Ako by ste chceli prezit svoj posledny rok zivota...

poPotvorka

ja by som chcela byt aspon na rok ta co ...
zakazuje ,nariaduje ,rozkazuje ,urcuje ,prikazuje ,predpisuje ,posudzuje ,odsudzuje ,predurcuje ,zavrhuje .....
kazdeho co zapada do skupiny ....
papalasi ,politici ,mafiani ,vekslaci ,darebaci ,prizivnici ,parazity ,vykoristovatelia ,proste hovada
zacala by som cistit tento svet od odpadu

shy

Alebo by som za ten rok pracovala na nejakom veľkom významnom projekte, ktorý by bol po mojej smrti pomenovaný po mne.

shy

Keby som mohla robiť takmer čokoľvek? Za ten rok by som vynašla vodu v prášku a dala by som si to patentovať...

Maoam

a este nocnu oblohu posiatu hviezdami, na mieste, kde nie je ziadne mesto (umele svetla), cize najskor niekde mimo, kde je cista priroda, to je nadhera proste, lezat a kukat dohora...

Maoam

rakovina + rok casu znamena, ze ten clovek NEMOZE uz robit cokolvek, pretoze mu to jeho telo nedovoli, logicky to vobec nejde dokopy

taky clovek by mal rozne symptomy, podla ochorenia, vratane bolesti a v stadiach pred smrtou by bol viac hospitalizovany ako doma, ak nie trvale mimo dom...

takze je to nespravne polozena otazka, lebo je nezlucitelna s realitou

chory clovek je velmi obmedzeny vo väcsine cinnosti, ktore su pre ostatnych 'normalne' a zdravi si nevedia ani len predstavit rozmer toho, cim si ten clovek musi prejst

predpokladam ale, ze ked ten clovek cca. vie, kolko ma este casu, tak urobi veci ako - da si do poriadku vztahy s ludmi, s ktorymi je to mozne, mozno sa este porozpravaju, ak boli problemy - mozno si ich vyriesia, ospravedlnia sa jeden druhemu, mozno si dokonca aj odpustia, taky clovek by este rad chcel vidiet ludi,ktori ho mali radi alebo ktori mu v zivote velmi pomohli, taky clovek by chcel este vidiet nejake miesto alebo nieco, po com vzdy tuzil (more, ocean, planetarium atd)., co sa mu dovtedy nepodarilo, taky clovek by sa postaral o to, aby sa zabezpecili veci po jeho smrti a aby neostal nikomu na pritaz (financne atd), myslim, ze mnohi si dokonca pripravia aj rec na pohreb a maju konkretne zelania, zvlast svojski ludia to tak robia, lebo proste stoja celom k pravde a aj tak jednaju....

smrt je len prechod do ineho stavu, ukoncenie tejto inkarnacie...a tak si myslim, ze vyvinutejsie typy by sa snazili dokoncit to, co sa este da stihnut, aby si to nemuseli prenasat do tej dalsej... plus vypli by vsetky zbytocnosti, debiliny, prestali by pracovat mozno, slow down....vychutnavali si veci, ktore maju radi, kavu, mozno daco sladke, pohlad na vychod Slnka, na zapad Slnka, sledovat nebo, citit vanok na tvari, mozno by boli vela v prirode.....ak by vladali atd.

v podstate to vsetko smeruje k pokoju a k 'zmiereniu sa', ako so sebou, tak aj s inymi

ta3

Klimta
ale ja silne pochybujem, ze clovek moze byt spokojny a stastny ked vie, ze to ma zratane a ze koniec sa blizi, preto si myslim ze je dobre ze nevieme kedy zomrieme, lebo inak by viaceri zosaleli, cakat na smrt musi byt otrasne, podla mna je vylucene, aby taky clovek bol spokojny a stastny