Vyťažený z práce, som zúfala

Príspevok v téme: Vyťažený z práce, som zúfala
barbbie

Zdravím. S priateľom sa poznáme 4 roky, z toho 2,5 roka spolu chodíme. On ma 33, ja 25r. Nebývame spolu, aj keď som mu to zopár krát navrhla, doteraz nepoznám konkrétnu odpoveď na to, len že ešte neprišiel ten čas nato, a v meste je lepšie, lebo nemá ďaleko do práce. Ja bývam 7km od jeho mesta. Pred 2 rokmi pracoval spolu s otcom, ale otec zomrel a teraz pracuje sám. Síce má brata, ale ten je opak jeho, je lenivý a ledva chodí do svojej práce. Môj mu pred časom navrhol, aby išiel pracovať k nemu, že sám to nezvláda, chodí domov neskoro, a my dvaja vôbec nemáme na seba čas. Keďže je stále od 13hod v robote a chodí ku mne po 22hej, už dva roky, odkedy mu zomrel otec sme spolu neboli nikde poobede, či večer, hoc len doma spolu, vrátane vianoc a veľkej noci. Ja pracujem tiež, ale len od rána do 15tej a celý čas mam potom voľno. Som strašne smutná z toho, že je to tak. Ja by som mu pomohla, ale nie je to práca pre mňa, okrem toho mám svoju dobre platenú prácu. Aj som mu hovorila, aby to nechal, že niečo nájdeme, ale on je tvrdohlavý, a vraví, že to jeho otec budoval celé roky, a teraz to nenechá len tak. Ano, to veľmi dobre chápem, ale vidí, že mu nemá kto pomocť, len brat ale tomu je to úplne jedno. Ja neviem ako mu mám pomôcť :(

AfterEight

ale pokial viem,tak nie je "normalne" pracovat do noci,teda ak to nie je nieco surne,alebo nerobi doktora,alebo jednoducho na smeny,on tam moze niekoho najat,ale nechce. a tu je problem ze on NECHCE to menit. samozrejme,ze sa musi najst nejaky kompromis. napr,ze dobre nech si robi do 22,ale nie kazdy den,nech maju na seba cas. slecna ma podla mna normalnu pracovnu dobu a dnes sa praca velmi tazko hlada.

0vecka

ja vma teda nevim ale podla mna ten problem nieje len unho... prost eslecna pracuje rano a on vecer a tak sa minaju... takisto by mohol on chciet aby si ona nasla nejaky vecerny flek najme ak ho k tomu fleku viaze nejaka citova vezba...

AfterEight

ahoj,nieco taketo podobne som zazila. Sice sme s ex neboli tak dlho spolu,ale dobre chapem ako sa citis. Moj dokonca pracoval od 7 pomaly niekedy aj do 23 a boli sme spolu max cez vikendy to tiez az vecer. Porozpravala som sa s nim,vysvetlila mu,ze kvoli jemu psychickemu zdraviu a hlavne fyzickemu to takto dalej nemoze zvladat a slubil,ze najde nejake riesenie.Avsak boli to len reci,asi aby bol pokoj. Nejaky cas som mu skusala este pomoct,hladat riesenia,ale vzdy to bolo jednym uchom dnu a druhym von. Na tvojom mieste by som si s nim este raz sadla a vazne sa s nim porozpravala ako sa citis. Ze nechces od neho,aby vsetko zahodil kvoli tebe,ale ze sa nechces citit ani ako 5. koleso u voza. Ste spolu velmi dlho a musi ta mat rad a respektovat a hlavne musite spolu travit aj cas,nie je to vsetko len o praci a on je dospely. Vypocuj si ho a skuste najst riesenie,ak nebude chciet,tak asi vies co to znamena. Ze momentalne prenho nebudes az taka prvorada a to je uz len na tebe,ci to budes akceptovat,aj ked nebudes stastna.