Steniatko cika a kaka na postel

Príspevok v téme: Steniatko cika a kaka na postel
nikolkaaaa

Prosim vas stalo sa vam niekedy to,ze ked steso steniatkom doma,tak cika a kaka pekne tam kam ma,na plienku ako som ho naucila,ale akonahle ho na chvilu nechym same,ze idem prec...a ono si to vsimne vyskoci mi na postel a ocika a okaka mi to tam.Mam pocit ako keby to urobilo naschvsl lebo ked sme doma to vobec nerobi.Co mam robit?uz ma nebavi to prat vsetko stLe dookola.Vzdy ju zato vhresim..vcera to urobilo uz stvrty raz a povedala som si dost a dala ho do kuta a dovolila som mu odist az o 15 minut...poradte..ked sa nauci vyskocit na gauc bojim sa ze aj tam bude cikat kakat!Inak napriek tomu ze ma 3 mesiace je to velmi sikovna fenocka,uci sa veci rychlo,vie uz sad ut,zostat,na voditku pekne ide ale toto?

orol

To nie o hrrr do nej ani najmenej
treba rozlisovat

to je o konstruktivnej kritike

co mame byt vsetci prilis sentimentalni a zaslepeni ?

niektore zeny to maju radi, chapem

Laara

vsetci hotovi kynologovia..neviem z kadial mate, ze toho psa tyra a chcete na nu pomaly slobodu zvierat volat..neuviedla ani ake ma plemeno, tak mudrovat tu v style co je vhodne/nevhodne do bytu..to su take rady, ze dovidenia

suhlas s nazorom podo mnou..chodit so steniatkom tak casto ako sa len da von..vzdy ho tam pochvalit..my sme nasu vobec neucili na plienky, noviny a podobne somariny..pekne od zaciatku sme chceli aby pochopila, ze to treba spravit vzdy vonku a netrvalo jej to ani velmi dlho..ked ho musis nechat doma same, tak vsetky kobercove priestory, gauce a postele by mali byt pre neho nedostupne..nasa mala kvazi velky vybeh v hale, kuchyni a jedalni, kde mame dlazbu..cize ked bola mlacka, len sa sikovne zmyla..v zivote netrestaj steniatko dodatocne..ono nevie zaco mu nadavas, ked ty prides domov a ono spravilo galibu napr. pred hodinou..zbytocne..vzdy ho vyhres hned ako nieco vyvedie..chce to vsetko cas a chodit s nim casto, male steniatko je ako babo, chodi casto a ak ho nechas dlhu domu same, je jasne, ze ti to spravi doma..cize spalnu treba pred nim zatvorit

??!!??

a hrrr do nej
nikolka ja mám druhého psíka v poradí...ale na výchovu toho prvého som akosi pozabudla bolo to 20 rokov dozadu
a teraz máme 1 ročného ....
mi sme sa snažili chodíť aj každé 2 hodiny s ním von kým s naučil cikať a kakať len vonku alebo občas doma. a to sme ho tiež brali ako 3 mesačného
. na plienku (mali sme podložky) nám nechel cikať vobec vždy na kachličky. a neviem ako sa mu podarilo vyskoči (tomu tovjmu) na postel ale náš nevedel snáď ani ked mal 1/2 roka. asi máš väčšieho. no mala by si si pozatvárať izby a mať ho zatial iba v kuchyni trebarz a chodbe. prípadne ked si doma tak aj inde. ale v každom prípade ked ideš preč len tam kde máš kachličky-lino-parkety. aj sa to lahšie upratuje. on si zvykne nebude to trvať mesiac ale zvykne. treba často venčiť

neskusena

jasne, kazdy mal raz prveho psika, ale to neznamena, ze hned prveho budeme chciet tyrat.

ako pisal orol, najprv si treba zistit, az potom kupovat psa.
pes nie je hracka, nekupuje sa podla toho aky sa ti paci a kolko stoji.

orol

Chces si poriesit psa do bytu

-najprv si RIADNE zisti, ake plemeno je do bytu vhodne
-zisti si vsetko o tomto plemene
vratane VYCHOVY, vycviku !!

-AZ POTOM KUPUJ psika !

P.s- opacne to v drvivej vacsine pripadov nefunguje a je to len tryznenie psika.

TinaM

Ale ved kazdy z nas mal raz prveho psa, co ste hned hnusni. Nase steniakto toto nerobilo, ale ja som rada pozeravala relaciu Its me or the dog (Bud ja, nebo pes). Kedysi to chodilo na spektre, teraz to tusim davali aj v slovencine na joj plus. Kazdopadne, je to po anglicky aj na youtube. Skus si pozriet par casti, podla mna ta to vela nauci. A som si ista, ze tam niekde riesili aj tento problem.

orol

nikolkaaaa

podla popisu nemas ani zakladne vedomosti, ktore su bezpodmienecne nutne pri chove a vycviku psika

v tvojom pripade je to len a len tryznenie "steniatka"

nerad sa so susedou atd, ale pozicaj si v kniznicu dobru knihu o chove

a vycviku jednotlivych druhov plemien ( tvojho plemena psika )no a tam sa dozvies

vsetko !! a tiez to, co robis zle vo vztahu k tvojmu 3 mesacnemu psikovi

lebo robis zle no ty si to mozno neuvedomujes

oci ti otvori dobra kniha - prirucka

agartio

Ja ti dam radu.
Zvierata nechaj v prirode, a netahaj ich do izieb, co su pre nich vazenia, a mas pokoj od problemov... aj oni.

winki

Mňa by zaujimalo ako si prinútila šteňa sedieť v kúte 15 minút.?

Nedovoliť a neučiť ho skákať na posteľ, gauč....nemá tam čo robiť a ani nikto by ho tam nemal brať a tulkať.

Mne toto robil zajko, inak slušne vychovaný, ale mal obdobie kedy v noci jednoducho oštieval gauč na jednom mieste. Len v noci. Tak sme na noc dávali na gauč hrubý igelit. Od vtedy žiadna mláčka ráno. Mali sme ho tam dva týždne a už tri roky je od cikania na gauč pokoj.