Nenaplneny život

Príspevok v téme: Nenaplneny život
david_prazdn

takže aby som vysvetlil podstatu problemu,začnem od sameho počiatku..narodil som sa v rodine,ktorá ani zdaleka netrpi finančnymi problemami a bolo mi od malička dopriate uplne všetko,čo som si len zaprial..možno z toho plynie aj moj momentalny psychicky stav..totižto čim viac som dostaval,tym menej som si všetko važil..už v 19tke som pocitoval depresie a nenaplnenosti, vysvetloval som si to tym,že asi len potrebujem ešte niečo viac,rodičia mi vtedy kupili auto vyššej triedy a na par mesiacov som sa citil zase fajn..avšak po mesiaci-dvoch som si na ten štandard zase nejako zvykol a už ma nenaplnalo ani to auto, vysvetloval som si to tym,že mi chyba laska,pretože moc som štastie na vztahy nemal.. mam momentalne o par rokov viac a stretol som po dlhej dobe vazne ženu s ktorou sme sa vzajomne SKUTOCNE zamilovali.. myslel som si,že to bol vrchol toho čo ma moze naplnat..ano,naplnalo..prvych par mesiacov..v podstate naš denny harmonogram spočiva len vo vození sa po meste,chodeni po reštikach,vyletoch..vlastne cely den sa len flakam,nič ma nebavi,nemam žiadne zaujmy,nevzdelavam sa,absolutne NIC ma nenaplna,dokonca aj diskoteky, zurky a dovolenky mi pridu ako nuda..okrem nej nemam vlastne ani kamaratov,pretože so všetkymi sa naše cesty akosi rozplynuli časom..všetko naokolo mi pride take šede,prazdne..a to aj napriek tomu,že fakt realne problemy nemam, v podstate by som mal byt ten najstastnejsi clovek,pretože mam všetko,ale takto sa necitim..možno si poviete,že riešim uplne nezmysly,ale už ma fakt nebaví žit s takymi prazdnymi pocitmi..som dost citlivy človek a dost ma trapi,ked ma netešia už absolutne ZIADNE veci okolo mna..ako nabrat druhy dych a zacat si konečne uživat všetky tie krasne veci naokolo? bojim sa toho,že sa zrutim postupne uplne,pretože poslednu dobu zvyknem moju prazdnotu riešit pitim alkoholu,čo mi moje pocity aspon trocha vylepši.. citim sa ako keby moja duša v tele vymrela..

shy

Tak toto je úplne na hlavu...to je tak, že človek by si mal zažiť aj to zlé aby si vedel vážiť a užívať to dobré.

mimula

martusa...ano viera je to co ta posúva, ale to neznamená že budem čakať ako sa problém ktorý mám, nejako sám vyrieši...to mi pripadá akoby sa človek mal obrátiť na pána Boha a nečinne čakať...určite nie, veriť, ale o štastie sa sám pričinovať. Potom to je len slabostvo, nechať všetko plávať..

a david...máš peniaze, urob si výlet do najchudobnejších krajín sveta, Afrika, India,Bangladéš, ...pomáhaj bez nároku na nejaké odmeny, urob to už len pre to dobrodružstvo, uvidíš zmení sa ti všetko..

martusa6

ovečke, viera je to veľká pomoc, treba to zažiť, nie žiadne sekty, obyčajná viera..... žiť v láske k sebe i druhým, to je všetko , ale naozaj v srdiečku

Lulita

omg nemusis robit, nemusis studovat, mas vsetko co chces a aj tak depresia ááá, no to bude asi ta dan za nic nerobenie :))

kebyze mam taku vymozenost, isla by som na rozne kurzy, ktore si momentalne nemozem dovolit, otvorila by som si vlastny butik atd. plnila sny!

kafe

david a čo takto chodiť do práce? Nie kvôli výplate, ale niečo (hocičo hlúpe) sa naučiť, byť prinútený robiť aj to, čo ťa nebaví, chodiť do práce len tak pre zmenu, lebo si ešte nepracoval. Jediná podmienka, musíš tam vydržať aspoň pol roka - Tesco, stavebný robotníkm, McDonald... A výplatu môžeš dať na Dobrého anjela, alebo iné blbosti.
Keď si donútený robiť to čo ťa nebaví, možno zistíš, čo chceš a ktorým smerom ťa to ťahá - čo by si chcel robiť, čomu by si sa chcel venovať/rozvíjať/objavovať/učiť sa. Ty nepotrebuješ nabrať druhý dych, ale prestať umierať. Lebo to, ako si tu opísal svoj život je fakt grc. V svojej rodine, ktorá ťa môže(!) ale nemusí, finančne podporovať máš istotu. Ale ty sa nemusíš nechať vydržiavať rodičmi. Čo keby si sa naučil živiť sa prácou vlastných rúk? A stal sa nezávislým človekom, schopným prežiť aj bez nich. Teraz žiješ ako batoľa, pricucnuté k prsníku a ak ti ten prsník vezmú, je to pre teba koniec. Ber to ako hru, reality show v ktorej si jediný účinkujúci a tvojou úlohou je naučiť sa prežiť len z toho, čo si SÁM zarobíš. Tak sa nauč hrať a neumieraj tu :)

cicvor

Co ta vlastne v zivote zaujima ?

To neexistuje ziadna oblast v tvojom zivote o ktoru by si sa nejak zaujimal ?

Ak nenajdes odpovede na tieto otazky, tak potom sa ku zmene dopracujes asi tazko :)

cicvor

Musis v sebe objavit nieco co ta bude bavit, nieco co ta nadchne. Ako uz bolo napisane, nejake hobby. Sam si napisal ze ziadne nemas, takze zacni hladat toto a problem sa vyriesi.

Niekedy clovek ziska motivaciu aj tym, ze sa inspiruje druhymi. Ze vidis co ini dokazali.

0vecka

2 martusa6 nj najst si neexistujuceho kamarata je sice dobry trik ale spuste ludi to prerastlo cez hlavu.

Inak toto je klasicky priklad cloveka ktory sa nikdy nemusel nejako viac v zivote snazit. Myslim ze to s tou vyskou az taky dobry napad nieje lebo ak ma 22 co znamena ze 3 roky nerobi absolutne nic, znamena ze by ho z tej vysky asi po par mesiacoch vyrazili. No mozno by nieco zacvakal a pusatili by ho dalej ale tam by sa ten problem neriesil. Ono to chce skor nejake zaujmy alebo sport kde by mohol svoju energiu nejakym smerom vybijat.

martusa6

Pekný deň. Keď ste už vyskúšali všetku mamonu sveta a nepomáha to Vášmu šťastiu, skúste sa zamyslieť prečo to tak je. Zostaňte v tichu. Ticho lieči. Obráťťte sa na Boha. Povedzte mu všetko čo Vás trápi. Poďakujte za všetko čo Vám dal a potom ho poproste o pomoc ak viete akú. Možno by bolo dobré zveriť všetko do jeho rúk, lebo niekedy fakt nevieme čo práve potrebujeme. Vie to len On a čaká na naše prosby. Skúste a budete prekvapený ako sa vám mení život. Stačí len žiť s Bohom. Pekný deň a veľa pokoja v duši.