Račkovanie

Príspevok v téme: Račkovanie
Medulienkaaa

Dobrý deň. Mám 16 rokov a neviem vysloviť písmeno "R"..ničí mi to život, veľmi ma to trápi, pretože mne to veľmi vadí. Hlavne v škole mi robí problém prečítať nejaký text, srdce mi začné búchať až čakám kým skolabujem. Prosím o nejakú radu ak sa tu nájde niekto kto mal problem s račkovaním a vyriešil ho v 16 rokov alebo v dospelosti. K logopídovi som chodila ked som mala asi 4 roky, no nepomohlo..ĎAKUJEM VOPRED :)

StelaHela

Bože ani si neviete predstaviť aké je ťažké žiť s ráčkovaním. Keď kvôli tomuto hendikepu vás nemôžu prijať na školu a vy nemôžete robiť to čo vás baví.. Idem kvôli tomu na logopédiu a pevne dúfam ,že mi pomôžu a môžem ísť na tú školu na ktorú hy som chcela ...

kingofthemoo

Vam d.be ludia !Ja som tiez nikdy nevedela povedat r ani moja sestra.tiez sa sem tam detska v skole smialy a co ?detska su krute budu sa furt smiat na niecom ked to nebude r tak to budu male cecky ,ked nie cecky tak vaha,ked nie vaha tak vyska ,ked nie vyska tak prachy -socialne zabezpecenie...furt si nieco najdu.Ja si myslim ze ja by som sa nikdy nenaucila r pretoze mam male usta a obrovsky tucny jazyk navyse zjazveny z otlaciek zubov.neviem snim ani hybat poriadne.Ale poviem Vam nikto sa mi nesmejem.Mam skvelého muza ,kamosov,mam skvelu pracu ,peniaze ,pracujem s ludmi a chlapy ked sa snimi rozpravam tak su hotovy ze rackujem :Dto je Vas problem ze trpite koli tomu menejcennostou musite sa zacat mat radi a budete uspesny pretoze ludia nemaju cas si vsimat ci rackujete alebo nie.im je to jedno!toje vo vasej hlave.

mudrc

Ja docela dosť dobre nechápem neschopnosť ľudí, ktorý nevedia povedať R. Je to proste poriadne trápne. Keď iný na to prídu ešte ako bábútká, keď si brmkajú s autíčkom.

Je to pritom veľmi jednoduché. Ráčkovanie je proste lenivosť. Je to pohodlné tlačenie špičky jazyka dopredu. Proste keď špičku jazyka dáš troška dozadu a pritlačíte ju o podnebie. Pritom treba zadnú časť jazyka troška rozšíriť. Treba pri tom viacej vydýchnuť vzduch ako pri L. Treba si skúsiť rôzne písmená a pri tom pochopíte že pri každom písmene má jazyk troška iný tvar.
1. analyzuj
2. nauč sa R samostatne
3. nauč sa ho nahradiť v jednom slove
4. rovnaký postup použi na všetky ostatné slová, ktoré poznáš.
5. neboj sa.

Lord Blake

Najlepší je keď cvičíte pretože keď sa motivujete hneď je život o niečo ľahší a tá motivácia nie je len do posilňovne ale aj do života čiže aj do tohto R.
Asi najznámejšia a najlepšia motivácia ktorú by mal každý vedeť naspamäť !
Život neni jen samý slunce a duha ale je to hodne zlý a drsný místo a ikdyž si sebesilnejší srazí ťe na kolena a nechá te klečet když to pripustíš.
Nikto nerozdáva tak tvrdý rány jako život ale tady nejde o to jak inkasuješ tady jde o to kolik ran uneseš a přesto se znovu zvedneš kolik rán dokážeš přijmout a nezastaví te jenom tak se vítezí !
Chce to znát svoji cenu a jít si houževnate za svým ale musíš umnet znášet rány a né si stežovat že nejsi tam kdes chtel a ukazovat na toho nebo na toho že to zavinili to delaj zbabelci ! A to ty nejsi ! Si lepší pamatuj !
(je to česká motivace dabing original Rocky Balboa - Silvester Stallone....slovenský som nepočul a aj tak lepší nebude)

Lord Blake

Volám sa Andrej a dnes som išiel k logopedičke a povedal som jej že ráčkujem objednala ma na ďalší mesiac takže sa teším ako to bude prebiehať pretože s logopedičkou skúsenosti mám ale nejak extra mi to nepomohlo. Život je ťažký a toto R mi to ešte sťažilo. Pre tých čo vedia R- viete vôbec aké to je keď neviete R ? Asi ťažko nikto nikomu nehovorí ako sa cíti , nad čím rozmýšľa a tak...ale keď ste stále ticho ľudia si dajú do hlavy myšlienku...takú myslienku že vás to úplne s diskredituje...vy neviete čo si myslia samozrejme keď máte dostatočne vyvinuté tretie oko takto zistíte no páčiť sa vám to nebude. Radím všetkým čo ráčkujú alebo majú inú vadu reči nech idú okamžite k logopéd-ovi, neničte sa zvnútra, s zdokonalte sa, žite a budte lepší ako včera !

altdelete

hmm - mám 35 a tiež s tým bojujem odmalička, avšak u logopéda som nikdy nebola, vraj netreba :o(. Mne to však vadí, pracujem s ľudmi, myslíte si že sa v mojom veku s tým dá ešte niečo robiť???? Ďakujem

ryba JWDJHWD

Ja mam 19 rokov a tiez mam tento isty problem co ty , zo svojej slovnej zasoby som vylucil vsetke slova kde sa nachadza pismenko R :D avsak niekedy neake to slovo musim pouzit a tiez mi zacne buchat srdce , ale priblizne pred 4 mesiacmi som navstivil logopedku ktora mi zatial velmi pomohla , ucim sa to R kazdy den minimalne hodinu a vo vecsine slov uz ho poviem bez problemov az na niektore vynimky :D ale medzi ludmi to R este stale nepouzivam , mozno len pri niektorych ludoch ....asi cakam kym ho nebudem vediet uplne perfektne , co dufam ze nebude trvat dlho lebo logopedka vravela ze velmi rychlo napredujem :) a to ma tesi , a vsetkym ktory maju podobny problem ako ja odkazujem ze ak si clovek nieco zaumieni tak by sa mal to snazit aj dosiahnut , snad sa aj mne moj sen splni :)

onrackuje

az 4 roky si chodila a bez efektu? to je zaujimave.skus este raz chodit k logopedovi ale k inemu teraz .este vyskusaj raz.Nic si z toho nerob kazdy mame nejaky nedostatok keby ti povedali ze nebudes uz viac rackovat ale budes tucna?ktoru moznost si vyberies?alebo nebudes rackovat ale budes kriva a mat k tomu skaredy cuht?alebo nebudes rackivat ale budesmat obrovske odstavajuce usi? alebo nebudes rackivat ale budes .............nobody is perfect.

@

Moja jedna frajerka rackovala a keď chodila na nemecký kurz tak jej vyučujúca povedala ze rozpráva ako rodená nemka.

lalalalala

ahoj, tiez mam recovu vadu ale nie je to rackovanie, nieco ine horsie, co by som dala za to keby som len nevdela vyslovit r... takze skus to brat tak, ze stale by to mohlo byt aj horsie a netrap sa tym az tak, toho logopeda urcite navstiv, len on ti moze skutocne pomoct :)