Starostlivý lekár a jeho hraničná pacientka

Príspevok v téme: Starostlivý lekár a jeho hraničná pacientka
Meretseger

Jeden z mojich lekárov, ku ktorému chodím relatívne často, ma každú chvíľu pozýva na kávu do neďalekej kaviarne na "pokec". Vie, že sa režem, nedávno videl, že i inde než na rukách a vraj ho to dosť trápilo, keď to videl prvý raz. Vie, že som bola v Pezinku, aj to, že som sa "opakovane pokúšala o samovraždu", ako bolo písané v správe odtiaľ (o tom poslednom pokuse som mu radšej nepovedala, načo ho trápiť, chudáka. Kedysi som sa ho spýtala, aké množstvo vzduchu musí ísť do žíl, aby to človeka zabilo, síce mi to povedal, ale došlo mu, prečo sa to pýtam).
Naposledy sme sa bavili o škole, na ktorú chodím a bol to veľmi fajn pokec, na konci ktorého ma na tú kávu pozval zas, už asi dokopy tretí raz, myslím, že na to vždy zabudne, má dosť deravú pamäť:) Tak si vravím, že by som to mohla konečne prijať, koniec koncov, či je také niečo vo vzťahu lekár-pacient etické, by mal riešiť ON, myslím si, z jeho strany je to však isto len starostlivosť (taká nevšedná u slovenských lekárov) o dosť švihnutú pacientku, u mňa to však, ako iste niektorí viete, môže prerásť do bohvie čoho:) A vôbec mi nebude robiť problém, že môže mať tak okolo 40, tipujem. A rovnako ako bola potom tragédia chodiť k Stanovi, môjmu býv. psychológovi, do ktorého som sa príšerne zabuchla, tak bude tragédia chodiť i k tomuto lekárovi, lebo bude stačiť hocijaká prkotina a potom ho zas, naopak, znenávidím, a vôbec, tá niveau stable, čo je teraz (a je neutrálna, veľmi dobre) by bola na šrot.
Čo by ste robili na mojom mieste? (Odhliadnime od toho, že si zrejme aj tak napokon urobím podľa seba, ale dobrý názor nikdy nie je na zahodenie)

Maoam

P.S. ak je ten psychiater sam psychicky zdravy, nikdy by si nezacal s tazko psychicky chorou pacientkou, ver tomu

jedine ak je sam do istej miery patologicky, moze mat iste sklony a o tom radsej nechcem premyslat

iste ze sa moje jednat o to, ze je to fajn clovek a chce sa s tebou iba rozpravat, mozno ho zaujal tvoj pripad a tvoja osobnost, nic viac, v tom pripade ale SAM stopne cokolvek viac a nebude vyvijat iniciativu a akonahle by zbadal u teba prejavy naklonnosti ci vyvijajuceho sa vztahu voci nemu, stopol by vsetko (to urobil tvoj psychoterapeut Stano, konal absolutne spravne - hoci si ho za to nasledne znenavidela, co je typicke pre tvoje ochorenia)

Maoam

Meretseger, si dost inteligentna baba, aj ked BAP verzus HPO na to, aby si si sama polozila otazku, aku MOTIVACIU A CIEL ten lekar ma a zacala nad nou premyslat.

Pretoze, hoci samozrejme moze ist o uplne uzasneho cloveka bez postrannych umyslov (vynimocne, ale mozne), je ti jasne, ze vie o tvojich ochoreniach, minulosti a Co. uplne vsetko, plus je to psychiater, cize ta ma precitanu lepsie ako ty seba samu, je od teba ovela starsi a ty si pekna baba, byt tebou - davam si velky pozor. Navyse vie, CO by sposobilo u teba pripadne silne namotanie sa a fixacia na neho - o to horsie...

Nechcem ta strasit ani nic, ale poznam dvoch odbornikov z tejto oblasti, ktori to u svojich pacientiek zneuzivali (mlade baby), samozrejme najprv ziskanim silnej dovery, blizkosti, kavy, vecere, rozhovory, nenapadne vyzvedacky, nakoniec ale slo o sex. Samozrejme nie vztah. Nemusi to byt vobec tento pripad, ale davaj si bacha a chod na vsetko logicky, aj ked je to tazke v tvojom pripade.

Drz sa. Nedoser si zivot zasa namotanim sa na lekara ci terapeuta.....uz to mas za sebou a vies, ake peklo to bolo. Snad raz chces mat normalnejsi zivot.

oliver tvist

Meret nečítal som to tu čo ti píšu ale mám otázky: koľko ma rokov, je ženatý_rozvedený_slobodný, ma deti, čo chce od teba tým ze ta pozýva, chce vzťah, priateľstvo, sex ? Nejde mi do hlavy prečo lekár by chcel mat niečo s psychiatrickou pacienntkou. Lekári niesu na také niečo odkázaní ci áno.

Meretseger

jedulka: Ešte nie, stále sa neviem rozhodnúť :D A okrem toho mám stále dosť učenia, to by bolo, flákať sa s lekármi po kávach a potom neporobiť skúšky :D Hoci si vravím, že by sme sa tam mohli baviť o tom, čo sa učím, to by zas bolo suppa opakovanie :D Škoda, že by sa asi nedal splnomocniť, aby ma potom ohodnotil on :D

p.d.

Ty sa musis rozhodnut, ci ti je alebo nie je sympaticky. Na mna posobi sympaticky, ale mozno si mylim pojmy s dojmami:)

doubledog

jasne, ze nechod na tu kavu

budes sa v tom placat zas a stratis vela casu

nakoniec sa pohadate a ty si odrezes nejaku podstatnu cast tela