na zenu:)))
Ten partner ti sice moze pomoct s tvojimi problemami (hoci si myslim, ze to chce len cas, nic viac a nemysliet na chorobu), ale sam moze po takom "vztahu" upadnut do psychickych problemov.
Vsetko je vsak mozne...

shy

Nejde to. Človek v naozaj ťažkých stavoch to nie je schopný naplno cítiť, prežívať, vtedy si myšlienkami niekde úplne inde akoby vo vlastnom svete, ktorý je úplne iný od skutočnej reality a v tej realite je bežný človek prirodzene schopný ľúbiť a prežívať všetky emócie naplno ale v takýchto stavoch to jednoducho nejde.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.