Čo si o tom myslíte? Kedy prichádza manželská nevera?

Príspevok v téme: Čo si o tom myslíte? Kedy prichádza manželská nevera?
AJA L

Čo si myslíte..kedy prichádza manželská nevera, resp. po koľkých rokoch manželstva..?
Medzi manželmi by mala byť vzájomná dôvera..ked vyprchá, tak potom je to už zlé..
Dôvera čo sa týka mňa tak nieje 100%-ntná,, a ani nikdy už nebude. Potom ako som našla sms v mobile môjho manžela s textom..ľubim ťa, cmuk--, nedá sa.
Manžel mal istu kolegynu z práce, ktorá mu občas zavolala,,vraj všetko len pracovne. Aj ked odišiel z tej práce,,lebo som mala pocit, že je tam, alebo mohlo by byť niečo viac..trocha ma to uspokojilo,,že bude fajn. Ale zistila som, že ona mu vola...a čo môže chcieť...??, dokonca včera synátor povedal ocinkovi, že ma na mobile neprijatý hovor od AJA L..tak ma to poriadne, že zobralo. Prečo mu asi volá, čo od neho chce.
čo ak je tam láska,,bud vzájomná, alebo z jednej strany, čo potom..
Mužom sa nedá veriť,,lebo ja mám pocit, čo sa týka žien, že všetko čo povedia je samá lož..muži klamu, alebo sa už taký narodili..
Je to trochu blbý pocit, žiť s vedomím,,že máte doma muža, ktorí síce je s vami, stará sa a tak...ale čo ak je aj s niekým iným...
A prečo s tým ja nič nerobím?..už som mala 2-3.krát vruke mobil, že jej zavolám, ale potom stále zlyham..a prečo?..lebo sa bojím! Strach je silnejší ako ja, bojím sa, že z toho budú problémy, bojím sa že to čo si ja myslím, by mohla byť pravda....atd..
..
Čo si o tom myslíte?..alebo ako by som mala konať..

AJA L

Strach je niečo, čo nam bráni robiť veci, aké by sme chceli..a bohužial nás ovláda.
doubledog - to si vystihol, že muži su sebci. Niektorí sa takí už narodili, iní sa sebcami stávajú. Poznám veľa takých, ktorí pozerajú len na seba a na svoje vlastné potreby. Dokonca sa poniektorí boja ísť aj do manželstva, lebo sa boja rozdávať, darovať..

doubledog

to nepochopenie je obojstranne.

zeny si vybudovali PR, ktore ich predstavuje ako empaticke a chapave.
ale v skutocnosti su hlavne ustupcive a submisivne.

podobne to plati aj muzov, ti zas svoje PR postavili na nezavislosti a individualite, pritom su casto iba ignoranti a sebci.

Fleur-de-lis

A Mimulus,
ženy to veľmi zraňuje, keď vidia, že sa ich muž nesnaží pochopiť. Často sa potom necítia milované.

Škoda, že toľko ľudí sa nechá ovládať svojim strachom.

Veď najhoršie čo sa môže stať je, že svoju ženu naozaj nepochopí, no aspoň to skúsil! A žena to ocení. Niekedy treba zabudnúť na seba a opustiť svoju zónu istoty. Odmena môže byť sladká :)

Fleur-de-lis

Mimulus, človek je poučiteľný, možno je to zriedkavý jav, ale stáva sa :P

A máš pravdu v tom, že často je jedno kto je naším partnerom, že proste máme určitý spôsob správania a ten predurčí úspech či neúspech vzťahu.

Napríklad má žena zlé skúsenosti z predošlých vzťahov či rod. vzťahu a nejak uverí tomu, že jej muž s ňou nechce byť. A vždy keď pôjde von, tak bude mať pocit, že od nej uteká. Aj keď to tomu tak vôbec nemusí byť, jej muž pôvodne vôbec nemusel mať ten dôvod, že by s ňou nechcel byť, len chcel byť aj s niekým iným. No žena, to bude vnímať inak a bude sa sťažovať a nebude mu dôverovať a nakoniec to skončí tak, že ten muž bude naozaj od nej "utekať" aby si od nej oddýchol... A žena si potom povie, ja som to vedela, že to tak je. No až na to, že miesto toho vedela, by mala povedať dosiahla...

