Návrat celiakie?

Príspevok v téme: Návrat celiakie?
celi

Dobrý deň. Už dávnejšie som sem písala, že mám dlhodobé tráviace problémy. Od narodenia mám celiakiu, držala som bezlepkovú diétu do 7 rokov, potom som začala normálne jesť. Dnes mám osemnásť a už trojmesačné trápenie s hnačkami, nadúvaním,únavou... Obvodná doktorka mi zorbala krv, stolicu, no všetko ohľadom celiakie je v poriadku. Na gastroenterológii dávajú prednosť dedkom, ktorí prídu o 5 ráno, len aby nemuseli platiť za objednanie na kontrolu, takže ja musím zase len čakať. Je možné, že som tie výsledky "zmanipulovala" , keď držím bezlepkovú diétu? Totiž, keď ju držím, je mi značne lepšie, prestali mi hnačky, i keď menšie bolesti som mala stále, teraz pred nedávnom som znovu jedla suchú vianočku a hnačka bola opäť na svete a bolesť v nadbruší takmer nevydržateľná. Môže sa teda jednať o "vrátenú" celiakiu? Viem, že celiakia je na celý život, ale nie je to blbosť, keď doteraz som bola v pohode?

celi

Asi sme sa dobre nepochopili, ale mne doktorka na endokrinológii povedala, aby som prestala držať bezlepkovú diétu, sama by som si to asi nevymyslela. A nemala som až doteraz žiadne problémy, celiakia sa mi neprejavovala a teraz neviem či to je celiakia znova alebo dáky vred alebo hocičo iné. Bezlepkovú diétu som držala prakticky od narodenia do mojich 7 rokov, potom doktorka usúdila, že moje výsledky sú veľmi dobré, tak mi vysadila bezlepkovú diétu, všetko bolo dobré, nemala som žiadne dlhodobé tráviace problémy, až teraz.

GoFruit

Ty si si vazne myslela ze si sa vyliecila? I napriek tomu ze pises ze vies ze je to na cely zivot? No teda zaujimave.
Takze vysledky su zmanipulovane ak drzis dietu. Tvoje telo sa nema proti comu branit a tak nevyraba protilatky a teda ti ich krvny test neukaze. Ak chces ist na biopsiu tak niekomu kto sa celiakii venuje a rozumie a vie ze ti ma zobrat vzorky z aspon 6 miest tenkeho creva. Lebo zapal nemusi byt na celom.
No a prepac ale neda mi nepovedat ze nechapem ludi co sa silou mocou snazia o nemožné teda v tvojom pripade dokazat si ze ti nic nie je i ked mas vlastne vsetky priznaky. Ale zjavne sa chces napchavat takymi dobrotkami neuveritelne zdravymi ako je vianocka. Nuz kazdy e si strojcom vlastneho stastia ale chcem ta upozornit ze ak celiakiu mas a nedodrziavas dietu tak si tak strasne poskodzujes zdravie ze to moze skoncit velmi zle. Mozno by si si o tom nieco chcela precitat co to robi s tvojim tenkym crevom.