Nenaplneny život

Príspevok v téme: Nenaplneny život
david_prazdn

takže aby som vysvetlil podstatu problemu,začnem od sameho počiatku..narodil som sa v rodine,ktorá ani zdaleka netrpi finančnymi problemami a bolo mi od malička dopriate uplne všetko,čo som si len zaprial..možno z toho plynie aj moj momentalny psychicky stav..totižto čim viac som dostaval,tym menej som si všetko važil..už v 19tke som pocitoval depresie a nenaplnenosti, vysvetloval som si to tym,že asi len potrebujem ešte niečo viac,rodičia mi vtedy kupili auto vyššej triedy a na par mesiacov som sa citil zase fajn..avšak po mesiaci-dvoch som si na ten štandard zase nejako zvykol a už ma nenaplnalo ani to auto, vysvetloval som si to tym,že mi chyba laska,pretože moc som štastie na vztahy nemal.. mam momentalne o par rokov viac a stretol som po dlhej dobe vazne ženu s ktorou sme sa vzajomne SKUTOCNE zamilovali.. myslel som si,že to bol vrchol toho čo ma moze naplnat..ano,naplnalo..prvych par mesiacov..v podstate naš denny harmonogram spočiva len vo vození sa po meste,chodeni po reštikach,vyletoch..vlastne cely den sa len flakam,nič ma nebavi,nemam žiadne zaujmy,nevzdelavam sa,absolutne NIC ma nenaplna,dokonca aj diskoteky, zurky a dovolenky mi pridu ako nuda..okrem nej nemam vlastne ani kamaratov,pretože so všetkymi sa naše cesty akosi rozplynuli časom..všetko naokolo mi pride take šede,prazdne..a to aj napriek tomu,že fakt realne problemy nemam, v podstate by som mal byt ten najstastnejsi clovek,pretože mam všetko,ale takto sa necitim..možno si poviete,že riešim uplne nezmysly,ale už ma fakt nebaví žit s takymi prazdnymi pocitmi..som dost citlivy človek a dost ma trapi,ked ma netešia už absolutne ZIADNE veci okolo mna..ako nabrat druhy dych a zacat si konečne uživat všetky tie krasne veci naokolo? bojim sa toho,že sa zrutim postupne uplne,pretože poslednu dobu zvyknem moju prazdnotu riešit pitim alkoholu,čo mi moje pocity aspon trocha vylepši.. citim sa ako keby moja duša v tele vymrela..

agartio

Marilynka, to je sice pekne, ale tvoji predkovia, vdaka ktorym zijes, tu zomierali pred gulometmi. Oni neutekali.
Myslis si, ze moze utiect kazdy? Ze kazdy moze utiect z krajin, ktore su zotrocovane zhora, do tych par, kde tecu peniaze?
Dlho si nepozijes v klude ani tam, kvoli tomu problemu hore postupne budu problemy vsade, neutecies pred bojom a pohodlny zivot skonci aj tak. Bude sa umierat na hlad, lebo vsetci len utekaju a chcu si zit svoj sen.

Kedysi bola narodna hrdost a ta s ludmi robila to, ze boli hrdy na svoj kraj a bojovali. Nenechali sa zotrocit. Lenze tu su uz len otroci, a zbableci, ktori utekaju. Ako nehovorim, ze by si to sama vyhrala ten boj, na to je uz neskoro, len to pises ako navod pre kazdeho, ako recept na vsetko. Tak ti oznamujem, ze mozes utekat, ale dlho ti to nebude fungovat. Boju sa nevyhnes a uz coskoro budes bojovat o jedlo a o prezitie, nech utecies na hociktory kut planety.
Ja osobne si vazim viac cloveka, ktory ostal bojovat tam, kde sa narodil. Tychto "zdrhacov" za peniazmi nemam rad...
kde im naleju peniaze, tam utekaju, ako take babky, ale najhorsie je, ze si myslia o tom, aki su uzasni, a aki su hrdinovia, ze oni odisli, a teraz si mozu uzivat. Nastastie, zivot tak nefunguje, a dlho si uzivat nebudu moct...

