Starostlivý lekár a jeho hraničná pacientka

Príspevok v téme: Starostlivý lekár a jeho hraničná pacientka
Meretseger

Jeden z mojich lekárov, ku ktorému chodím relatívne často, ma každú chvíľu pozýva na kávu do neďalekej kaviarne na "pokec". Vie, že sa režem, nedávno videl, že i inde než na rukách a vraj ho to dosť trápilo, keď to videl prvý raz. Vie, že som bola v Pezinku, aj to, že som sa "opakovane pokúšala o samovraždu", ako bolo písané v správe odtiaľ (o tom poslednom pokuse som mu radšej nepovedala, načo ho trápiť, chudáka. Kedysi som sa ho spýtala, aké množstvo vzduchu musí ísť do žíl, aby to človeka zabilo, síce mi to povedal, ale došlo mu, prečo sa to pýtam).
Naposledy sme sa bavili o škole, na ktorú chodím a bol to veľmi fajn pokec, na konci ktorého ma na tú kávu pozval zas, už asi dokopy tretí raz, myslím, že na to vždy zabudne, má dosť deravú pamäť:) Tak si vravím, že by som to mohla konečne prijať, koniec koncov, či je také niečo vo vzťahu lekár-pacient etické, by mal riešiť ON, myslím si, z jeho strany je to však isto len starostlivosť (taká nevšedná u slovenských lekárov) o dosť švihnutú pacientku, u mňa to však, ako iste niektorí viete, môže prerásť do bohvie čoho:) A vôbec mi nebude robiť problém, že môže mať tak okolo 40, tipujem. A rovnako ako bola potom tragédia chodiť k Stanovi, môjmu býv. psychológovi, do ktorého som sa príšerne zabuchla, tak bude tragédia chodiť i k tomuto lekárovi, lebo bude stačiť hocijaká prkotina a potom ho zas, naopak, znenávidím, a vôbec, tá niveau stable, čo je teraz (a je neutrálna, veľmi dobre) by bola na šrot.
Čo by ste robili na mojom mieste? (Odhliadnime od toho, že si zrejme aj tak napokon urobím podľa seba, ale dobrý názor nikdy nie je na zahodenie)

fashionisdrug

Meretseger
:) zjavne mas zmysel pre humor,tak budes isto vporiadku, su aj viac narusene pripady :D scasu na cas sa pokusit zabit je bezna diagnoza dnesneho uponahlaneho zivota.

jedulka

proboha a kam patřím já?Mám základní vzdělání,mnoho dovedností,jsem stará jak Metuzalém (kéždy:-), vychovala jsem dobře šest dětí a můj přítel se kterým 15 let žijí je SVK s VŠ, velmi pěkný na pohled, holkám se velmi líbí:-)intelektuál, svobodný, bezdětný a o 13 let mladší než já.Jeho ségra má VŠ dělá v bance a manžela má s učňákem, který dělá brusiče u stroje.Celá jeho rodina mají VŠ, jeho kamarádi mají VŠ a stýkají se se mnou a chovají se velmi mile a přátelsky.Normální jsou moje rozhovory s nima přes skype.Kdyby mě měli za odpad, asi by mi nevyvolávali.
Každý psycholog Vám řekne, že lidé mají tendenci se podrobit jedinci s autoritativním vystupováním,viz například: Hitler, kdo on byl? co on byl? Vždyť neměl ani MATURITU!!! A jak společnost německá skákala tak vysoko jak on ukazoval.Co ta zrůda bez vzdělání dokázala.Tolik smrti,utrpení a tolik bolesti.Bylo na něj připraveno 32 atentátů a ani jeden se nezdařil.Víš proč?Nenašel se, když došlo na akci ani jeden němec s odvahou a hlavně s osobností,aby zmáčkl spoušť pistole.
Co je společnost?Množina jednotlivců.Jestli že většina těchto jednotlivců je bez schopnosti a chuti si vytvořit vlastní názor, zbývající menšina, která tuhle schopnost má a bojí se,nebo nechce raději se přizpůsobí a vyleze z toho společnost ve které jste. Jestli že si to necháte líbit jako jedinci a nestavíte se proti tomu, tak nechť je po vašem.
Ale máš pravdu u nás to takhle zaplať pánbůh není.
Ještě jednu myšlenku na závěr, dál už se o tom nehodlám bavit, takže deset chytrých z jednoho hlupáka chytrého neudělá.Za měsíc je z těch deseti chytrých minimálně devět stejných pitomců jako ten jeden, kterého se snaží předělávat!
Zažila jsem éru komunizmus, taky na mě dělali ty ty ty!Vysmála jsem se jím a to jsem byla mladá.Nebát se!

p.d.

Ja som chcel vystudovat na vyske este anglictinu, ale oni tam chceli, aby som uz anglicky vedel. Tak ako som sa mal k tomu prepracovat takym podivnym sposobom??? Na co mam nieco studovat, ked to budem vediet?

p.d.

