Pes zacal plznut... moze mat blchy?

Príspevok v téme: Pes zacal plznut... moze mat blchy?
martinkoo0

Priatelka ma 2 psov. Jeden je jorkshir a druhy je taky co je len na zahrade neviem aka je to rasa.. je kratkosrsty a nekupu ho.. no a maly jorkshir mal blchy asi 3 krat za tyzden.. no a v tom istom case zacala vypadavat srst tomu druhemu psovi.. normalne z neho chumace vypadavaju.. je mozne ze ma blchy a skrabe si a trha si tu srst? Lebo tie chumace mu vypadavaju vzadu tam kde si dociahne papulkou.. alebo mu len vypadava za to lebo mu raste nova? Vypadava mu len sediva srst.. pes ma asi 7 rokov bojim sa onho.. viete mi poradit co s tym?

slnieckovaa1

Na vyčesanie uvoľnenej srsti, pokiaľ sa psíkovi netvoria lysiny (myslím časti kože bez srsti, lebo vtedy už ide o kožné ochorenie) je veľmi dobrý hrebeň furminátor. Ja ho tiež používam a som spokojná. A podarilo sa mi ho kúpiť dosť lacno na bazos.sk. Skús ho vyčesať týmto hrebeňom, okúpať ho v medicinálnom šampóne a dať mu za krk vodičku proti ektoparazitom, prípadne obojok.

Deria

To vypadavanie srsti nemusi mat nic z blchami, aj ked predpokladam, ze ten psik vonku ma blchy tiez.
Treba mu staru srst vycesavat, pretoze aj ta svrbi.
Dajte psov prezriet veterinarovi, on hned zisti, ci maju blchy a da vam nieco na to. Lebo inac sa ich nezbavite.
Pes sa nema casto kupat. Ale ak toho vonku vobec nekupu, moze ho svrbit este k tomu aj spina. Aspon raz za rok - v lete ho treba okupat alebo zobrat niekde na kanal.