Laska + depresia = ide to dokopy?

Príspevok v téme: Laska + depresia = ide to dokopy?
lilianka4

Ahojte,
mám 22 rokov a už 2 roky trpím ťažkou depresiou, beriem aj lieky.
Teraz som si našla úžasného priateľa, je milý, chápavý, a veľmi ma ľúbi.
Problém je v tom že ja žiadne zamilovanie necítim, a neviem, či je to koli depresii alebo tam ta láska z mojej strany proste nie je, nerada by som ho zranila :(
Ako to mám prekonať/zistiť? zažili ste niečo podobné? veľmi ma to trápi :(

MultiLevel

mimulus, dnes to uz bude vyzerat, ze sa do teba navazam :D Prosim neber to tak...ked mas depresiu, ziadna laska ta nevylieci z nej :)
Znie to krasne a romanticky, ale bohuzial depresia je tazky stav, kedy ani len laska nerobi zazraky

Meretseger

Súhlasím s p.d. Myslím, že skôr tam zamilovanie z tvojej strany vôbec nie je, pretože predsa len, dá sa zamilovať aj v depresii, resp. by si vedela, že ho máš rada, len ti v prejavení citov naozaj bráni depresia.
Vlastne som teraz v podobnej situácii ako ty, akurát že keď som si v PK našla priateľa, depresia už nebola až taká hlboká... no, vlastne som sa prešmykovala do hypománie. Ale viem, že ho nemilujem, len ho mám dosť rada, ale toť vše.

p.d.

Ja si myslim, ze pri depresii je clovek prilis zamerany na seba. Je to sposobene zlou chemickou reakciou v mozgu. Ja osobne by som v stavoch tazkej depresie nemohol mat ziaden vztah, to si absolutne neviem predstavit...