Starostlivý lekár a jeho hraničná pacientka

Príspevok v téme: Starostlivý lekár a jeho hraničná pacientka
Meretseger

Jeden z mojich lekárov, ku ktorému chodím relatívne často, ma každú chvíľu pozýva na kávu do neďalekej kaviarne na "pokec". Vie, že sa režem, nedávno videl, že i inde než na rukách a vraj ho to dosť trápilo, keď to videl prvý raz. Vie, že som bola v Pezinku, aj to, že som sa "opakovane pokúšala o samovraždu", ako bolo písané v správe odtiaľ (o tom poslednom pokuse som mu radšej nepovedala, načo ho trápiť, chudáka. Kedysi som sa ho spýtala, aké množstvo vzduchu musí ísť do žíl, aby to človeka zabilo, síce mi to povedal, ale došlo mu, prečo sa to pýtam).
Naposledy sme sa bavili o škole, na ktorú chodím a bol to veľmi fajn pokec, na konci ktorého ma na tú kávu pozval zas, už asi dokopy tretí raz, myslím, že na to vždy zabudne, má dosť deravú pamäť:) Tak si vravím, že by som to mohla konečne prijať, koniec koncov, či je také niečo vo vzťahu lekár-pacient etické, by mal riešiť ON, myslím si, z jeho strany je to však isto len starostlivosť (taká nevšedná u slovenských lekárov) o dosť švihnutú pacientku, u mňa to však, ako iste niektorí viete, môže prerásť do bohvie čoho:) A vôbec mi nebude robiť problém, že môže mať tak okolo 40, tipujem. A rovnako ako bola potom tragédia chodiť k Stanovi, môjmu býv. psychológovi, do ktorého som sa príšerne zabuchla, tak bude tragédia chodiť i k tomuto lekárovi, lebo bude stačiť hocijaká prkotina a potom ho zas, naopak, znenávidím, a vôbec, tá niveau stable, čo je teraz (a je neutrálna, veľmi dobre) by bola na šrot.
Čo by ste robili na mojom mieste? (Odhliadnime od toho, že si zrejme aj tak napokon urobím podľa seba, ale dobrý názor nikdy nie je na zahodenie)

Meretseger

cry2: Čože? To napísala predsa ona, či aj v tomto začínaš zavádzať? Ja si vskutku nič také nemyslím. Tebe už z toho hladovania dobre jebe, zlatko.
S.: Neumím si představit, že kdyby řeči, jaké vede M., četl můj psychiatr z PK, Dr. Vido, tak by neudělal nic...
B.: Myslím, že Jožko Vido by nasadil za Vás vlastný život, áno, takýto by mal byť dobrý psychiater...
S.: No, nevím, jestli zrovna život, ale musím říct, že je to jeden z nejlepších lékařů, jakých jsem kdy měla.

Tak okamžite prestaň zavádzať, došľaka, ja narozdiel od teba viem, čo robím!

Ospravedlňujem sa ostatným, ale cry ma dobre štve.
zewa: Dĺžne, mäkčene, a i. sú diakritika, bacha.

5 dobrých vlastností? Nuž, v prvom rade podotýkam, že mi hrabe (nespím, bo život je príliš krásny na to, aby sme ho prespali!; som konfliktná; etc.), takže úplne kóšer to nebude:)

1. kreativita
2. zmysel pre humor
3. originalita
4. hm... vyššia inteligencia?
5. odvaha

A čo s tým teraz?

cry2

Meret., to, ze by Vido dal za teba aj zivot si povedala ty, moja znama dr. ti na to len so smajlikom povedala, ze "jasne" :)