Ako si nájsť prácu, alebo donútiť si ju nájsť

Príspevok v téme: Ako si nájsť prácu, alebo donútiť si ju nájsť
Monči :)

Mám 22 rokov, som mladá baba, myslím si že šikovná a inteligentná. Mám vyštudovanú hotelovku, ale v tejto oblasti ma práca veľmi nebaví, je to taká otročina. Moji známy mi hovoria, že robím málo preto aby som si našla prácu. No a to je pravda, jediné čo robím, je že si pozriem na internete každý deň nové ponuky práce. Bývam na dedinke, najbližšie mesto je tak 8 km, no je tam málo práce. Do zahraničia nechcem ísť. Odboručili mi aby som si vytlačila zopár životopisov a išla zaniesť do dákych firiem na okolý. Ale nieje to také jednoduché, vôbec som nevedela kam si ich zaniesť. Akým spoôsobom si mám ešte hladať prácu, som už s toho nešťastná, je tu leto, žiadny príjem, žiadna dovolenka, žiadne zážitky. Síce priatel ma sem tam niekam zobere, nerobí mu problém mi niečo zaplatiť, ale už by som chcela zaplatiť niečo aj ja jemu, niekam ho tiež pozvať :(

podnikatel67

Monci, ak sama pises, ze je pravda, ze malo robis pre to, aby si si nasla pracu, a nenapises, kde si robila, tak co sa divis, ze to tak z toho vyplyva. Moj pribeh v skratke - som z total chudobnej rozvratenej rodiny, nemohol som kvoli tomu ani dostudovat VS, odstahoval som sa 400 km, zacinal som v cudzom meste na robotnickych ubytovniach, robil som naraz v 3 pracach. Postupne som sa vypracoval, ziskal skusenosti, vedomosti, konexie a kedze viem, co to znamena tvrdo robit a nikto mi nic nedal, tak aj preto vyzadujem od zamestnancov tvrdu pracu, co je mimochodom na Slovensku problem a este vacsi je, ked chcem, aby sa na zakaznikov usmievali a nenosili si osobne problemy do prace. Priemerna mzda u mna je 2000,- eur superhruba mzda, co je asi 1.100,- eur cisteho - je to 70% podiel na zisku. Som velmi netypicky pre Slovensko - nezdieram - delim sa, vazim si, ze na mna pracuju - zamestnancom ukazujem naklady, vsetky faktury, vydaje, rezrvy, dane, odvody a zisk po zdaneni - nechapem, preco to nerobia aj ostatni, lebo zamestnanec hundre, mysli si, ze podnikatel sa ma ako prasa v zite, lebo vidi iba trzby, ale nevidi, co je za tym. Mnohi ani netusia, ze okrem hrubej mzdy za nich plati zamestnavatel este raz priblizne take iste odvody, ako ide z ich hrubej mzdy. Tento stat strasne zdiera a ked som im to ukazal, tak mnohi nechapali, lebo nevedeli, ako nakladni su zamestnanci (a to neratam OCR, PN, platbu za sviatky...). A skuste nieco predat na Slovensku, kde si kazdy spocita, ze kolko by stalo, ak by si to urobil sam a nehladi na vsetky naklady, dane, odvody a tak. Je to tu tazke, ale da sa. Netreba zavidiet, kazdy ma sancu, moze skusit. Len treba ratat s tym, ze napr. ked som zakladal prvu firmu, tak som rok pracoval od 7:00-2:00, cize som mal na odpocinok 5 hodin, vratane vikendov - o tomto americania hovoria, ked povedia, ze tvrdo som pracoval, nie nasich 8 hodin. Teraz uz by som to nevladal, uz si viacmenej uzivam, i ked problemy su stale a samozrejme zodpovednost, zohnat zakazky, lebo moji ludia maju rodiny, ktore zivia. I ked ak to niekto flaka, tak ho nekompromisne vyhodim a vzdy mu poviem, ze nech si o tom mysli, co chce, ale robim to hlavne pre jeho dobro, aby sa spamatal.
Takze nevyplakavaj tu, ale namiesto toho dvihni zadok a pohni kostrou a rozumom. Ked sa neda v okoli chod dalej, nesed, nekrpat. Ak ti zalezi na frajerovi, na vztahu, tak ho zober za ruku a zavel, ze idete obidvaja. Ak ta ma rad, podpori ta.

Lulita

vsak ma len 22...ja poznam ludi, co su nezamestnani roky aj pred 40tkou :)) tak z nej nerobte odlud

pracu si najdes, lebo prave to co pises, ze nic nemas ta demotivuje, mlada baba by si mala najst lahko pracu ved v 22ke mladym patri svet :) len sa neposliehaj na Hornu Dolnu v ktorej byvas, urcite to bude vo vacsom meste, ja byvam v KE druhe najvacsie mesto na SR a prace niet, na dedine max. v nejakom mix obchode za 200 stvrdnes

chapem, ze vyklopkavanie po firmach by ta nebavilo, ja som sa toho desila, bola som bez prace a doma uz na mna tlacili z kazdej strany, ze ist a klopat firmam na dvere, pri tej predstave ma obchadzali mdloby, ale nastatsie ma nakoniec jedna firma pozvala na pohovor a vzali ma

orol

Monci
nic si z toho nerob, ESTE sa NAROBIS V ZIVOTE DOST !

