Neunosna situacia vo vztahu - rozumne rady su vitane

Príspevok v téme: Neunosna situacia vo vztahu - rozumne rady su vitane
Sarin21

Ahojte,

Pokusim sa dat svojmu problemu logicky kontext, formu a obsah, snad sa mi to podari.

Som vo vztahu 4 roky, z toho 2,5 roka som studovala v Prahe a teda presla som si niecim ako \"vztah na dialku\"..Studium bolo nesmierne narocne, skoro som to nezvladla psychicky a velmi mi pomohol moj partner, ci uz ako podpora psychicka tak aj po praktickej stranke.

Kedze som statnicovala v auguste, rozhodla som sa ze na magisterske uz nepojdem, ze si dam pauzu, lebo som bola traumatizovana tymi stresmi a problemami, ktore mi skola sposobila.

Prisla som teda domov...kvoli pohode, ktoru domov prinasal a kvoli partnerovi. Mam pracu, kde moj a partnerov pracovny cas sa \"perfektne\" minaju, ja robim od 5 rano do 9, cez den som doma, sama...a potom od 16 do 19 30 cca, partner ma klasicku dobu, po praci chodi skoro kazdy den na futbal, badminton, potom na pivo s kamaratmi, v sobotu mava zapasy a potom pivo s kamaratmi, vecer cca kazdy 2-3 tyzdne ide az do rana do mesta, ja nie som spolocenska a chcem byt s nim aspon cez vikend.
A tu nastavaju tie najvacsie problemy, ja mu vycitam, ze sme spolu malo, on mi vravi, ze nie, ze vzdy ked sa da sme spolu, ze ho obmedzujem, pricom on ma skoro kazdy den futbal a kamaratov....akoze mne to pride aky ma fasa zivot, jemu to pripada ze je obmedzovany...
Ked sme spolu neda mi pusu, obcas ma pohladi, ale vacsinou zacinam ja, tak som mu to povedala, on mi tvrdi, ze si to ani neuvedomuje. Jednoducho ja som na pokraji zrutenia, ze sa nas vztah absolutne decimuje, on to neriesi, akukolvek negativitu smerom k tejto teme absolutne nenavidi, hovori mi, ze mu vadi, ze mu stale nieco vycitam...ale ked ja mam len prirodzenu potrebu byt s nim, co on nie...Jemu udajne staci len byt v kontakte, ja zvazujem, ze zas odidem na magisterske do Prahy, ale bojim sa tam byt sama, tak mu vravim, aby siel so mnou, on ale nechce, napriek tomu, ze pred tyzdnom dal vypoved v praci, ze tu doma ma kamaratov a futbal...Pripada Vam to normalne? akoze, aby sme boli na cistom, ja som negativna, vela veci mi vadi, ano vycitam, ale som aj ferova, verna, milujuca, nie uplne hlupa...pride mi, ze ja nemam narok uz povedat cokolvek a dokonca aj ked som pozitivna, vesela, vtipkujem, tak nepocitujem ziadnu zmenu...Prosim Vas, mate niekto s niecim podobnym skusenosti, alebo mi viete poskytnut nejaky uhol pohladu na danu vec, pokojne znesiem kritiku..koniec koncov som si nej vedoma...Dakujem a nez odpisete, bezte sa napit, je fakt teplo :-))

daniuska

Moj strucny nazor, ste za vodou, faza zamilovanosti je fuc a nastava realita.Kedze mate malo spolocneho, vase cesty sa minaju. V minulosti to ludia takto neriesili, nikto s nikym nechodil tak dlho bez sobasa a po sobasi prisli deti a ine problemy, nez riesit kto komu kolko...Mozno chce priatel nieco ine nez ty.Rodinu a tak, ty si podla mna karieristka, ale prepac, ak sa mylim.

Sarin21

Ano, urcite je to dobry krok...ale ja som si tym presla, bakalarske studium mi nedalo nic, okrem nervov, stresov a titulu Bc., nechcem byt prilisna negativistka a tak, ale mne sa to tam nepacilo, hlavne teda co som vystudovala ma nebavi, nie som v tom dobra a je to pre mna len trapenie, ale ine sa na to nadviazat uz neda...takze musim pokracovat, proste je to pre mna nenormalna zataz, asi nie som stavana na povinnosti typu skola, lebo naopak v praci mi to celkom ide...No ale to je uz ina debata, podstatne je to, ze nestrannemu cloveku sa to javi ako dobry napad, ale ja som trochu skepticka, i ked z racionalneho hladiska uznavam, ze ak to nahodou dam, tak je to len pozitivum...Avsak ak prechadza clovek niecim tak narocnym potrebuje podporu a tu ja stratim rozchodom...

