Dlhodobo hnacka

Príspevok v téme: Dlhodobo hnacka
r77xx

Dobry den, mam problem. Mal som asi pred 2 tyzdnami velmi silnu hnacku z ktorej som sa dostaval tyzden. Nenasli mi ziaden virus, podla mna mohlo ist o to ze som konzumoval ovela viac jedla ako som zvykol, mal som zapchu a to sposobilo tu hnacku (telo sa potrebovalo precistit). Velmi mi pomahali probiotika. Stav sa mi teda dostal do normalu, no asi pred 3 dnami mi znova zacala riedka stolica. V podstate nejde o hnacku, lebo mam to len raz za den a poriadne. Necitim sa nijak zle ani dehydrovany nie som. Je dost mozne ze mi to sposobuju mliecne vyrobky (jogurty, puding), ale nemam alergiu na laktozu ani nic podobne (chodim pravidelne k alergogovi). Co mam robit? Uz som z toho zufaly, pretoze ma to dost obmedzuje a je to neprijemne. Nechcem po kazdom jedle cakat ci sa nieco stane a nosit zo sebou Linex a Smectu.

RNG

Probiotika samotne nestacia, aj najsilnejsie probiotikum, treba rozmnozit najmenej 1000 krat, aby dobre osadilo creva.
A na to treba brat mikrovlakniny , co je potrava pre probiotika a tiez absorbent roznych neziaducich latok v crevach.
S 15 gramami zmesi mikrovlaknin denne, co radim kazdemu brat cely zivot (psylium, inulin, pektiny, arabinogalaktany, glucomannan) treba vypit aspon 3/4 litra vody, aby cloveka nezapiekli.

r77xx

Ano, bol som na diete, zvladam vsetko jest, nie je mi vobec zle, akurat teraz posledne dni mam zas redsiu stolicu. Ine prejavy nemam. Mozno je to iba narusena crevna mikroflora, mozno nieco viac, neviem. Kolko by mala trvat liecba probiotikmi (liecbu mi poradila moja obvodna lekarka).

panika

bol si na diete? skus sa dat uplne na dietu..cista varena ryza (zvys prijem tekutin..lebo naopak budu zapchy). Skus tak byt par dni a potom pridavaj postupne ine potraviny.Zapisuj si vsetko, co zjes..a mliecne veci skus bezlaktozove..mas aj ine prejavy ako hnacka? opuch brucha a pod?