Co robit, ked nevidno svetlo na konci tunela (samovrazda)

Príspevok v téme: Co robit, ked nevidno svetlo na konci tunela (samovrazda)
A2

Dobry den,

vo vseobecnosti nerad otravujem inych mojimi problemami, tak prepacte.

Mojim problemom je, ze coraz viac sa mi pozdava samovrazda. V sucasnosti koncim technicku skolu v Bratislave ale behom posledneho priblizne tristvrte roka to slo s mojim dusevnym zdravim dole.

V sucasnosti nie som stastny a ako sa pozeram na svoju buducnost, nevidim sancu zlepsenia. Som chronicky chory , pravdepodobne tiez bez priestoru na dramaticke vyliecenie.

Ak som kus evolucie len na to, aby som pomohol vytvorit "kvalitnejsiu DNA" a moje utrpenie nikoho nezaujima, tak to mozem rovno zabalit. Aky zmysel ma zit zivot, ktory je plny bolesti ?

V zivote som nepobozkal dievca a taha mi na 22. Podla toho, akym trendom sa vyvyja moje mentalne a fyzicke zdravie, ani s tymto sa nic nestane. Dievca nie je hlavny dovod, ale je cast skladacky.

Napriek tomu ze sa snazim zdravo stravovat, cvicit moj fyzicky aj dusevny stav sa pomaly ale isto zvetrava. Doktori mi velmi nepomahaju, internet s niecim pomohol, ale slava to nie je.

Keby som sa vedel bezbolestne zabit bez toho aby som vytvoril smutok mojej rodine, tento text by som urcite nenapisal :(

Vdaka za precitanie

ta3

p.d.
mas pravdu, som sama sokovana tym kolko mladych ludi dnes nema chut zit a melie z posledneho, ale zasah admina vobec nic nevyriesi, veci vobec nepomoze, ta beznadej a zufalstvo mladych ludi v zakulisi bude tak ci tak a podla mojho odhadu samovrazd iba pribudne pretoze zufali ludia sa budu bat o svojom stave tu hovorit, myslim si, ze ked zlyha rodina, priatelia, toto forum je pre nich poslednym utociskom, casto poslednou slamkou, ktorej sa mozu zachytit, nepozerajme na to, ako to tu navonok na nas ostatnych posobi, ale skusme sa vcitit do ich situacie, podstatou tohto fora je, ze ludia hladaju radu, pomoc od kvalifikovanych alebo skusenych prispievatelov a kto potrebuje najviac poradit, podrzat?, no predsa ten kto je na samom dne psychickych sil a nie ten alebo ta, ktora sa nevie rozhodnut ako casto si holit intimne casti alebo kolkokrat za den je normalne sa sprchovat

p.d.

Skus pochopit aj ty ich. Kazdy treti prispevok je o samovrazde. Je toto normalne? Mozno nie. Samovrazda je extrem. Uz len rozmyslanie nad samovrazdou je dovodom na hospitalizaciu. Ak by admin nezasiahol, tak by to tu vyzeralo ako centrum potencionalnych samovrahov.

ta3

Administrator Matej
snazim sa chapat vyznam Tvojho zasahu do diskusie, z ludskeho hladiska je chvalyhodne, ze redakcia ma zaujem pomoct cloveku, ktory je psychicky na dne, ale potom toto cele forum sa moze rovno zabalit, ak sa ludia budu bat vyjadrit svoje pocity ze budu vystopovani, potom o com toto forum bude?, ludia s podobnymi tazkostami ako ma A2 sa este viac uzatvoria do seba, co im situaciu veru neulahci, ba naopak pomoze mu to, ale v tom negativnom zmysle, ved preto, ze je to anonymne sem ludia pisu o svojich problemoch, ludia, ktori su vo vaznych problemoch casto nemaju nikoho komu by sa s tym zdoverili a castokrat pomoze uz len samotne postazovanie sa a verim, ze velakrat to tym ludom velmi pomoze, pretoze dostavaju od ludi rozne casto vyborne rady, vela ludi vela vie, takze ak redakcia vystopuje jedneho cloveka, mozno mu tym aj zachrani zivot, mozno, ale zablokuje stovky dalsich ludi, ktori su na dne a nebude im dana ani sanca, aby mu ludia povedali jednoduche nerob to, vela samovrahov mohlo zit, keby v kritickom momente sa mali s kym o tom porozpravat, ja si myslim, ze toto ananymne forum ludom velmi pomaha a ak prestane byt anonymne, strati svoj vyznam uplne, to je moj nazor

p.d.