Maoam

tvojim problemom je STRACH a NEISTOTA ohladne seba samej

a preto sa ti toto prave deje, lebo toto potrebujes prekonat

ty vies, ze on nie je TEN spravny, ale zotrvavas, lebo sa bojis ist do Prahy a byt tam na vlastnu päst

neboj sa - zvladnes to, das to

prekrocit vlastny tien je strasne tazke, ale ver mi, ze v tebe je toho viac, ako si teraz myslis, lebo ked budes tam a nastanu situacie, ze si budes musiet poradit SAMA a nebude tam rodina, priatel, nikto, siahnes na dno svojich moznosti, co bude viest k vyvinu osobnosti aj k sile, aj k skusenostiam...

a do buducnosti uz budes lepsie vyzbrojena, navyse CR nie je daleko od SVK, ine by bolo, keby si letela za ocean niekam...cize obcas domov pojdes a tak...

chce to kus odvahy a skocit do toho..ked budes potrebovat pomoc, naucis sa ju hladat, vela veci vyriesis aj sama, na ine si zavolas sluzbu a tak dokola

a nikdy nebudes uplne sama, stretnes novych ludi, novych kamosov atd.

len ti to moze prospiet

Sarin21

Mate pravdu...ten rozchod bude najschodnejsia vec, ale aj najtazsia...ja sa k tomu odhodlavam uz nejaky ten polrok, ale poznate to, potom pride nejaka lepsia chvilka a akosi sa mi zas do rozchodu nechce, ale to nie je spravny pristup...ja ho nechcem vykreslovat ako nejakeho egoistickeho ignoranta, on ako clovek je velmi fajn, akurat ma ma uz asi plne zuby, ale na druhej strane ma ma rad, tak sa mu asi tiez uplne do toho rozchodu nechce, tak to riesi takto....myslim, ze tu je to cele problem mna, viac si zacat verit a mat sa rada, lebo mam pocit, ze tu je koren problemu, nie len odmerany partner...

ta3

dobre, hodite sa ku sebe stylom humoru, intelektualne, mate radi sport, ale koli pracovnej dobe mate malo casu na seba a ani ten vacsinou netravite spolu, tak k comu su dobre tie zhody ked v tej zakladnej (byt spolu) sa nezhodnete, aj to malo co travi s Tebou je len preto, aby si zase nefrflala, vlastne podla toho co hovoris, partner netuzi byt s Tebou, resp len velmi malo, treba partnerovi nechat priestor na konicky a priatelov, ale aby s nimi travil viac casu ako s Tebou, to nie je v poriadku
na rozchod treba pevnu volu, silny charakter co Tebe zrejme chyba, ale zostavat s nim len preto, ze sa bojis ostat sama nie je riesenim

innerworld

Ked mas s nim zostat hlavne zo strachu pred samotou a inymi sprievodnymi pocitmi,tak to ukonci - razne.

Je to velmi neprijemne,ale tento kruh inak nezastavis. Myslim,ze z dlhodobeho hladiska je to najlepsie riesenie. Kazda bolest raz zoslabne. Moj nazor.

Blondula

zit spolu a vidiet sa len pomaly pol hodinu predtym nez idem spat :D pochopim,ked su obaja pracujuci,vytazeni...ale tvoj priatel je v podstate kazdy den niekde vonku na pivecku s kamaratmi a ty si doma....to ta nikdy nezavolal ist s nim ?? nie kazdy den,ale obcas.ja by som nemohla zit v takomto vztahu...

Sarin21

Ahoj Blondula,

Ked sa o tom bavime, tak on argumentuje tym, ze ved sa vidime kazdy den..a ma pravdu, ale mozno len polhodinu...kym nezaspime, co ja za spolocny cas nepovazujem, a potom nedele, ale to je tiez take rozkuskovane, niekedy mam pocit, ze so mnou travi cas len preto, lebo vie, ze musi aby som nefrflala...ale ked sa ho opytam, tak mi vravi ze on so mnou travi cas rad, ale nie ked mu nieco vycitam, ale neda sa nevycitat, ked toho casu je malo..pomerne zacarovany kruh..Kde ja mam pocit, ze je ho malo, on ze je ho tolko kolko moze byt a ze sa viac neda...

Sarin21

Ahoj,

V prvom rade, velmi pekne dakujem za nazor :)

V druhom rade mas pravdu, aj ked on ma futbal len ako zalubu, a nie je to ten typicky futbalista, s takymi chlapmi sa ja ani nebavim, avsak jeho kamarati-to je uz ina kapitola. Akoze hodime sa k sebe intelektualne, stylom humoru, mame radi sport...ale tu ten zoznam asi konci. Ja nad tym rozchodom dost intentivne uvazujem, ale hraju tu ulohu rozne sprievodne pocity, ako to, ze zostanem sama, lebo mam asi 3 kamaratov, ktori su rozlezeni po svete, zvysok su len znami...A treba mi priznat aj to, ze som na neho citovo viazana, aj preto, ze nemam nikoho ineho, a bojim sa samoty a povrchnych vztahov. Ja viem ze ludia sa vzdy najdu, ale ja bazirujem na trochu pevnejsich zakladoch co sa ludi tyka, preto ma "znami" az tak neinteresuju. Ale na strane druhej je tu moja nesamostatnom a neschopnost celit vsetkemu sama, toho sa obavam, a viem, ze kvoli mojej neschopnosti, sa takto viazem na partnera a chcem s nim byt co najviac...Neviem, ci tato reakcia dava uplne vyznam, snad sme sa pochopili :)