IQ (Mensa)

Príspevok v téme: IQ (Mensa)
whee_ee

Ahojte,

chcela som si splniť môj dávny detský sen a absolvovala som IQ test Mensa. Nedávno mi prišli oficiálne výsledky, kde stojí, že moje vrodené IQ je 152. Mne však test prišiel naozaj veľmi jednoduchý, väčšina z otázok sa dala vyriešiť v priebehu pár sekúnd, preto som nemala problém ani s časom, ako (súdiac podľa vravy po teste) väčšina zúčastnených. Mám tendenciu sa podceňovať, a preto neviem, či môžem daný výsledok brať vážne (pretože podobné IQ má vraj tuším cca 0,5% populácie), či sú seriózne tie úlohy náročné a "bežný" človek ich nezvládne?

Nechcem, aby to znelo, že sa povyšujem, ale vážne stále nad tým premýšľam. Pretože si myslím, že taký výsledok pri tomto teste by mohol mať vážne každý.

Mám aj problém vyjadriť svoje myšlienky tak, aby boli pochopené správne, tak dúfam, že toto nebude ten prípad :)

Ďakujem za názory!

whiteamerica

podnikatel67

tak to ano, hlavne ked ludia nespolupracuju, tazko sa s nimi jedna :)
na to treba mat potom aj silny zaludok :D

hybaj

Nezamyslaj sa príliš nad tými výsledkami, skôr nad tým, ako tie schopnosti využiť. Lebo darmo máš vysoké iq ked nevieš čo s tým.

podnikatel67

Whiteamerica - v podstate ano to plati, pokial je tam ta druznost a komunikativnost - si zober, ze odkial beries peniaze? Defacto od inych ludi, vzdy je za nimi nejaky konkretny clovek, ktory ti ich napokon da. Ak vies spravne komunikovat, chodit v tom a das za ne nejaky tovar, ci sluzbu, tak to funguje. Ja to velmi vyuzivam a fakt sa dari. No na druhej strane to velmi vycerpava - praca s ludmi je ta uplne najtazsia. Niekedy sa citim z tej energie ako zbity pes a neviem vstat rano z postele. Radsej by som makal niekde tvrdo za pasom, to by som bol z toho urcite menej unaveny.

Lulita

je dokazane, ze privelmi vysoke IQ je na skodu, cim vyssie IQ tým vacsia nepraktickost v zivote, privelke analyzovanie vsetkeho a mam taku skusenost, ze tí ludia su aj dost zakomplexovani, depresivny

mne vyslo okolo 125, mne to staci :p

p.d.

Ludia, ktori maju vysoke IQ, sa castokrat nesnazia tak, ako ti, ktori ho maju nizsie. Napr. moj brat je podla mna fakt genius. On v 16 rokoch vie perfektne ako rodeny Nemec nemecky, nemcinu sa nemusel ucit (ja som si to musel vydriet), vie aj anglicky. Mal na vysvedceni same jednotky a dvojky, ale 4 z chemie - tam sa to prejavilo, ze neislo u neho o pravidelne studium - tehlicka ku tehlicke.

podnikatel67

Ja mam IQ 126 podla MENSA, ale to vobec nic neznamena. Nikto ti za to nic neda a ani to neznamena, ze napr. dokazes zarobit vela penazi alebo ze budes uspesna v podnikani. Clovek s IQ 100 s velkou sebadoverou, ktory rad komunikuje s ludmi dokaze zarobit neporovnatelne viacej penazi ako omnoho inteligentnejsi clovek. Nevyhoda inteligentnejsieho je aj v tom, ze ako sa hovori, cim viacej viem, tym prichadzam na viacej veci ktore neviem. Co je velmi pravdive...

whiteamerica

mensa je pomerne doverihodna, takze asi OK :)
ale posudit musis sama, na koko sa citis, a vacsinou sa podcenuje skor inteligentny clovek, ako naopak ;)
a gratulujem takemu vysledku :)