Ako sa zbaviť nespavosti?

erika474

Ahoj Silvia ked som bola ja tehotna tak som potrebovala 2 paplony jeden medzi kolena druhým som sa zakryla a neskor mi manzel kupil paplon s dierou co náhodou videl na ineternete je to super vec pouzivam ho stale a konencne sa nebudim na to ze mi je teplo

Kesic

Vsetci fakt pozoren citate :D Ona je tehotna preto nemoze spavat :D Silvia skus zmenit paplon a vankus mojej manzelke to pomohlo robi to divi ked mas dobry vankus a lahky paplon :)

Lokes

TAKZE....ak ma clovek depky, uzkost, nespavost, panicke ataky....a ma to DLHODOBO(+vracia sa to kazdeho pol roka, rok)...clovek proste nemoze za to a sam zmenou myslenia, malokedy relaxaciou(niekedy zmenou prace) nemoze tento stav zmenit....lebo ma "vybitu hlavu" - tzv. nieco v nej chyba. Doba je rychla, ludia sa vybijaju, stale na nieco myslia, porovnavaju sa, su nespokojni so vsetkym...cele to vedie(pozrite zvysujucu sa navstevnost psychologou) k uzkosti nespavosti.
Ja som sa trapil 4 roky, okrem toho ze za to mohla premnozena kvasinka candida(vypusta acetyldehyd - nici vitaminy B a neurotransmitery v hlave - ale to je ina tema.
Po psychickej stranke mozes skusat brat hocico volnopredajne- ako ja: persen, benosen, sedativ pc, same, brat kila horcika, draslika, pit litre caju...z dlhodobeho hladiska to nezabera.
Z liekov na predpis som mal 3 mesiace citalec. Nic.
A tak z rocnej studie na sebe(co som vsetko vyskusal) mi zabrali najviac tieto volnopredajne: vitamin D v rybom oleji(tekuty na lyzicu-nastuduj na nete)+tablety 5000IU denne, + najviac asi polotovar na vyrobu serotoninu - 5 htp. V SR ho v lekarni tazko zozenies(divaju sa na teba ako na debila). Najprv som ho uzival cez den na zmiernenie uzkosti, ale najviac mi zabral pred pred spanim(pekne som sa vyspal a na druhy den veselsia nalada. Teraz ho mam 3-ti mesiac a som v pohodke(kazdu zimu som maval depky), lepsie ako citalec na predpis, po ktory som uz si ani nesiel´potom.
Vyskusaj ho...ja to objednavam z USA z iherb...aj Slovaci to na nete preedavaju, ale 2x drahsie.
Nech sa dari....

Natalie

musí to súvisieť so psychikou :) mala som problémy dlhodobé s partnerom..väčšinou som išla spať okolo 10 o polnoci som bola hore zaspala som po hodine a zase som vstala o pol 3 a zaspala som o 5 a o 6 do skoly... rozisli sme sa nekomunikujeme spolu a citim sa uplne uvolnene, ziadne stresy nic a spim ako batola :)

chaverim

Poruchy spanku su vacsinou sprievodnym znakom a prejavom inych tazkosti, takze by bolo efektivnejsie sa zamerat na hlbsiu analyzu tazkosti a tie postupne riesit, potom aj spanok sa upravi, hoci uz asi nikdy nebude taky ako kedysi. Lieky, ktore sa tu casto spominaju ako xanax, gerodorm a pod.su navykove, vznika na ne zavislost a potom uz neostane ine ako podstupit aj liecbu zavislosti.

Silvia85

Prosim poradte mi som v 20tyzdni a zacinam trpiet strasnou nespavostou co ma dost vycerpava poradte mi co s tym, v noci si neviem najst vhodnu polohu a preto nespim

dennis

Nespavosť nie je fyzická porucha, preto by sa určite nemala riešiť tabletkami, dokonca benzodiazepínmi. Za nespavosťou sa môže skrývať nejaký nevyriešený problém, ukrytý v podvedomí, ktorý jednoducho nenechá našu myseľ uvoľniť sa. Na tvojom mieste by som to začal riešiť akupunktúrou, sám som dokonca mal svojho času problém so spánkom, na akupunktúre som si kupodivu parádne oddýchol, doktorka ma nechala s ihlami, namiesto 20 minút, ležať vyše hodiny a pol. Po absolvovaní niekoľkých návštev akupunktúry sa bude tvoja myseľ už lepšie uvoľňovať a možno aj prídeš na to, že čo ti vlastne nedá spať. Inak ešte odporúčim aj hypnoterapiu, ktorá ma takisto priaznivé účinky, najmä v poznaní samého seba a v uvedomení si problému, ktorý zahltil našu myseľ.

xirenka1

Ahojte,ja beriem na spanie zopiclon...trpela som nespavostou a on ma naucil zase zaspavat aj po vysadeni,inac beriem aj ja paretin,orfiril a kventiax nakolko mam bipolarku,no neradim lieky vysadzovat,ja som zacinala PP a skoncilo to tazkymi depkami nakolko som sa neliecila,nic vam nepomoze viac ako dobry doktor a lieky ktore Vam sadnu,bez nich sa Vam to vzdy vrati a stale v horsej podobe,tiez som si myslela ze to zvladnem sama,bez liekou,silou vole a ine bludy ale nieje to tak to je proste choroba ktoru treba liecit a nie prekonavat nakolko Vas to len vystavy a budete na tom ovela horsie,ale ako kdo no netreba nikoho nutit... :D

Laaacky

Ahojte pre vsetkych!Ozivim tuto temu a budem sa snazit vas povzbudit.Mam 33rokov a PP trpim cca 11rokov,vsetky tie stavy,lieky vysetrenia mam za sebou.Samozrejme ako vacsine z vas mi nic nezistili okrem vyssieho krvneho tlaku a pulzu.Bol som hospitalizovany,chodil psichologom,psychiatrom,atd..Bral lieky na vsetko a raz som sa zamyslel nad sebou a povedal dost!!!Vykaslal sa na vsetky lieky a vstupil si do svedomia.Ataky,stavy a pocity mam stale ci s liekov alebo bez nich(preto ich vobec neberiem),len som sa ich naucil ovladat a zit s nimi(napr dychovym cvicenim).Nie je to vobec tazke ked clovek chce a veri!S PP sa neda vyliecit uplne,len sa s tym naucit zit ako som uz spomenul.Hlavu hore a drzim palce.:-)))