Zle videnie - potrebujem poradit

Príspevok v téme: Zle videnie - potrebujem poradit
mona16485

dobry neskory vecer...potrebujem radu...moja mamina uz nejaky cas ma problemy co sa tyka zleho videnia a proste ako mi to ona sama opisala citi sa nesustredene a citi sa ako opita...uplne mimo...na ocnom bola tam ma s tlakom a celkovo s ocami vsetko v poriadku aj krv si dala zobrat to je vsetko tiez v poriadku...mysleli sme si ze to moze byt aj migrena ale taketo stavy az pri migrene nikdy nemala...ked citila ze ide na nu migrena vzdy to vedela rozoznat...prosim poradte mi

dr..

Som nejako pokazil tu predposlednu vetu - skratka napis tu stav prolaktinu v krvi a aj ostatne hormony. Ak je tam opuch hypofyzy, tak je to otazka par dni, kym oslepne uplne. Treba okamzite magneticku rezonanciu s kontrastom. Zajtra rano moze byt neskoro, lebo ak sa aj najde pricina, tak kym sa rozhodne o sposobe liecby, tak to bude nieco trvat. Nevypisuj sem, dnes ste mali mat urobenu tu magneticku rezonanciu. Ak ju odopru, ze nie su body (bohuzial aj take je nase zdravotnictvo) tak si ju zaplatte v sukromnej nemocnici. Ked ide o zdravie, tak nepozerajte na peniaze! Ak oslepne, tak vas to bude stat ovela viacej!!!

dr..

Mona, ako pise asdfsda - urcite robili iba zakladne vysetrenia krvi a nie drahe hormonalne testy, ktore ukazu, napr. na stav hypofyzy, ktora je blizko ocnych nervov a ktorej porucha robi to co opisujes. Ak si myslis, ze robili hormony, tak sem napis stav nakma prolaktinu v krvi, kedze ide o zenu, som velmi zvedavy, aka je hodnota. Mamina ti moze rychlo oslepnut, toto treba riesit urgentne.

salon

Ahoj,podobne mala moja mama,isli sme na ocne a tam jej zistil sedy zakal,uz jej ho odstranili a videnie sa zlepsili. Potom ale sa stalo,ze zacala pred ocami vidiet take cierne mzicky,ktore prisli a odisli,isli sme na ocne a povedali,ze to suvisi s mozgom,isli sme k neurologovi,poslal ju na ct aj mr,tam jej zistili edem (opuch) zrakoveho nervu ci take nieco...