Uz len tolko a idem spat. Ludia by mali objavit v sebe celkovo humannost, aby ludia v chudobnych krajinach nemuseli zomierat na choroby, ktore v Europe napr. uz nie su. Tolko penazi nemame este vycerpanych, tak treba spravit "projekt" na zaockovanie ludi v Afrike. Myslim si, ze by to bol krok vpred.
Good night!

p.d.

Co sa tyka tych objavov, tak ja by som zase povedal, ze nahoda je blbec:)
A ti dalsi po nich boli velmi motivovani, lebo mali vymysliet co mozno najrychlejsie to, ako vymysliet zbran nad vsetkymi zbranami, co sa aj podarilo ...

slonisko

"Nemozeme sa vsetci mylit"

to mi pripomina vyrok "16 parlamentov europskej unie sa predsa nemoze mylit..." :D

no a vidis

p.d.

Jeden pan mi povedal, ze clovek sa rodi s velmi pozitivnym myslenim. Treba sa asi zamysliet nad tym, co ti ho vzalo, ak sa tak stalo. Mozno to by bolo riesenie.

p.d.

Ludia existuju uz pomerne dlho na tejto planete a nas vseobecny nazor na samovrazdu je taky, ze je to velmi zla vec. Nemozeme sa vsetci mylit, vsetko nemozno relativizovat, niektore hodnoty su nemenne.

ta3

p.d.
k Tvojmu prvemu prispevku, ak sa mylis, potom sa mylime dvaja a tiez si nemyslim, ze clovek je iba dobre fungujuci stroj, tiez suhlasim, ze tam je dobry dovod preco sa A2 narodil prave do tejto doby, tiez zdielam nazor, ze aj depresie prichadzaju z urciteho dovodu, jednoduchsie povedane a vseobecne dobre zname a mnou niekolkokrat potvrdene ze to co Ta nezabije Ta posilni, pravdepdobne vela ludi s rozdielnou filozofiou teraz poburim, ale aj napriek tomu to poviem, ze v konecnom dosledku z pohladu duchovneho rozvoja su problemy a s nimi suvisiace depresie vlastne vitane za predpokladu ze cloveku nejde iba o konzumne prezivanie, ale o poznanie o duchovny rast, stastni ludia sa nepotrebuju zamyslat nad zmyslom zivota ale potom aj duchovne stagnuju, vela ludom to vyhovuje takze vsetko je OK, ja som mala naozaj tazky zivot, ale vsetkym tym trapeniam dnes vdacim, ze som myslenim tam kde som a mozem povedat, ze zijem ovela vyrovnanejsi a spokojnejsi zivot, ono v zivote fakt nie je nic zadarmo, nic nepada do lona same

A2
ako citam Tvoje prispevky citim, ze si rozumny clovek vyspelejsieho myslenia a preto dufam, ze to svetielko na konci tmaveho tunela nakoniec predsa len objavis, asi je potrebne len lepsie upriet zrak, mas psychicke aj zdravotne problemy, ale aby si sa pozbieral a nasiel to oslobudzujuce svetlo na konci tmaveho tunela a aby si bol zdravotne na tom lepsie, najprv musis posilnit psychiku, pretoze pchychika ma navrch nad nasim telom, zvykne sa hovorit, ze v zdravom tele zdravy duch, ale ja by som to otocila, ze v zdravom duchu zdrave telo, nase myslienky maju obrovsku energiu a su pre nas zivot, preto ako sa citime, kym sme, ako nam sluzi zdravie a co dokazeme v zivote dosiahnut nesmierne dolezite, v krajnych pripadoch dokazu cloveka totalne pchychicky aj fyzicky odrovnat, preto mal by si zacat nimi, samovrazda neriesi vobec nic, ano, momentalne sa clovek oslobodi od bolesti a trapenia, ale z dlhodobeho hladiska sa este viac zakarmi, nasledujuce zivoty budu potom este problematickejsie ako je ten terajsi, ako vidis, ja verim na posmrtny zivot a reinkarnaciu a to preto, ze vidim pre to velmi vela rozumnych a logickych argumentov, ale to by bolo na velmi dlhu debatu