Marilynka

rockbottom

odpisovala som podla clanku co pisal david_prazdn...

no ak ty nemas problem co so sebou ale skor ta doba nici, ze sa zenies aby si prezil a kazdy den mas nervy a kvoli existencii...hmm

mna napada vela rieseni.. napis Ficovi aky je k...*.
a sprav ako sme to spravili my..odid zo slovenska...ani to nie je lahke ale konecne spime s priatelom v klude a nemame stresy ako doma...

prezivali sme strasne stresy a ked som videla ako zacal priatel mat problemy so srdcom a priznaky pomaly inkfartu... dost...povedali sme si ze toto tu nikam nevedie...

no a skoro pol roka sme prec a konecne sa citime slobodne a mame cas aj na ine ako len praca..este aj usetrime.. proste zijeme..

rockbottom

marilinka, ja som zacinal od blbej NULY, preto mam zacat ovu od NULY? preco by som si mal podkopavat nohy ked uz mozem zit pokojnejsie? stale musim pracovat, ale nemusim sa bat ze pridem ostrechu ad hlavou..

Marilynka

Ja by som mala pre teba naplnenie...a pre vsetkych co trpia podobnym stavom...

vzdajte sa toho co mate, chodte si hladat pracu(nie cez znamost)

chodte do podnajmu a zite z toho co zarobite, nie mama tata....

zivot sa Vam zmeni a vas pohlad na vsetko zacne byt uplne iny...
hlavne pochopite ze nic nie je samozrejmost a veci vam zacnu byt cennejsie...

fashionisdrug

Ja mam rovnaky problem! ale uz sa to zlepsuje :). Naucila som sa vzdy najst nejaku pozitivnu cinnost ktora zaberie vela casu (plastika,alebo nejaky kurz,napriklad potapacsky, vymen pekne auto za ine pekne...,a tak,ak mi rozumies..?), myslela som,ze to nebude fungovat,lebo ja sa netesim z nicoho,ale z casu na cas to zaberie. :-) ...nie vzdy,ale lepsie ako nikdy :) Inak odkial si :)? napis mi na mail iloveclothes@azet.sk

Quanto

luskacik, mozes mi povedat preco ta dr. albertova odmietla? ja som jej pisal minuly tyzden mail a uz vcera som dostal termin. a to sa vraj u nej dost dlho na termin caka. a to mi dokonca este sama zavolala ci mi ten termin vyhovuje. tak som bol milo prekvapeny. s akym problemom si sa na nu obratila ty? u mna je to vsetko mozne - depky, uzkosti, nechut do zivota, take stavy vyhorenia a pod. pocul som ze je najlepsia a videl som ju parkrat v telke tak sa tesim ze sa s nou stretnem. aj v telefone bola velmi mila takze si ma dost zaskocila ze teba odmietla. co ti vlastne je?

luskacik

Karol33- velka pravda. Pad na hubu takmer isty ak sa chlapec neuvedomi. Vzdy platilo, ze veci co ziskame zadarmo, najmenej tesia. Treba nieco dokazat a potom zivot nebude nenaplneny:-)

luskacik

ahoj David:-) neviem, ci to tu este citas, len ti chcem povedat, ze v tom nie si sam. Akoby som citala svoj pribeh.
Nastastie u mna je uz posun k lepsiemu, chcela som svoje problemy riesit s dr. Albertovou, ktora je vraj strasne vychyrena ale ta ma zial odmietla:-(
Bol mi odporuceny jeden chalanisko, dokonca tvoj
menovec, David Hanc. Ani nejdem rozpisovat, comu vsetkemu sa venuje, to si vygooglis lahko, no a zatial som mu iba telefonovala a uz pocitujem KONECNE prve naznaky stastia a uvolnenie.
Viem ako ti je, aj by somsi rada mozno o tompokecala s tebou. Ved ked si mozme navzajom pomoct, preco nie:-)
Ak nechces verejne, mozeme pokecat aj cez e-mail.
1luskacik@azet.sk
A drz sa, svoju situaciu ries, tak malo k tomu staci:-)