Môžem ju použivať dalej?

Príspevok v téme: Môžem ju použivať dalej?
mám obavy

Budem vám na smiech ale blbé poznámky si nechajte pre seba. Pri umývaní zubov mi spadla kefka do hajzla. Ihneď som ju vybral a drzál pod prúdom horúcej vody, asi minútu, potom som ju dal do 35% vodky na dezinfekciu. Môžem jupouživať dalej bez rizika? Predtým bol na wc moj kamoš curat ale nesplachol. Mám ju vyhodiť? Kúpil som ju pred necelým týždňom. Myslíte ze ten očistovaci proces ju dostatočne vydenzifikoval? Prosim rozumné názory. poraďte prosim

shy

No mne by to bolo jedno nech by bola akokoľvek vyčistená už len z toho pocitu, že bola v hajzli by som ju vyhodila

ebi777

gynmnaziálne učivo:
TVORBA MOČU
Moč (urina) je vodný roztok odpadových látok metabolizmu, odplavujúci z tela produkty exkrécie. Vzniká v obličkách filtráciou krvi, tvoriť sa začína v glomeruloch nefrónov. Krv s odpadovými látkami sa po príchode do obličky filtruje prechodom cez klbko krvných vlásočníc. Filtráciou krvi sa odovzdáva z glomerulov do Bowmanových vačkov primárny moč (denne vzniká 150 – 180 litrov), ktorý je podobného zloženia ako krvná plazma, ale neobsahuje bielkoviny. Z primárneho moču sa v systéme kanálikov spätne vstrebáva voda a dôležité látky (glukóza, aminokyseliny, minerálne látky...) do krvi. Toto spätné vstrebávanie reguluje hormón vazopresín. Takouto úpravou filtrátu vzniká definitívny moč (denne asi 1 – 1,5 litra), ktorý vteká do obličkových kalichov a obličkovej panvičky, ktoré sú súčasťou drene obličiek. Obličkové kalichy zbierajú moč vytvorený v nefrónoch, kalichy vyúsťujú do obličkovej panvičky, z ktorej vystupuje močovod ústiaci do močového mechúra. Vyprázdňovanie močového mechúra (mikcia) je vyvolávané tlakom, ktorý v ňom stúpa. Už pri objeme asi 150 ml človek pociťuje nútenie na močenie. Stiahnutím steny močového mechúra a uvoľnením zvierača močovej rúry sa moč vytláča do močovej rúry. Močenie je riadené centrami v mieche.

ebi777

áno ale naše telo "trošku" oveľa komplikovanejšie a nefunguje tak ako nejaká otovrená nádoba z dvoch strán, že čo na vrchu naleješ, dole vytečie!
veď predsa ľudské telo obsahuje 70% vody...

ebi777

vieš ako vzniká moč?
filtráciou krvnej plazmy,,
preto VLASTNÝ moč je pre človeka prospešný a má liečivý a dezinfekčný účinok.. ale nechcem zájsť do podrobností, táto téma nie je o tom, ako funguje liečba vlastným močom
vedela by som o tom rozprávať...

lilyianka

ja by som tú kefku rovno vyhodila, a neumývala si s ňou zuby, na tieto veci som veľmi háklivá a len pri pocite, že bola spadnutá v záchode, kde bolo predtým nacikané ..no brrrrr .... kefky nie sú až taká strašne nákladná záležitosť, ak ju máš len týždeň tak si kúp inú lacnejšiu verziu kým si dajme tomu budeš môcť dovoliť takú aku používaš .....

ebi777

moč je síce liečivý, ale len vlastný!!!!
ale v stolici odchádzajú z tela všetky toxické látky!!!! aj keď spláchneš, záchod neostane sterilný,, a pokiaľ viem, tak záchod je aj na stolicu, nielen na moč ;-)

ale v neposlednom rade píšem, kefka po dezinfekcii vriacou vodou by nemala byť nebezpečná

orol

Moc je sterilny a dezinfekcny a dokonca sa pije, lieci sa nim

kefku nedávaj pod tecucu podla teba horucu vodu lebo tepla obsahuje vela mikroorganizmov - v teplej vode sa rychlejsie mnozia

ponor ju na chvilu do VRIACEJ VODY, ktoru uvaris

palenka tiez dezinfikuje

takze bez obav

ebi777

ak máš ty pokoj na duši, tak ju používaj ďalej, zomrieť by si z toho nemal
ale ja by som si zuby s tou kefkou s čistým svedomím nevedela umyť určite :D