Fajcenie - skoncovanie so zavislostou

Príspevok v téme: Fajcenie - skoncovanie so zavislostou
evulik123

A je to tu, uz asi tisicty-krat sa chystam prestat fajcit. Ale tento-krat to naozaj myslim vazne!
Den prvy (dnes), zatial som v pohode, pretoze som sa na dnesok pripravila tak, ze som vyfajcila vcera co najviac cigariet ako som vladala (fuuuuuj), preto mi je este z toho uspesne zle ;-). Predpokladam, ze prve silne abstinencne priznaky pridu zajtra. Takze uz sa trasiem :-(.
Na pracovny stol som si nalepila motivacny obrazok, tak hadam to nejak pomoze.
Priznam sa uz mi je nanic z toho, ze som taka slaboska a neviem prestat, je to hrozny zlozvyk a pre zenske pohlavie uz tym duplom.
Je to uplne obmedzovanie slobodneho ducha, je to otrasna zavislost a musime s nou vsetci skoncovat! Ano!!!
:-DD
Ok, budem prispievat pravidelne, pocula som, ze prve dva tyzdne su najhorsie, takze dva tyzdne budem asi prispievat intenzivne :-) Budem rada, ak sa niekto prida, alebo nejaky ex-fajciar/nefajciar/ktokolvek nas tu vsetkych namotivuje a podpori :-)
Drzte mi palce a aj ja budem vam vsetkym, ktoru bojuju s touto hnusnou zavislostou :-)

Nefajcenu zdar!

ex-ciga

ahooojte vsetci... :-)
ja som mala prave vyrocie 2 roky bez cigarety...bola som tuhy fajciar - skatulka skoro denne, ked sa islo cez vikend ''hyrit'' tak + este 2 skatulky na vecer k tomu... no fuj...dobre pifko bez cigy alebo nejaky iny drincik nebolo mozne...a potom som ochorela... hrdlo ma bolelo tak, ze koniec na nevydrzanie...tak som nefajcila 1-2-3 dni... a potom som si povedala po tyzdni ze ked som toto ustala, tak skusim prestat...a prestala som...uz som si nezapalila... pokusenie cez vikendy bolo... ale ked som si potiahla, tak fuj, hnus a odvtedy nefajcim...a dufam, ze uz navzdy... ;-)
a co sa tyka priberania...no prvy rok 3 kila, teraz zase nejake 2...ale stoji to zato... kila sa daju zhodit...ked som mala volu vydrzat abstak po cigaretach...hadam dojde aj nato, ze sa mi podari tie kilecka navyse dat dole...
takze drzim palce vsetkym ktorí sa o to pokusaju, len nech vydrzia... stoji to zato... ten pocit, ked namam ''tazke pluca'' - prefajcene rano po zobudeni...ked nemam nutkanie ist si zapalit v praci...a ten usetreny cas...
takze do boja a drzte sa..!!

orol

Aj negativa su vedecky dokazane.

P.s- ale najmä vyzivou, sportom a celostnym systemom sa da negativam z fajcenia predchadzat

p.d.

Liecenie fajciarov vraj stoji strasne vela, tak vraj preto musia cigy tolko stat. Preco to potom nezakazu uplne. Ci by nebolo koho liecit???
Zaujimave, ze so stupajucou nezamestnanostou narasta pocet invalidov. Vraj je to preto, lebo nezamestnani ziju v horsich podmienkach a potom zase pocujem, ze socialne davky su tak vysoke, ze sa neoplati pracovat.
Ani sa nesnazim nad tym hlbsie uvazovat, jedna nemam s cim a jednak by som si asi privodil mozgovy skrat.

p.d.

Pozitiva fajcenia su vedecky dokazane, to nie je len pocit.
Akonahle by som zistil, ze u mna zacina dychavicnost, tak okamzite s tym seknem, minimalne na rok.
Dedo fajcil tolko, ze ked chcel prestat, tak mu Dr. povedal, ze ked prestane, tak mu opadaju pluca a umrie. Tak sa rozhodol zit:)))

p.d.

Ja som tiez skusal prestat a dopadlo to tak, ze som zuval nikotinovu zuvacku a pritom som fajcil jednu o druhej, lebo mi nejako este viac chutilo:)))
Moj otec detto, naplast na ruke a cigareta in the mouth.
Ja verim, ze sa znovu zrodim, bud tu alebo na inej planete:) Dufam, ze tu uz nikdy:DDD

orol

Osobne si myslim, ze fajcenie ma aj pozitiva, nie len negativa

mne fajcenie do urciteho veku zivota absolutne neprekazalo

ba naopak, povzbudzovalo ma, citil som sa kludnejsi , vyrovnanejssi, sustredenejsi

vobec nelutujem, nebanujem ze som fajcil vela rokov

mne fajcit chutilo

MultiLevel

p.d., menej drasticka cesta nie je pre kazdeho...ja som si aj sto raz povedala, ze nedam uz na to prachy a vzdy som to dako predychala.
Potom su aj ludia, co nemaju co jest, ale hlavne ze maju co fajcit...Tym tiez menej drasticka cesta nepomoze skoncovat. Hoci tym, by nepomohol ani moj sposob :D

p.d.

Ja som skor zastancom menej nasilnej cesty. Myslim si, ze clovek za istych okolnosti dospeje do urciteho stadia, kedy spravi definitivne rozhodnutie. Ja by som tri eura za krabicku nedal. Treba sa zamerat skor na motivaciu, treba rozmyslat nad tym, preco to chcem spravit a potom to pride samo od seba.

MultiLevel

kedysi som mala veeelmi rada cigarety. Strasne mi to vonalo, chutilo mi to.
Prestala som zo dna na den vdaka nahode. Raz som sa pripila na jednej akcii, do toho vela fajcila...na druhy den mi bolo tak zle, ze som nemohla citit absolutne cigaretovy dym. Kedykolvek som ho zacitila, zvracala som. A tak som si, chtiac-nechtiac z toho urobila sposob, ako prestat. Aj ked mi uz bolo dobre, vzdy ked som citila cigy, spomenula som si na to, ako mi bolo strasne zle a totalne ma presla chut si zapalit. A takto je to dodnes :) Je to sice extrem pre niekoho, ale vdaka tomu nechodim uz roky rokuce do zafajcenych priestorov a ani som si nezapalila odvtedy, lebo mi je z toho na vracanie :D

sdfgds

Ak je clovek odhodlany, ze chce prestat, pomoze biorezonancny pristroj. Vygooglite si to, je ich plno aj na Slovensku. Fakt to funguje.