Co sa tyka slovenskych podnikatelov, tak drviva väcsina ( cest vynimkam ) podnika, ale do vlastneho vrecka a doslovne okrada, vykoristuje, ozobracuje a dehonestuje radovych zamestnacov. Som rad, ze nasa mlada generacia ludi toto chape a vidi a odisla za pracou do zahranicia.

pajtaska103

Podnikatel a co sa rozculujes ty niesi panboh kazdy mane pravo uvazovat hovorit zit a robit Ivotna chyby.moNo si klofne miliinara a tebe vudw o 20eokov sefovat.

Poznam dievcata co hned sli do cudziny pracovat skoncili ako alapky pred kamoskami hovoria ine ako uzasne bolo lebi gambia sa.kolko ludi tolko osudov pribehov.

Vobec nic aa s tebou nedeje ze nemas pracu mozno zacnes atusovat vysku mozno sa stastne vydas alebo Acnes aa ucit novy jazyk.dolwzite je aby furd mieco eobila nasytila susu mozno niekoho stretnes nivw priatwlstvo nove sa soVies to ta dalej posunie.

Nenechaj sa znexhurit nazoemy niekt lusi lebo k tomu iatwmu cielu v zivote je tolki ciest kolki ludi a my ludia ame roznorody.

Monči :)

Inak PODNIKATEL, dost si ma urazil, ako mozes nieco taketo napisať človeku ktorého ani nepoznáš, ja som dosť šikovná, ano máš pravdu, som šikovná aj v domácnosti, ako som doma, každý deň si niečo nájdem, či upratať, vymalovať vyleštiť, zasadiť kvety, idem k starkej na chatu štiepať drevo, popolievať jej záhradu, minule som tam aj murovala a podobne..Ďalej ti chcem napísať že by som ani nechcela aby si ma zamestnal, lebo ak podcenuješ ľudí tak ako mňa...Tiež ich pozdravujem tak ako ty mojho priatela.
Som šikovná, len si chcem nájsť niečo čo ma bude aspoň trochu baviť, v tom hotely som bola preto lebo som potrebovala prácu, bola by som tam aj dodnes kebyže ten hotel v marci nezatvárajú. Aj ked som tam bola nasilu, prácu som potrebovala!!!
Ale nenapísala som to sem aby som niekomu niečo vysvetlovala, ja len chcem portadiť, a popísať s ľudmi, ktorý to majú podobne ako ja, kedže nezamestnanosť je veľká :(

a EBI: A ako sa mám rozhodnúť? ako sa v niečom nájsť? viem že by ma bavila práca napríklad písa články do novým alebo do časopisov, behať po slovenku za kadejakými zaujímavými reportážami, no len to by som musela bývať prinajmenšom v BA pre takúto prácu..

ebi77777777

tak to sa potom úplne mení pohľad na vec,
mala by si sa rozhodnúť, že čo by si chcela robiť, a podľa toho konať (vybrať kurzy a ...certifikáty a pod.)

Monči :)

Halooo ludia ja som nenapisala že som nerobila 3 roky, nemam pracu 2 mesiace a som s toho nestastnááá...Po škole som po necelkom týždni začala pracovať za pásom!!!!!Tak vážte slová, niesom žiadna lemra čo stále sedí doma na riti!!!!

Podnikatel: Ja len že za pásom som robila vyše roka a pol!!!!!! no prepustali viacej ludi..Bola to dobrá robota. Potom som tento rok robila v hotely 3 zimné mesiace v hotely pri lyziarskom stredisku. Tento hotel sa koncom marca vzdy zatvara. A ak mám pravdu povedať, práca za pásom bola omnoho jednoduhsia a bavila ma celkom. Ja nechcem byt ziadna zienka v domacnosti, som sikovna, len proste sa nemozem do toho dostat. Doma som nie tri roky ale 2 mesiace a ja viem ze aj to je dost.....
Sisi092: von nechcem ist, netaha ma, chcem byt tu, najst si nieco stale tu byt aj v buducnosti, mam aj pritela s ktorým si planujem buducnost a chceme byt spolu tu. Ja som so stredneho slovenska, ale tiež to tu nestoji za nič..ale dufaaaam :(

ebi77777777

ja som sa hanbila po troch mesiacoch, čo som nemala prácu, vyjsť na ulicu :(
neznášala som otázku známych: a pracuješ? hľadáš si prácu a čo nič?
mizerný pocit

tessy00

tiez nechapem, co si robila tie 3 roky, to ta este zivia rodicia? ja by som sa dost hanbila :/ a ved nemusis ist hned do zahranicia, ja som od rodiny kvoli praci sla 300 km