IQ (Mensa)

Príspevok v téme: IQ (Mensa)
whee_ee

Ahojte,

chcela som si splniť môj dávny detský sen a absolvovala som IQ test Mensa. Nedávno mi prišli oficiálne výsledky, kde stojí, že moje vrodené IQ je 152. Mne však test prišiel naozaj veľmi jednoduchý, väčšina z otázok sa dala vyriešiť v priebehu pár sekúnd, preto som nemala problém ani s časom, ako (súdiac podľa vravy po teste) väčšina zúčastnených. Mám tendenciu sa podceňovať, a preto neviem, či môžem daný výsledok brať vážne (pretože podobné IQ má vraj tuším cca 0,5% populácie), či sú seriózne tie úlohy náročné a "bežný" človek ich nezvládne?

Nechcem, aby to znelo, že sa povyšujem, ale vážne stále nad tým premýšľam. Pretože si myslím, že taký výsledok pri tomto teste by mohol mať vážne každý.

Mám aj problém vyjadriť svoje myšlienky tak, aby boli pochopené správne, tak dúfam, že toto nebude ten prípad :)

Ďakujem za názory!

darijaja

To sa niekomu vypĺäjú tie testy:-)
však whee.. a:

aké matematické znamienko má byt medzi číslicami 5 a 9, tak aby bolo výsledné číslo vačšie ako 5 a menšie ako 9 ??

whee_ee

Teraz na skúšku skúšam meniť vek. Takže pri všetkých správnych odpovediach, keby som mala nad 60, tak sa zmení na 178 :DDD V kat. 16-30 je to najnižšie ... A to som teraz ten test vyplnila za dve minúty, lebo som si pamätala odpovede, takže tak, zábavka :)

darijaja

Whee,

ja práve deriem mozgové bunky na tvojom brainquest a ta otázka aké matematické znamienko má byř medzi číslicami 5 a 9, tak aby bolo výsledné číslo vačšie ako 5 a menšie ako 9 je úúúplná zverina..

Maoam

takze - vsetci, ktori mate velmi vysoke IQ - snad pre nas ostatnych daco nove vymyslite :D, len do toho, realizujte sa ;-)