Strach z mužov

Príspevok v téme: Strach z mužov
Hankaa

Dobrý deň, prosím vás je toto normálne? Čo mám robiť?
Mám 19 rokov a negatívny vzťah k mužom akoby som mala stále.
Mam za sebou jednu nepríjemnú skúsenosť, stalo sa to asi pred dvoma rokmi, ale takýto vzťah k nim som mala stále. A stále je to silnejšie a začínam mať pocit že som si úplne pokazila vzťah k mužskému pohlaviu.
Keď pozorujem mužov všetky tie ich slová, správanie a činy pôsobia na mňa chladne, násilnícky a mám s toho strach. Nechcem to tak škaredo povedať, ale prirovnávam ich k zvieratám...Zaujímam sa o nich, kým nič nepovedia a neurobia sa na nich pekne pozerá, ale len z "bezpečnej vzdialenosti".
Ako náhle cítim z ich strany záujem, náklonnosť ku mne, koniec. Strach, potím sa, trasiem sa, je mi zle od žalúdka. Hneď si to vyložím že ma berú ako sexuálny objekt, chce sa mi z toho zvracať a cítim sa ako kus mäsa. Aj keď to tak možno nemyslia, ja si to vždy tak vyložím a utekám kade ľahšie.
Momentálne nechcem riešiť žiaden vzťah. Ale pokiaľ je to nejaký vážnejší problém, chcem to začať riešiť čím skôr. Z jedného dňa na druhý sa mi môj názor nezmení, to viem, pretože som ti to už veľakrát povedala a nestalo sa. Ďakujem za odpovede.

co s tym

ja mam 25. a mam to presne tak isto, akoby som to ja pisala. v 19tich ma to este netrapilo, teraz uz trochu viac. ja si fakt neviem predstavit, ako sa ma ku mne priblizit muz, aby to mohlo normalne fungovat. je tam nejaky velky blok a ja ho neviem rozlusknut (take ako ty, nejake velmi zle skusenosti, ale nechapem, ze to az tak ovplyvnuje moju sucasnost). a to som mala za ten cas prilezitosti na vztah desiatky, neboli to len dementi, niektori aj uplne skveli, niektori aj boli zalubeni, takze sa spravali co najjemnejsie a aj tak. nevedela (alebo nechcela?) som to prekonat.
a presne ako hovoris, mne ked su moc blizko (pokial je to len kolega alebo kamoskin frajer, ze viem ze nic nechce som mnou, tak ok) je az fyzicky zle a ani sa o nic nemuseli pokusit, staci ze sa im pacim. zdialky je to ok :D no, ale takto si rodinu tazko zalozim. mozno to nejak prekonam, ked stretnem toho praveho? mozno s nim to bude ine. ktovie.

Hankaa

Agnes998
Tá hlavná príčina strachu je určite z obdobia dospievania. To ma ešte viac utvrdilo v mojom strachu a akoby sa to všetko, čo som si o nich myslela, potvrdilo. Neviem či som si to privolala alebo čo.
Teraz to musím prebiť niečim pekným :)
Do budúcnosti mám také myšlienky, vždy si vybavím po mojom boku muža. Len keby to nebolo až v takej ďalekej budúcnosti. A nie len v predstavách. Mať tak odvahu a vysporiadanú psychiku.:)

kamila20

james bond .. ved o tom hovorim preto je ťažke ich povedat tak aby neposobili chlípnicky ale tak pritazlivo :D :D .

Agnes998

Tvoje pocity pramenia z minulosti a nejaka dobra psychologicka by ti pomohla sa v nich zorientovat, zistit pricinu a riesit to. Pricinou tvojho strachu moze byt napr. tvoj otec alebo iny muz z tvojho detstva alebo dospievania. Zatial si ziaden vztah nezacinaj, co nicoho sa nenut, maj len kamaradov ktori nemaju sexualne narazky.

kamila20

Vieš čo aj mne je z toho toálne zle. že chlapci maju také blbé narážky a vkuse všetko smeruje len a vždy skor či neskor ku sexu. Aj dneska starí chlipnik 50 ročný v robote.. debilné sexuálne narážky a mladší kolegovia to istí pritom manželky maju všetci..bléé mne sa chlapci viac a viac znechutujú. A to už nenosim ani nejake pekné ženské veci lebo vtedy som sa naozaj cítila ako chodiaca "vagina"... žena je v drvivej väčšine len sexuálnym objektom. A väčšinou ak stretneš takého muža čo sa takto nechová tak je totálne nepríťažlivý a nudný takže nemáš ani chuť na takého.

NumLock

Jednoduché. Hľadaj takého, čo má menej testosterónu. Ak ťa hľadať nebaví, budeš sama. A čo je na tom?

agartio

Problem je, ze tvoje pocity su priblizne tak u 95% muzov opodstatnene. Ide im len o sex a laska je na druhom mieste. Over si to tak, ze mu nedas sex, a ak cukne, potom mu nejde o lasku, ale ovlada ho sexualny chtic. Ak je na sexe zavisly, a nevydrzi pre lasku bez neho, potom mu nikdy vztah nebude dlhodobo fungovat. Vzdy bude zobrat o sex, pokukovat o inych, alebo ho to aspon bude pokusat a casom po rokoch podlahne. V kazdom pripade bude tvojou povinnostou sluzit mu na sex ako objekt, lebo zavislost treba vzdy v prvom rade uspokojit, az potom moze byt to ostatne... a to rozhodne nieje laska. Laska nieje ziadna zavislost.
Musis hladat tych 5%, ktorym ideo lasku, obycajne su poskryvani velmi dobre, krcia sa niekde na kraji spolocnosti, tiez z hrozou pozeraju, co za stado bezduchych idiotov, a sexualnych maniakov sa tu vyrojilo. Ak ti ide o pravu lasku, budes to mat tazke, ale nemala by si zanevret na vsetkych muzov. Budes sa ich musiet naucit rozlisovat, inak skoncis bud sama, alebo so zlomenym srdcom.

Hankaa

ďakujem za reakcie
momentálne si neviem predstaviť, že by som mala vzťah. Ale samozrejme dúfam, že nezostanem sama. Neviem ako to skombinujem.