Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Co mam jest ked skoro vsetko je bordel? Ktore potraviny su zdrave?

Príspevok v téme: Co mam jest ked skoro vsetko je bordel? Ktore potraviny su zdrave?
Luciferus

Chcem sa zacat zdravo stravovat ale nemam ponatia co jest. Je mi jasne, ze ryby a kuracie maso, ovocie a zelenina, ale co dalej? Mam kupenu hnedu ryzu, ryzove cestoviny a ryzove chlebicky. Musli nekupujem, vraj je to paradny bordel. Taktiez nic z muky a nic sladke (okrem ovocia) Mam aj sojove maso, nizkotucny syr Philadelphia a nejake nizkotucne biele jogurty, kuraciu a morcaciu sunku. To je zatial vsetko, lebo ostatne mi pride hrozne :(( Prosim dajte mi tipy ci to co mam je dobre a co mam este jest..Dakujem

GoFruit

Ebi to nie je len skoda. To je proste hrozne. To je tragedia. Lebo oni to chcu vymazat z povrchu europskeho. Proste uplny zakaz. Samozrejme da sa proti tomu bojovat a to nakupom a vlastnym pestovanim starych sort ateda nelegalnym.

GoFruit

Ebi nevidela si a nebudes. Resp. budes vidiet stále menej rozmanitosti lebo nasa draha EU schvalila ze sa smu pestovat a predavat len take druhy ovozelu co maju najlepsir vynosy a su najlhsie dopestovatelne. Odzvonilo hlavne starym druhom. Budu len nove nakrizene take co dodaju velke a rychle vynosy. Bohužiaľ. Aj toto je odvratena tvár EU.

didušaAA

co hovorite na tie bioovoacia a zeleniny co maju v lIDL teraz ma to aj znacku BIO aj som googlila ale ja neviem aj to celkom dobre chuti.. je to bio ??

NumLock

Ebi, pravda, aj keď nie všetko, čo sa o rozdiele v potravinách medzi štátmi tak šťavnato hovorí, je pravda. (Mám pocit, že slováci doslova túžia byť odr... oklamaní, aby mali nad čím chrliť žlč) Tie rozdiely neboli tak razantné pri všetkých potravinách. (Porovnania som videl niekedy minulý-predminulý rok, kto chce, nájde.)Mnoho záleží od toho, či sú dané potraviny tvorené na objednávku distribútora alebo sa jedná o nadnárodnú spoločnosť ktorá už má vyselektované požiadavky toho-ktorého trhu. Z môjho osobného testu vyplynulo, že mnohokrát jedol človek rovnakú (rovnakú!) potravinu, a v zahraničí mu chutila viac. Predaj a výroba potravín je dosť zložitý/á na generalizovanie, jediné čo zostáva spotrebiteľom je asi len vzdelávať sa (ROZUMNE!) na internete a v literatúre a následne vyjsť do "terénu" aplikovať svoje poznatky. Čo sa týka drogérie, opäť niektoré postrehy sú správne a pravdivé a niektoré nafúknuté.

PS: Neexistuje nič, čo by bránilo vyvážať kvalitu (aj vyššiu ako doma) za hranice, no kde je aký dopyt, tam je taká ponuka.