Test na rakovinu

kosa

andie,
su ludia ktori o ''sprostostiach'' typu lietanie lietadlom prenosne telefony, skutocne len snivali.
su ludia kotri tote ''sprostosti'' denno denne vykoristuju bez zamyslania sa ako to bolo.

su ludia kotri sa naD rakovinov zamyslaju nie z pohladu CHAMTIVSTVA ( ako co najviac zarobit na trpiacom a NEVEDIACOM), a z pohladu LUDSKEHO.
viem ze je to tazke pochopit co LUDSKOST znamena,
ale aj chapem ze na druhej strane EKONOMICKE dovody nam neraz prikazuju ze je vyhodnejsie byt NELUDSKYM...
ale neboj sa, priklad Igora BUKOVSKEHO jasne dokazuje ze je vyhodnejsie robit PREVENTATIVNU medicinu ako FARMAKOLOGICKU. a priestoru je este HABADEEEEJ ;)

drzime ti palce.

kosa

slni,

pritomnost HCGH (Human Chiorionic Gonadotrophin Hormone) naznacuje ze osoba ma rakovinu.

Tento test je lacnejsi ako testovat geny; technicky sa da urobit podobne ako test na materstvo.
A dokaze rakovinu odhalit rok ci dva dopredu, kdezto test genu XXY toto nedokaze.

cernicka

slni, RNG
nie je to sice test na domaCE TESTOVANIE, ALE JE TO GéN P53, ktory je po vysetreni z krvi zmutovany ak sa v tele nachadza rakovinovy proces, alebo ak nie, tak je gen p53 v poriadku...viac o tom neviem. malo by to platit vseobecne na vsetky nadorove onemocnenia, mozno dakto z lekarov tu-napr. andie? ci ccc, ci dakto by o tom vedel viac, skuste sa popytat
RNG-ta TERMOGRAFIA co spominas,kde sa da urobit?aj na slovensku?odp.dik

RNG

Jedna metoda, kde by sa dalo zistit rakovinu v tele tym ze rakovinne bunky maju zvyseny metabolizmus a tym vyssiu teplotu je termografia. Donedavna to bola ale dost nepresna metoda, ale pracovali na pocitacovej termografickej tomografii, co by dalo lepsiu rozlisovaciu schopnost

panika

(ale nie je to nic univerzalne -akoze mam -nemam rakovinu. Robi sa to cielene, niektore sa daju v ramci prevencie vysetrit)

panika

nadorove markery -vygooglujte si. Viacere typy nadorov sa daju zistit vysetrenim z krvi /ale nie su to domace testy, iba v laboratoriu

RNG

Domace som napisal, ine nepoznam. Ja nie som v testoch na Rakovinne Markery v krvi zbehly, mal som vzdy dojem, ze sa jednalo o specificke typy rakovin davajuce specificke latky, ktore sa potom zistuju.
Ale ked niekto vie o tom viac a kde by bola na to literatura nech da link na literaturu. pls.

kosa

hahaha,
nemozeme tunak pisat vsetko lebo sa mame krotit,; si predstav ako by mohol skolapsovat taky priemysel vyroby a predaja farmakologik