Alergia na Zineryt?

Príspevok v téme: Alergia na Zineryt?
Dada123

Potrebovala by som poradiť. Mal niekto alergickú reakciu na zineryt? Kožná mi predpísala Zineryt, ktorý používam už 9 mesiacov, 2x denne spolu s krémom Belakné - zlupovacia maska na noc a ešte mi doporučila kúpiť Hydratačný krém a krém Global od Biodermy, ktoré si mám dávať počas dňa.
Do nedávna bolo všetko v pohode, ale asi 2 týždne dozadu ma začala strašne svrbieť tvár, a postupne sa mi objavovali drobné vyrážky až pľuzgieriky. Stále sa to zhoršovalo, až som nakoniec vysadila všetko, čo mi kožná predpísala, do troch dní všetko zmizlo. Samozrejme, že som bola u kožnej, ale kým som tam došla, už bolo všetko zas v poriadku, keďže sa to cez víkend stratilo. Kožná tvrdí, že to je alergia na jedlo, ktorá sa zrazu objavila, napriek tomu, že som nikdy takýto problém nemala. Dala mi ďalší zineryt a poslala ma domov. No a teraz už ma zas začína svrbieť tvár a vytvárajú na drobné vyrážky, som mimo SVK a neviem či mám ďalej pokračovať v používaní všetkého čo mi kožná dala a čakať, že to prejde.
A zo slnka to asi nebude, keďže sa neopaľujem, netrávim veľa času na slnku, len keď prejdem z jedného miesta na druhé.

Dada123

Ako mi bolo povedané, alergia na jedlo sa môže prejaviť kedykoľvek.
Skúsim niečo vynechať a uvidím čo z toho bude. A ak ma pri najbližšej kontrole pošle domov s alergiou na jedlo asi zmením doktorku :-D.
Vďaka za radu.

lilyianka

no veď to je divné, že ona skonštatovala neviem či z toho, čo raňajkovala alebo z konštalácie hviezd :D, že máš alergiu na jedlo ... mne to príde totálne neprofesionálne a také, že sa ťa chcela čím skôr zbaviť, tak ti natárala takú hlúposť a poslala ťa domov s tým, aby si znova všetko užívala .. skús napr. vysadiť tú masku a krém a používaj len Zineryt a uvidíš, či ti to neprejde .... a pre pokoj v duši choď na alergológiu, aby si jej mohla ukázať, že sa mýlila, i keď ak by stále problémy neprestávali a ona by ich takto (ne)riešila zvážila by som aj či k nej naďalej chodiť a radšej by som si našla inú lekárku

Dada123

používam len to, čo kožná povie :-D, tiež sa mi zdá toho veľa, ale tak som nechcela niečo meniť lebo som si povedala, ona vie čo robí predsa

Dada123

kožná mi dáva stále nové balenie, po určitej dobe viem že sa nemá používať, je to písané v letáčiku. Čiže každých pár týždňov prídem, dá mi recept, občas vzorky od Biodermy aby som si kúpila niečo také.
Už som rozmýšľala, že keď budem doma skočím na alergológiu, aby mi povedali, že to nemám z jedla a kožná ma mohla liečiť bez toho, aby sa odvolávala na iné možné príčiny.

lilyianka

a tiež toho používaš hrozne veľa na tvár, .. vyber si buď jedno, druhé alebo tretie, ale nie všetko dokopy, nie vždy to robí dobrotu

lilyianka

aha,tak v príbalovom letáku som našla, že to jedno balenie sa môže uživať 5 týždňov :)) inak medzi nežiadúcimi účinkami je napísané pálenie, štipanie, precitlivelost a pod ... ak ti to predtým zmizlo, radšej ho vysaď .. nemylsím si, že by si mala alergiu na jedlo .. nechápem ako ti niečo také mohla kožná povedať, ved ona nie je alergológ a tiež ti nerobila žiadne testy