Chorvátsko a dcéra

Príspevok v téme: Chorvátsko a dcéra
P-girl

Prosím o radu. Moja 19 ročná dcéra ide budúci týždeň s priateľom a kamarátmi do Chorvátska na ostrov Pag. Je to tam trošku také dikotékové - proste pre mladých. Tiež som počula že je to tam drahšie ak by ste vedeli niečo o cenách tam tiež by mi to pomohlo. Idú na 10dní aké by ste navrhli vreckové s tým, že nemajú stravu. Alebo ak máte podobnú skúsenosť koľko ste dali svojim mladým. Ďakujem :)

ursula123

Ahojte, boli ste niekto tento rok v Chorvatsku? Ake su tam ceny, da sa cenovo primerane prestravovat aj bez toho, aby som si vybalila jedlo z domu?

Vdaka za postrehy :D

lilyianka

ja osobne keby som išla na dovolenku, tak len polpenziou, plnou penziou alebo AI .... určite by som si doma nič nevarila, nedávala do pohárov, a pod. ... ak dovolenka, tak poriadna ..alebo by som si zobrala viac peňazí a jedla naobed a večer niekde v reštike ..... ale určite by som na dovolenke nevarila, to môžem sedieť aj doma a variť ....
ps: tým som na nikoho nemierila, neútočila, aby to náhodou tak niekto nepochopil ... tiež som bola xkrát na dovolenkách kde sme si varili a brali jedlo z domu a aj kde sme ho mali zaplatení a nedá sa to porovnať ...

WildWind

nie cely tyzden, hovorim, ze jedlo sa da zabezpecit aj doma, hotove uvarene jedlo sa da zobrat do miesiek, poharov a hned maju plnohodnotnu stravu na polku tyzdna..a nechapem preco by sa za to mala hanbit, akurat moze to iste poradit aj ostatnym... tie ostatne veci by boli pre pripad, ze by nemala uz co ine, boze tiez tu musite brat vsetko doslova a vazne...ze ju take veci nebudu zaujimat..ako potom ze mna by bavili? nema 15, ale 19, praveze by uz mala mat trocha rozum..ved to potom bude aj vidno, bude blba a prechlastana..vazne v tom ja osobne nevidim zmysel, mna by nikam nepustili, ak by vedeli, ze tam idem lietat a rozhadzovat peniaze po diskotekach, takze takyto nazor pre vas zo strany mojich rodicov...ale ked vam to neprekaza a mate na to, kludne jej dajte celu vasu vyplatu

lilyianka

aha, tak stravu nemajú, v tom prípade je tých 400 aj adekvátnych ... otázka je ako sa budú stravovať, či budú chodiť do reštík alebo si ráno budú kupovať napr pečivo a nejaké pašteky apod ....

lilyianka

mne sa to zdá veľmi veľa .. ako dobre, chce sa aj zabaviť, veď o tom je dovolenka, ale tiež treba zvážiť to, že nemá na to ona,ale dávajú jej na to rodičia, čiže by trošku skromnosti nezaškodilo ... cudzie peniaze sa míňajú skvele, to poznám, ale vlastné už ťažšie .... ja som bola pred 2 rokmi na dovolenke v HR hotel s polpenziou sme mali zaplatený a minula som tam max 250 eur (mojich) ... boli sme aj na výletnej lodi a pod .... čiže dá sa to .. a aby som nemusela tých pár "drobných" nosiť domov, tak som pokupovala nejaké somarinky ... čiže max 300 eur .. otázka je, či to bude mať aj na stravu ...

P-girl

Mozem si dovolit dat dcere tolko penazi, len som chcela pocut skusenosti inych rodicov a pod. My máme otvorený vzťah takže urcite budem vediet naco mina peniaze a 0vecka mas pravdu ona je mlada a bavi ich chodit po zabavach samozrejme netvrdim ze budu chodit kazdy den. a urcite ju vifonkami, a pod nebudem nabalovat. Nic proti tomu, ale ani to moc nieje zdrave a hlavne ked idu ako partia viem ze budu chodit niekam jest a toto sa zbytocne vyhodi cize dalsie vyhodene peniaze do luftu.

0vecka

ale no tak taku 17nastku co sa rada chodi bavit nazaujmaju nejake somariny ako pamiatky a podobne a nebude sa tam susit na nejakej akcii pri pohariku vody z vodovodu. Tiez ked idu ako partia tak sa asi hanbi si brat jedlo zo sebou atd.

Podla mna by mohla zakladatelka temy napisat ako ona so svojou dcerou travila dovolenku. Ci si brali jedlo so sebou a podobne.

Inak brat si pastiky (samy tuk) a sackove polievky a nazvat to jedlom je tazke barbarstvo. to sa da jest tak den dva a nie tyzden.

WildWind

a ja som tam išla tak, že stravu som si brala sebou z domu...uvarené mäso, lečo v pohári, a ryžu a cestoviny k tomu si potom vyvarí aj tam, dalej pečivo, paštiky, instantné polievky, to všetko si môže pobrať sebou a tam si maximálne bude kupovať vodu na pitie a možno tak pizzu...na čo tam majú platiť za reštaurácie, ked jedlo si môžu pobrať aj z domu..nech si to rozvrhne, že na každý deň aké jedlo si zobere a vreckové bude hned o polovicu nižšie..

WildWind

ja som dostala vreckové 50e a bohate mi stačilo :D ale bolo to bez stravy, tak tých 150 max. 200 by som jej dala.. ja neviem na aké super diskotéky chce ísť, sú tam isto aj lacnejšie akcie a vôbec nerozumiem tomu, na čo ide do chorvátska, ked tam chce behať po diskotékach, keď to môže aj doma..dovolenka je na to, aby si človek išiel oddýchnúť k moru, navštíviť miesta, ktoré doma inak neuvidí, pobehať mesto, pamiatky, obchody, a nie behať po diskotékach a za 400e už vôbec..neverím, že to chce iba na to, isto si chce k tomu pokúpiť kopec handier, tiež aj alkoholu, keď tam idú celá partia.. 400e je podľa mňa prehnaná suma, ale ak si to môžte dovoliť tak kľudne