Americke obcianstvo a praca v USA

scream33

Mam otazku .... byvam na slovensku a chcem ist byvat do usa potrebujem nieco aby som sa tam dostal? Ked mi daju visa dajme tomu na paru rokov co sa stane ak ostanem v usa a nevratim sa na slovensko budu s toho problemi?

0vecka

2 keksik11 kebyze je tak tu nevypisuje na fore ale uz je tam :) to su take pripady ked ho osobne prosia chodia k nemu domov a prehovaraju :)

keksik11

ak si jedinecny expert v nejakom ekonomicky, politicky alebo vojensky vyznamnom obore, tak ti daju obcianstvo aj obratom..;)

clo4k

no tomu ja rozumiem, ale ja som myslela ze by ma zobrali aj keby mam uz po 35, lebo rychlost ziskania americkeho obcianstva sa neda ovplyvnit, a mozno sa to zmeni za 15 rokov a bude sa dat ziskat rychlejsie:DDDD ale to pochybujem

0vecka

2 clo4k este raz..... tvoj zamestnavatel nema vplyv na tvoje obcianstvo... to znamena ze je jedno ci ta chce alebo nechce... obcianstvo nedostanes len tak jednoduco

clo4k

no ono sa jedna o pracu vo vede takze nemyslim ze by potrebovali len mladych vedcov, pretoze viem ze tam pracuju aj ti co maju 40-50 mozno aj viac to uz neviem ale dik za prispevok Maoam

Maoam

neviem ako je to konkretne v USA, ale mne v DE vtedy povedali, ze by som musela mat odpracovanych tusim 8r., no a to by som uz pre nich bola 'pristara' potom :DDDDD, lebo oni radi beru mladych, ci uz na studia, alebo vycvik, maju XY super povolani, takze napr. je tu vela Rusov a Poliakov s nem. obcianstvom,ktori su u vojska, maju okolo 20-tky, lenze ti ziskali nem. obcianstvo skrz pribuznych padlych vo vojne kvoli vojnovemu dlhu a zakonom s tym spojenym...alebo nejak tak

tak neviem no, to fakt trva inak ziskat obcianstvo, potom uz mozes byt 'pristara' a najmä oni maju vazne dost svojich ludi, skusit to mozes, len aby si neprislo sklamanie potom

0vecka

2 clo4k ok typujem ze nesplnas nejake podmienky typu ze si sa narodila v USA alebo mas rodicov alebo partnera obcana USA alebo podobne... v opacnom pripade je to dost nerealna vec... akoze nemam to nastudovane ale typujem ze by si tam asi musel/a zit a pracovat a odnasata dane aspon nejakych 5-10 rokov a potom by sa dalo o tom obcianstve uvazovat...

clo4k

pockaj takto som to myslela, ze ak uz americke obcianstvo budem mat tak ze sa tam nedostanem? sak to nieje take zlozite ziskat ho aj ked mozno pre niekoho ano