Uzkostlive stavy

Príspevok v téme: Uzkostlive stavy
klasik44

Dobry den prajem.
Moj problem spociva vo viacerych faktoroch, ktore mi neskutocne komplikuju zivot. Mam 33 rokov a dlhodobo ma trapi stres, strach a nadmerna nervozita, no cim viac sa zaoberam a skumam svojimi problemami, tak som dospel k diagnoze, ze mam "UZKOSTLIVE STAVY", dost som ohladom tejto temy scitany no aj tak Vas chcem vsetkych poprosit, ktory do toho aspon trochu vidia, alebo maju podobny problem, nech mi poradia co s tym, popripade co nato, lebo dusim sa vo vlastnom tele a neviem si pomoct. Potreboval by som na zaciatok nejake volnopredajne lieky, chcel by som dat najprv sancu prirodnym produktom pred chemiou... POMOZTE...dakujem

Lulita

Moin - zaujimava stranka, dik za tip, ze si to sem dala

klasik - ano, typycie...poznam, pre mna v tejto horucave je umene napr. prejst mestom, vcera som kazdu chvilu myslela, ze so sebou seknem

Moin

Súhlasím s názorom jedulky .. čo najviac prírody, športu, aktivít, kde tvoj mozog nemá šancu ovládať ťa. Je to všetko o myšlienkach, ktoré vyvolávajú emócie, reakcie a tak vznikajú pavučiny ďalších negatívnych myšlienok a potom prichádza úzkosť ..
Dôležitým úkonom je prekonávať sa. V stavoch depresie a úzkosti človek nemá na nič chuť a takisto, nemá čo stratiť. Tak prečo "nezariskovať" a nevyskúšať napríklad základnú vec: prijatie, rituál prijatia. Tento terapeut o tom natočil pár videí, nezľakni sa, až začne spievať mantry, to tak potrebné nie je ... www.vnitrni-dite.cz
Úzkosť a depresie vznikajú popieraním skutočnosti, odmietaním. Neprijatím momentálnej situácie a už vôbec nie prítomnosti. Môžeš to skúsiť, ja s tým mám pozitívnu skúsenosť.
Dúfam, že sa ti podarí dostať sa z toho, teraz svieti veľa slnka, prajem ti, aby pomohlo ... :)

klasik44

ked uz do spominanych situacii musim ist, ze neni ina moznost, tak to su nervy na zblaznenie, mam pocit ze idem na popravu :( , hlavne myslim to soferovanie, no a ked je po, tak mam pocit akoby som vyhral nejaky suboj, proste mam problem :(

Lulita

klasik mas neurozu proste to same od seba neprejde :( ked nechces byt obmedzovany musis sa premoct a ist do tých situacii, to by ta aj psycholog nutil, ale sam seba si budes viac cenit, ked to dokazes, ak sa bjois liekov, mozes poprosit zo zaciatku len o barlicky bez ad

Lulita

klasik rozumiem...tak skus persen, homeopatika od Boironu, ci tryptofan, ale tam ucinkuje skor placebo efekt :)

ved ani ja kvoli tomu nechcem ist, ale obvodak ma do toho tlaci :(

klasik44

Lulita este sa chcem spytat, ze ako sa nemam nevyhybat situaciam ktore som tu opisal??? NERVY, STRACH a STRES mi to nedovolia, proste je to silnejsie ako ja a aj ked sa niekedy premozem, tak mam neskutocny strach ze sa nieco stane, ze to nezvladnem a az toho neuspechu(zlyhania) by som asi urcite dostal nejaky psychicky kolaps...

klasik44

Lulita:Myslis k lekarovi(psychiatrovi)?
Aj z toho mam strach, ze mi zisti ze som na tom este horsie ako v skutocnosti som a fakt ma desi predstava aby som do seba tlacil nejaku chemiu, potreboval by som vyskusat najprv nejake prirodne produkty, verim ze mi rozumies :)