Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zaspavanie pri TV

Príspevok v téme: Zaspavanie pri TV
sleepy

Zacala som byvat s priatelom, a zistila som ze mame totalne odlisne spankove navyky. spavala som v tichu a tme, bez prerusenia, hlbokym spankom. Zvykla som si uz aj na jeho chrapanie, ale on potrebuje pri zaspavani TV (kt. je aj v spalni). Najprv mi robilo problem pri TV zaspat, ale zvykla som si na to, ale mam kvoli tomu velmi nekludny prerusovany spanok. ked sa uprostred noci zobudim kvoli televizoru a vypnem ho, priatel sa hned zobudi a nevie dalej zaspat, viackrat za noc ide na wc, nieco zjest do chladnicky a aj tak skonci v obyvacke kde si zase zapne TV a tam zaspi.
Myslim, ze je to dost zly navyk. Da sa to odnaucit? Ci mam si na tu TV proste zvyknut? Som z toho uz dost unavena, a nechcem mat oddelene spalne hned na zaciatku.

RNG

TRvorenie melatoninu na silnom svetle zo serotoninu a uvlnovanie melatoninu v tme je velmi dobre zdokumentovane v desiatkach vyskumnych prac, takze nie je mozne o tom pochybovat.
Co sa tyka destresovania, pozeranie nejakeho filmu , pokojneho alebo komedie ma naozaj destresuje, nemyslim na denne problemy a lahko zaspim, Ale kvalita toho spanku je nizka, chyba tam ta najhlbsia faza, pri ktorej sa rozne informacie presunu v mozgu a regeneruje sa schopnost prijmat nove.

Mam tiez vyskusane osobne, nemusi to ale platit pre kazdeho rovnako, ze ked sme niekde mimo, na chate alebo inde, kde je ticho a nemam televizor pusteny, casto spim celu noc bez prerusenia a rano sa zobudim ovela cerstvejsi, ako obvykle.

Iveta Michael

celé je to také divné,ja to už neriešim nech si robí čo ona chce

Leela333

aj ked tebe to vôbec nevadí a si takto naučená, myslím si že RNG má absolútnu pravdu - zapnutá telka v noci škodlivo vplýva na zdravie,to ani nemusíš cítiť preto aj väčšina ľudí spí tak ako sa má:)ale je to každého vec,pravda...

doubledog

sleepy

tak po tejto tvojej odpovedi mi to cele pripada este ovela zvlastnejsie
:)

to ste nikdy spolu nezaspavali, kym ste nezacali byvat?

Leela333

RNG, mýliš sa, mám vždy veľmi tvrdý a pokojný spánok. Moja práca je veľmi stresujúca, no ja mám vždy dobrú náladu a som pozitívne naladená a nikdy ma ten nátlak v práci nepoložil. Nech každý spí, ako je mu najlepšie, som skôr toho názoru, že ak by ma niekto nútil spať v tichu a tme, čo mne nevyhovuje, vtedy by som len bola vystresovaná.

RNG

Zaspavanie pri TV pokladam za civilizacnu chorobu, ktoru mam aj ja. Je predsa dobre zname, ze spankovy hormon, melatonin, sa vylucuje v klude a tme. Tj ludia , ktori spia pri televizii nemaju pokojny spanok a prispieva im to celkove k stresu. A stres po case sposobuje stovky roznych zdravotnych problemov.

Leela333

Myslím, že dosť preháňate. Každý má iné návyky, ja tiež bez TV v pozadí nezaspím. Nie som závislá, vlastne ma ani nezaujíma, čo v tej TV ide, ale ako povedal Ovečka, potrebujem nejaké "krovie", lebo v tichu ja proste neviem zaspať. A keď nie TV, tak si aspoň pustím hudbu, hoci potichu. Z tvojej strany je kompromis, že tú telku mu večer necháš a v noci vypneš, z jeho strany, že ide v noci radšej spať inam, aby ťa nerušil. Neviem čo viac chceš. Vlastne hej - chceš ho meniť tak, ako si to predstavuješ ty. Typická žena. Oháňaš sa tu jeho zdravím, ale je to len zámienka pre to, aby si si dosiahla svoje. On bez toho nevie spať a ja ho úplne chápem. Nie je to závislosť na TV, jednoducho každý človek je zvyknutý zaspávať ináč, niekto musí spať na boku, niekto na pravej či ľavej strane, niekto má otvorené okno, niekto potrebuje úplné ticho a niekto zapnutú TV. Zmier sa s tým, alebo hľadaj niekoho, kto ti bude viac vyhovovať.

Iveta Michael

sleepy

ja ti rozumiem,ale... vážne chceš riskovať svoje zdravie až do takej miery že môžeš dostať ,,cancer,,..? :(

lekár ti vysvetlí prečo to riziko reálne je...

sleepy

@Iveta Michael ja viem, preco to tak ma, pytala som sa ho a on mi to vysvetlil, komunikacia medzi nami zatial funguje velmi dobre. ale kedze je to zrejme naozaj zavislost a prerastlo to do patologickej podoby, zvazujem toho psychologa ako vravis. stale mi to pride take zvlastne kvoli tv toto stvarat...no co uz, inak to nejde.

Iveta Michael

sleepy

nie ultimátum hneď! najskôr s ním ( spolu ) zájdi k psychológovi,ja tii hovorím že za tým niečo bude...

kým nie je neskoro,lebo fakt sa môže stať že sa z toho raz zosypeš a nakoniec sa rozídete v zlom,teba vôbec nezaujíma prečo to tak má? možno je to viac ako len obyčajný zlozvyk a ty by si to nemala bagatelizovať,chod a povedz to nejakému psychológovi,treba to riešiť asi odborne lebo keď sa mi iba prispôsobíš narobíš ešte viac škody ale nebudem ti to tu analyzovať..vieš čo máš urobiť nie?