Dysmorfofóbia

Príspevok v téme: Dysmorfofóbia
Flex86

Ahojte. Ani neviem ako zacat.. Jednoducho som sa stal otrokom vlastneho tela. Neustale sa kontrolovanie v zrkadle ci su moje svaly symetricke, ma dohana k sialenstvu. Trpim OCD a citim, ze mam nabeh aj na dysmorfofóbiu. Niekedy, ked som relativne v klude, vyhybam sa zrkadlam, resp. vsetkemu, v com mozem vidiet svoj odraz. Z dvovodu, ze by sa mi znovu zdalo, ako keby mam jeden trapezny sval vacsi od druheho. To vo mne vyvolava silnu uzkost az paniku. Pravidelne posilnujem, znamy mi vravia aku mam dobru postavu, no ja trpim jak jedno hovado! Prosim Vas, ak je tu niekto, kto ma podobny problem ozvite sa. Dakujem.

kiko12

zapamataj si hlavne nikto neni dokonaly :) aj keby si mal nejaku nedokonalost na svaloch je to ludske ...bud rad ze mas iba takyto problem vsetko je to v hlave ...neviem zacni si na sebe vsimat aj ine nedokonalosti napr ze mas velky nos alebo mas zlte zuby a mozno ti to pomoze odputat pozornost ...ja sa to snazim tiez takto skusat ale nejde mi to .ja ta chapem ta posadnutost je hrozne....

kiko12

ja som na to podobne mam ale komplexy z akne na tvary bojujem s tym uz niekolko rokov a tiez som ako keby posadnuty sam sebou a kontrolujem sa v zrkadle nielkokrat denne ci sa to hoji alebo mizne nic ine si nevsimam iba toto ...a tiez ma chyta strach vzdy pred tym ako sa pozriem ....tíe tvoje problemy co mas sam zo sebou ber z nadhladom vacsinou nosis tricko a ten problem s asimetriou svalov co mas v hlave si zakryvas trickom tak to neries az tak ...co napr ja ?? ako si zakryjem tvar ?? mozno siltovkou ...kamo tak to az tak neries mysli na to aku mas peknu postavu a nikto neni dokonaly ...prekonaj ten blok v hlave a zacni zit ...ja ten blok v hlave sa snazim prekonat ale nejde mi to uvidim ako skoncim :// good luck

Flex86

Dakujem za reakciu.. Nie, nie som kulturista, ale cvicim uz dlhu dobu. Ono je to tazko..velakrat ma kamarati ubezpecovali, ze nemam svalovu asymetriu. ale ked na mna pride ta nutkava potreba(z OCD) pozriet sa na seba do zrkadla ci som naozaj symetricky, pochyti ma uzkost, ze co ak sa mi bude zdat moje svalstvo asymetricke..a z toho mam hrozu..nedokazem sa na seba poriadne pozriet bez uzkosti..teraz som zacal uzivat cipralex, tak snad mi pomoze, aj ked si musim hlavne sam pomoct - uvedomenim, ze je to len blud v mojej hlave. Kiko, poviem ti jedno, radsej by som bol vychudnuty a psych. Zdravy ako vymakany a stale nespokojny. Aj ja som bol do 20-ky chuducky, sice aj z toho som mal sem-tam komplexy, no tobolo nic oproti tymto mukam, co teraz prezivam.

kiko123

neviem ci si kulturista alebo co ??...ak nie si tak si jednoducho zahladeny sam na seba takych je vela ludi len o tom nehovoria taky metroši ... skus si vsimat na sebe ine nedostatky a uvidis mozno ti to pomoze ...ale ked mas peknu postavu tak to neries ja napr nemam skoro ziadnu som vychudnuty ...napr tenisti maju pravu ruku vymakanejsiu nez lavu :)...teda ak hraju pravou