Zaspavanie pri TV

Príspevok v téme: Zaspavanie pri TV
sleepy

Zacala som byvat s priatelom, a zistila som ze mame totalne odlisne spankove navyky. spavala som v tichu a tme, bez prerusenia, hlbokym spankom. Zvykla som si uz aj na jeho chrapanie, ale on potrebuje pri zaspavani TV (kt. je aj v spalni). Najprv mi robilo problem pri TV zaspat, ale zvykla som si na to, ale mam kvoli tomu velmi nekludny prerusovany spanok. ked sa uprostred noci zobudim kvoli televizoru a vypnem ho, priatel sa hned zobudi a nevie dalej zaspat, viackrat za noc ide na wc, nieco zjest do chladnicky a aj tak skonci v obyvacke kde si zase zapne TV a tam zaspi.
Myslim, ze je to dost zly navyk. Da sa to odnaucit? Ci mam si na tu TV proste zvyknut? Som z toho uz dost unavena, a nechcem mat oddelene spalne hned na zaciatku.

ebi77777777

sleepy
to akože už vtedy o tretej v noci on už spal, alebo pozeral telku????
a keď už spal, tak preto prešiel do obývačky na gauč, aby si o 3tej v noci pustil telku popri spánku? lebo po tichu nevie spať????

je to trocha divné nie, teda neviem či som to správne pochopila

sleepy

tak aj dnes spal na gauci lebo som o tretej v noci vypla aspon zvuk..jemu ten gauc nevadi a ja sa s tym asi budem musiet zmierit :((

0vecka

2 whiteamerica jj presne tak vsade zima jak v prdeli a ty sa pekne schovas pod deku... ja zatial bojujem aby bolo otvorene aspon v lete...

whiteamerica

0vecka

no otvorene okno je nahodou super :)
ja to praktizujem aj v zime :D
ved perina zohreje a je cerstvy vzduch...

0vecka

typicke zenske.... ja sa tiez s mojou hadam lebo som zvyknuty spat pri otvorenom okne... podla mna podobny problem... pritom byvame v 3 izbaku a uz som navrhol ze cez pracovny tyzden budem spat na gauci no o tom nechce ani pocut...

sleepy

@skoricka
dakujem za prispevok, vyzera to ako banalita ale naozaj to dost vela veci ovplyvnuje, ako hovoris. a je to naozaj blby navyk. tikanie hodin kedysi vadilo aj mne, ale to je v porovnani s hlukom teraz fakt malickost. bojim sa, ze si tiez zvyknem spat len pri tv a to nie je spravna cesta. niekedy ked uz je asi fakt zufaly z toho ze nevie zaspat, tak dokonca hodi aj do pracky, takze sa zobudim rano o piatej ako huci pracka. uplne som rozburana z toho. snad sa to nejako utrasie, lebo sa nechcem rozist s nim :((
cca pred 3 mesiacmi skoncil v praci kde robil prevazne v noci, mozno to s tym suvisi. mate skusenosti niekto s prechodom z takehoto nocneho rezimu na normalny?

skoricka

ahoj, neda mi nezareagovat, ja som presne toto iste riesila uz s byvalim chvalabohu. Tiez vedel zaspat len pri telke, ja od mala som musela mat ticho, klud, tmu. On mal v jednej izbe telku, pocitac, no vsetko co malo kontrolky,co blikalo a vrcholne mi to liezlo na nervy, ja nemozem pocut ani tikot hodiniek, bo uz som besna. Tiez som sa snazila robit kompromis, ale neslo to, proste ja sa nebudem prisposobovat debilnym navykom. On v noci nechal zapnutu telku a na pc dal stahovat film, no to jedno a druhe tak hucalo, plus svietilo...neverim, ze dakto normalny by pri tom zaspal..No a hovorim, ze vkuse sme sa hadali az sme sa rozisli, nie presne kvoli tomu, ale aj to bol dovod...

sleepy

@Fleur-de-lis
ano presne ako hovoris, aj to svetlo mi vadi, citim sa rano ako po žúre...niekde som citala, ze svetlo v noci zastavuje napriklad tvorbu melatoninu, co prispieva k dalsim zdravotnym problemom. zmeny cyklu som zatial nespozorovala, ale urcite si zacnem vsimat, dakujem za radu.