Ja som mal spoluziacky, ktore robili skusky na piatykrat. Nejako sa prebojovali k Mgr a teraz co? Ako ich mam brat?:)

chalice

Aha, mas pravdu, ani som si nevsimla, ze ho pisem zle, nabuduce si dam natom zalezat. Dik za vysvetlenie jeho vyznamu. :)

Meretseger

fashionisdrug: No to hovor hraničiarke, že však sa len beznádejne zabuchneš, jak to mám prežiť :D Ale možno sa nič také nestane, však keď som sa úspešne nenamotala na svoju psychologičku...
chalice: Nedá mi informovať ťa, lebo to asi nevieš, keď mi píšeš nick nesprávne: Meretseger je staroegyptská bohyňa "západného pahorku", teda pohrebiska, vlastne Údolia kráľov. Jej meno v preklade znamená "tá, ktorá miluje ticho", dávam si ho preto, lebo na fórach sa zvyčajne skôr či neskôr odmlčím, tu to však akosi neplatí... Neber to v zlom, nevadí, ako to píšeš, len pre info:)
A čo sa týka škôl... vo vyspelejších krajinách, než sme my, sú ľudia naozaj kvázi "rozkastovaní", proste majú ZŠ, SŠ, VŠ a tak sa k nim aj pristupuje, to len tu má každý maturitu a už je to veľký pán... Chýba tu takéto delenie podľa vzdelania, preboha, veď to je základ... Na naše VŠ sa dostane každý druhý a podľa toho to tu tak aj vyzerá, ale musíš určite uznať, že sa k tebe budú správať ináč, keď VŠ mám a keď ju nemáš... Tým sa nechcem nikoho dotknúť, ale náš systém je podľa mňa fakt blbý.

fashionisdrug

Meretseger
podla mna s nim na tu kavu chod,nemas co stratit, prinajhorsom sa znova beznadejne zabuchnes. lepsie ako raz lutovat,ze si ani nesla :)

chalice

Jedulka ked ja som zaspala vo feudaĺizme, tak ty potom zijes hlboko osamote v Krkonosiach, ked nevies ako je to v spolocnosti. :)
Kastovanie spolocnosti ako to volas tu odjakziva bolo a bude stale, to kastovanie nevyslo z mojej hlavy. Ludia sa vzdy delili na obycajnych a tych "lepsich". Mozno vy v Cechach sa tak neselektujete, ale na Slovensku je to tak. Staci, ze niekto ziska diplom, skvele prac. miesto, zacne podnikat a uz sa radi k tym lepsim a zacne sa vyvysovat nad ostatnymi. Nevravim, ze vsetci su taki, ale vacsina slovakov ano. Slovac je celkovo v mysleni taka malomestiacka.
Poznam jedno dievca, ked chodila na strednu mala priatela, skvely chlapec, vtipny, mal rozumne nazory, proste v pohode, ale mal smolu, mal skoncenu ucnovku a to dievca slo potom na vysoku a kedze jej priatel spol. nevyhovoval k jej partii, tak mu surovo dala kopacky. Mne sa zdoverila, ze predsa bude mat titul, tak nebude mat za partnera niekoho kto ma ukoncenu len ucnovku. Chudak chlapec ani sa nedozvedel pravdu o rozchode. Pochopila? To kastovanie tu stale bude. Toto sa netyka Meretsereger, len reagujem na tvoje rozhorcene prispevky.

jedulka

Mer na mě kastování působí jak rudej hadr na býka.Okamžitě se mi vybaví indická společnost.Tam je kastování tak hluboce zakořeněné, že se můžeš snažit jak chceš, být třeba raketový inženýr,ale stále si jen ten s tej kasty.Bez vyjímek.Mám švagrovou ona je, no a tohle slovo nemám ráda ale nedá se to jinak říct, je prostě hloupá.Známe se už skoro třicet let a kdykoli se sejdeme ona si sedne někam do koutku a je ticho.Nemám to ráda.Tak jí dávám takové otázky aby se v nich cítila dobře a mohla si popovídat.Ona má svoje kouzlo.Umí si udělat srandu ze všeho včetně své hlouposti.Položím ji otázku a ona se hned rozpovídá, svítí jí očíčka a je štastná.Velmi se s ní pobavím.Vypneš protože moc myslet nemusíš a její popisování děje do kterých přidá i všelijaké grimasy a jiné kousky, prostě se musíš smát.Je to hodná ženská,milující svou rodinu a děti,nikomu neublíží, neví co je závist o zákeřnosti ani nemluvě.
Podle mne má svoje cenu,tak to vidím

Meretseger

jedulka, to je v pohode, moja mama si tiež myslí, že tu máme kasty, alebo čo :D Začne s tým vždy, keď si nájdem nového/novú partnera/rku, lebo samozrejme nie je pre mňa dosť dobrý/á, ja mám na lepšieho/šiu... A niekedy príliš neskoro zisťujem, že naozaj. Úplná katastrofa to je s mojou terajšou ex, hoci aspoň tú inteligenciu mala.
Začať si s lekárom by z rôznych dôvodov nebolo až tak od veci... keby to pochopiteľne nebolo neprípustné... možno v prípade, že by to nebol môj lekár. Predpokladám, že psychické ochorenie by ma neodsudzovalo na nižšiu... ehm, vrstvu, ako to vyznievalo z príspevku chalice, hoci to tak dúfam nemyslela.
I keď... keď tak nad tým premýšľam... neviem si predstaviť vzťah s nejakým psychiatrom. A tragedy. Ani s diabetológom :D