Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Co mam jest ked skoro vsetko je bordel? Ktore potraviny su zdrave?

Príspevok v téme: Co mam jest ked skoro vsetko je bordel? Ktore potraviny su zdrave?
Luciferus

Chcem sa zacat zdravo stravovat ale nemam ponatia co jest. Je mi jasne, ze ryby a kuracie maso, ovocie a zelenina, ale co dalej? Mam kupenu hnedu ryzu, ryzove cestoviny a ryzove chlebicky. Musli nekupujem, vraj je to paradny bordel. Taktiez nic z muky a nic sladke (okrem ovocia) Mam aj sojove maso, nizkotucny syr Philadelphia a nejake nizkotucne biele jogurty, kuraciu a morcaciu sunku. To je zatial vsetko, lebo ostatne mi pride hrozne :(( Prosim dajte mi tipy ci to co mam je dobre a co mam este jest..Dakujem

orol

Pri tejto prilezitosti chcem tiez dodat, ze som sa ucil v skole predmet potraviny a napoje

a pamatam si velmi dobre, ze paradajka bola vzdy zeleninou a zeleninou aj ostala

orol

Agartio 11:36

do wikipedie moze prispievat, resp, upravovat juzrejme kazdy, takze neveril by som tomuto zdroju az tak velmi !
ale verim pravoplatnemu a konecnemu rozhodnutiu sudu

-ano boli dlhotrvajuce spory, ci paradajka je zelenina, alebo ovocie
-a tieto dlhotrvajuce spory UZAVREL sud v USA v druhej polovici 19 storocia ROZHODNUTIM, ze PARADAJKA JE ZELENINA ! , hoci z biologickeho hladiska maju blizsie k ovociu.
-taky je konecny a pravoplatny verdikt a tento podla dostupnych informacii nebol prekonany

ebi77

ide o to, že práve čo sa vyváža je menej kvalitné oproti tomu čo si nechajú pre seba ako štát...
tak je to aj s nemeckými (aj inými) výrobkami, sem dovážajú úbohú kvalitu...
je rozdiel medzi milka čokoládou v nemecku a tu u nás, tu u nás je to už len akýsi tuk s cukrom
je rozdiel v persile vo švajčiarsku a v persile u nás (teraz píšem postrehy mojich známych, čo žijú v zahraničí, a keď prídu domov, komentujú tieto skúsenosti...
Tak isto kvalita výrobkov v lidli vo švajčiarsku je oveľa vyššia ako tu u nás

NumLock

Ebi a Mimulus - samozrejme nedokážem identifikovať všetky, no doteraz som žiadny problém nemal. Poľské sú častokrát lacnejšou náhradou značkových potravín, vtedy pomáha porovnať si zloženie s originálom. Takisto cena pomáha v orientácii v niektorých prípadoch. Najistejšie je to ale zistiť spolu s kúpou a ochutnaním, vtedy je jasné všetko. Ak si niekto objedná potraviny s výrobnou cenou pár centov, poliaci ochotne dodajú a nikto im to nemôže zazlievať. Keďže cena a kvalita sú veľmi pevne previazané, dokážeme zistiť podľa jedného údaju ten druhý /blbé zloženie? výrobná cena nižšia ako odpad/ /nízka predajná cena? odpočítajme pár desiatok percent a máme cenu blízku výrobnej/. Tak bežte nakupovať a všímajte si. PS: Jedol som už aj fakt výborné poľské potraviny, dokonca som aj prežil istú dobu v Poľsku a nemôžem povedať jediné zlé slovo.
PS2: Z kontrol kvality vyplynulo, že SK má viac potravinových prešľapov na veľkosť štátu a počet obyvateľov ako Poľsko. Tuším 2 až 3-krát toľko. Akurát to nie sú také "pikošky".