Steniatko cika a kaka na postel

Príspevok v téme: Steniatko cika a kaka na postel
nikolkaaaa

Prosim vas stalo sa vam niekedy to,ze ked steso steniatkom doma,tak cika a kaka pekne tam kam ma,na plienku ako som ho naucila,ale akonahle ho na chvilu nechym same,ze idem prec...a ono si to vsimne vyskoci mi na postel a ocika a okaka mi to tam.Mam pocit ako keby to urobilo naschvsl lebo ked sme doma to vobec nerobi.Co mam robit?uz ma nebavi to prat vsetko stLe dookola.Vzdy ju zato vhresim..vcera to urobilo uz stvrty raz a povedala som si dost a dala ho do kuta a dovolila som mu odist az o 15 minut...poradte..ked sa nauci vyskocit na gauc bojim sa ze aj tam bude cikat kakat!Inak napriek tomu ze ma 3 mesiace je to velmi sikovna fenocka,uci sa veci rychlo,vie uz sad ut,zostat,na voditku pekne ide ale toto?

jedulka

nikaroxy a není ti divné, že
pred tym som bola vonku snou kakat tak vyskocila na postel a vytlacila od nervov aspon mini bobek..maly ako zrnko ale aspon nieco
tak nad tímhbych se zamyslela zase já.Proč je na nervy?Proč nemá zdravé sebevědomí?Že by od 15 min v koutě?

nikaroxy

Naja85 nestazujem sa:) to nie . Ale len to som chcela ze sledujem a mam nastudovane toho myslim viac ako tu niektori co tu vypisuju cely den.Len to ze som chcela ci to niekomu psik robi.Je oravda ze je este malicky a nechce byt sam ale to sa kazdy musi naucit.aaaaa uz mam konecne na spalni aj dvere takze to uz prestalo,krasne cika a kaka kam ma.

O tom papani co tu bolo pisane,civavky musia zrat do pol roka aj dlhsie aspon 3krat denne dokonca niekde odporucaju aj 4krat a maju slabsie zvierace a vyprazdnuju sa castejsie...ale to bolo tak ze ona aj ked som len smeti vybehla vysypat na 3 minutky a pred tym som bola vonku snou kakat tak vyskocila na postel a vytlacila od nervov aspon mini bobek..maly ako zrnko ale aspon nieco..koli tomu ze ostala sama doma a preto na postel lebo tam najviac citi nase pachy...

Divne mi to bolo lebo bola aj vykakana,vycikana a aj tak to urobila.Tak uz nema pocas nepritomnosti mojej pristup k postely takze toto mame za sebou:)

alen

psíka zatiaľ nemám, ale plánujem mať...minule bežal ma Doma zaujímavý seriál o výchove psov a čo sa týka špinenia záviselo to od pravidelnosti a dĺžky kŕmenia keď im dala žrať po 20 minútach misku zobrala či už bola prázdna alebo nie psík potom nešpinil každú chvíľu...ak som trochu pomohla som rada :)

www.zdravevankuse.webnode.sk

jedulka

Naja85 a to ještě není nic proti tomu, když tady píšou ženský, mají horečky a pálí jim při močení.Co má dělat?A druhá napíše, že na zánět močového měchýře jí pomáhá med!To je síla:-)
Nikolka-dostala si rad, víc než dost, nevím na co si stěžuješ.
Prasknout nervy můžou každému,doporučuji nechat všechno tak, udělat si kávičku, zapálit si a teprve pak se vrátit k řešení problému:-)
Základní povel také považuji Přivolání psa.Nesmí ani na chvilku zaváhat.Je to pro jeho dobro, ostatní povely jsou už jen zábavy:-)
29eliza jak zastavíš cizího psa, když se na tebe řítí?Teda pokousat se určitě nedám:-)

29eliza

Dost trapne, ze musite fyzicky zastavit svojho psa, nam v rodine na to staci jeden povel, alebo povedat meno psa a to ich mame troch.

Naja85

TinaM, ja by som urcila pre psickarov nejaky test sposobilosti vlastnit psa, lebo to, co clovek niekedy vidi, pocuje a cita je uz privela(aj tu na tomto fore niektore prispevky typu pes dobreze nie skapina a majitel ma cas sediet za pocitacom a vypisovat blbosti namiesto toho, aby isiel alebo aspon zavolal veta-ale na to netreba znalosti, na to by stacila aj ta seda mozgova kora v hlave).

K alfa rollingu-to capnutie za krk a bachnutie je samzrejme zvelicene, aj ked to urcite tak niektori robia. Ale aj tak si stojim za nazorom, ze toto nie je vec, ktore by sa mala bezne pouzivat a uz vobec nie laikmi. Ked najdem link na Desenskeho fore, kde sa to tak trochu rozoberalo, tak to sem hodim.

Naja85

Zakladny povel, ktory by mal kazdy jeden pes ovladat, je privolanie:). A snad je to aj najtazsi povel-nie kazdemu sa to podari zvladnut, myslim ludi. Ja asi mam dost hlupeho psa, lebo moja tak v tych 3 mesiacoch akurat sa hrala so psami a s ludmi, jedla, pila a chrapala a pomalicky sme ju ucili sadnut, pusti a privolanie, co ma mala vacsinou na haku, ked zbadala nieco zaujimavejsie. A nehody pri cikani sa jej stavali este aj v 6 mesiacoch:)-teraz je vsak az privelmi cistotna(boji sa burky, petard a tak vsetko bude radsej drzat akoby mala ist vonku-keby sa mi radsej dnu pocikala, pokakala).

PS: Pes sa nemsti, to tieto bajecne tvory nemaju v povahe, len je nesamostatny, a tak to dava najavo.