Maoam

prepacte, necitala som ostatne prispevky, k tomu celemu len tolko: medzi ludmi je velmi malo jedincov, schopnych kvalitneho a verneho vztahu

ja sa osobne strasne cudujem zenam, ktore este stale veria na princov z rozpravky, roky snivaju o dokonalej svadbe atd.

zivot je o niecom uplne inom a co je dnes super, moze zajtra byt uplne naopak

opatrnost, ostrazitost a ziadne snivanie....ostante pri zemi, aj vo vztahoch

hocikedy mozu skoncit, hocikedy, dnes milujem ta, zajtra skoncil(a) som

Mimulus

,,Pre muža je žena často príliš komplikovaná. A muž sa bojí ísť do niečoho, kde má pocit, že zlyhá.,,

Velikánska pravda toto :)

Ináč čo ak zlyhajú vo vzťahu obaja partneri? Ľudia sa nemenia a používajú väčšinou rovnaké scenáre čiže ak si aj nájdu nový vzťah tak dopadne presne tak ako ten predošlý. Alebo sa mýlim....viem nemusí to platiť vždy ale ak zlyhajú naozaj obaja...no človek je podľa mňa nepoučiteľný.

Fleur-de-lis

Pre muža je žena často príliš komplikovaná. A muž sa bojí ísť do niečoho, kde má pocit, že zlyhá.
Preto sa veľa mužov ani nepokúša ženám porozumieť. Majú priveľký strach zo zlyhania,a ženské vnútro je pre nich ozaj niečo kde sa cítia stratení.
Samozrejme, že je to smutné, že nechajú svoj strach aby ich odradil.

Fleur-de-lis

Jasné, že má byť manžel priateľom. Ja som napísala, že nemáme z neho robiť priateľku-ženu. Neviem ako to presnejšie vysvetliť.
Žena potrebuje priateľku. Možno sú niektorí muži takí, že ju naozaj nahradia, no myslím si, že je to zriedkavé.
A tiež som to nemyslela, tak že by mali byť medzi nimi tajomstvá.
Žena sa potrebuje vyrozprávať, a tým že o tom hovorí sa jej veľa vecí ujasní. Mozog muža funguje inak, on skôr premýšľa vo vnútri. A niekedy naňho proste môže byť priveľa, koľko toho žena chce povedať. Nie preto, žeby ju neľúbil, alebo sa o ňu nezaujímal, proste sme odlišní.
Žena má mať v mužovi priateľa, dôverníka a oporu. Ale ak nemá priateľku tak môže svojho muža preťažiť/unaviť. Opakujem, nie preto, že pre muža nie je dôležitá, ale preto, že sme rozdielni a máme rozdielne potreby.

AJA L

Fle...ani si nevieš predstaviť ako ma zraňuje hádka pred detmi. Už som mu xxx krát hovorila, že ak sa chce hádať tak nie pred deťmi, ale akoby som hrach na stenu hádzala. On to možno nezažil v detstve., ja ano. Sama som bola svedkom ako sa moji rodičia hádali a ako to vtedy bolelo mňa. A vtedy som si vravievala, že ak raz budem mať svoju rodinu, deti nebudú terčom. A je to tu :-(

Niekedy si myslím, že muži nie žeby nechápali ženy, ale nechcu..

AJA L

Fle...nesuhlasim celkom s tebou, že manžel by nemal byť kamaratkou, teda priateľom.
Ja si skôr myslím, že manžel by mal byť nielen manželom, ale aj dobrým priateľom pre svoju manželku a opačne.
Potom by nemuseli byť žiadne tajomstvá medzi nimi. A aj ked spravi či jedna alebo druhá strana nejakú tú chybu, vedieť to prijať, odpustiť a hlavne nezabudnúť na slovko prepáč. No bohužial veľa mužov to nedokáže a práve to je to čo by ženy na mužoch ocenili. Ale samozrejme aj mi ženy robíme chyby, aj ja ich mám.

ideálny vzťah zrejme neexistuje a ak ano tak len krátkodobo. Vždy je tu niečo čo chýba bud jednej alebo druhej strane.