Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Monitor

Príspevok v téme: Monitor
Lady B

Tento september nastupujem do školy ako žiačka deviateho ročníka, prázdniny sa začali cca pred 12-timi dňami ale ja som si už prebehla pár monitorov a spísala ako tak dôležité učivá. Na vysvečení som mala samé 1 ale častokrát som používala ťaháky a tak, mamina a ocino vraveli že aj keď robím ťahák že sa niečo naučím a že tie jednotky som si zaslúžila, no ja mam pochybnosti a bojím sa že monitor nezvládnem/zvládnem ale na malo percent..
Ale niektoré veci som sa spravodlivo učila a myslím že by osm nemala 1 len z ťahákov ..
Vstúpila som si do svedomia a začala sa učiť a teraz by som rada išla na gymnázium... Neviem čo mám robiť pretože sa bojí že by som takú školu nezvládla :( poradte mi prosim: ako ste sa pripravvali na monitor, zvladnem gymnazium? (sjl bez tahakov, anj bez tahakov, matika- občas)

WildWind

eh..tazko nachadzam slova..ale..takto..su prazdniny, tak sa VY*ER na skolu! to za prve... mna caka, tak ako teba monitor, tak mna maturita, rada by som si to s tebou vymenila..a poviem ti monitor je nic, to napise aj idiot a ty s jednotkami nebudes mat problem...gymnazium zvlada aj ten co sa neuci, hoci teraz uz prijmaju iba cez prijmacky, takze rady debilkov, ktori na takychto skolach nemali co robit lebo sa tam dostali iba cez odvolania, sa obmedzia..ale ked sa vies naucit a mas motivaciu, dostanes sa tam..skolu zvladat potom isto budes, ked aj by si sa neucila prejdes na 3-4, co ty asi nechces, lebo sa ucit budes takze to nebude problem pre teba...strednu skolu musi vediet spravit kazdy, pokial ozaj nie je s iq niekde pri nule

Medulienkaaa

Takže aby som to zhrnula. Nerob si z neho ťažkú hlavu, školy nemajú žiakov tak prijímajú skoro všetkých :D ale čosa týka monitora- ako som písala my sme to mali tak že ak si nenapísala minimálne na 90% z matiky a sloviny, boolo už v podstate jedno koľko si mala. :)Hlavne zaber v prvom polroku 9.ročníka aby si mala čisté 1 ;)

Medulienkaaa

Lady B: tento rok som skončila 9.ročník .. učím/učila som sa na jednotky a na vysvedčení od 6.ročníka asi 3 dvojky ostatné jednotky. Prepáč mi ale trochu sa smejem, že ten monitor berieš až tak vážne. :D Ja som sa na nho pripravovala napr. doučovaním v škole. Matiku som napísala na 80%, a slovinu na 78%. Prihlášku som mala aj na gymnázium, ale musela som robiť skúšky, a prijali ma. Takže ak ten monitor nenapíšeš maximálne na 90% z obidvoch predmetov, potom máš už jedno, či budeš maš 10% alebo 80%. (aspoň my sme to tak mali, ale všetko sa môže zmeniť.) :)

shy

Tak ja som sa na monitor vôbec nechystala :D celý 9. ročník som nechodila do školy až pokým sa nepísal monitor len vtedy som nastúpila do 9. ročníka a hneď mi ho dali napísať a dopadla som medzi najlepšími :D ale ja som nebola taká múdra, to ostatní boli taký blbí :D

lilyianka

no ja teda neviem, ale keď to porovnám s obdobím keď som ja chodila na základku, teraz mi to príde také lážo plážo ... veď robia samé projekty, všetko si nájdu na nete, nemusia ani prstom pohnúť .. a to my aby sme nejaký spravili sme potrebovali naštudovať pár kníh a nie si len otvoriť google ... môj synovec je rovnako starý ako ty, tak preto usudzujem .. i keď viem, že jazyky a matiku a fyziku majú na veľmi dobrej úrovni ....

Lady B

dakujem vam :)) a lilyianka dnešné základky resp. naša základná má veľmi prísne osnovy učenia a keď sa k tomu pridajú zlý učiteľský kolektív tak sa dostávam do velmi zlej situácie často. A ano, máš pravdu chcem mať jednotky ale teraz som si vstúpila do svedomia a chcem to čo som sa neučila a pomáhala si ťahákmi, tak to chcem dobehnúť :)
Ide mi o jednotky a chcem byť najlepšia a urobím pre to čokolvek :))
Ďakujem !:)

winki

:D nestresuj a zvládneš? Milujem tieto jednotkárske pochybovačky :D Má to vrchu po spodok nič len samé jednotky a po každej písomke reve, že to určite má za 5 :D

P.S: K tým ťahákom nikdy som sa neučila na samé jednotky, sem tam bola aj trojka. Dnes to ťahám už na ING. a vždy som mala ťahák, vždy. Aj keď som ho mnokrát ani nepoužila, ani nepotrebovala. Jednoducho je to taká moja barlička, moja istota.

lilyianka

no neviem, si len na základnej škole a zdá sa mi zvláštne, že používaš ťaháky ... ja som ich nepoužívala nikdy, ani na strednej, jednak som na to nebola povaha a jednak som sa to radšej naučila, lebo keď som videla koľko času strávia ich prípravou, tak by som to učivo vedela aj odzadu ..zvláštne je aj to, že ti na základnej rodičia nič na to nepovedia, veď tam nie je také kvantum učiva, ako potom na strednej, resp výške .... tebe ide skôr o to, že chceš mať jednotky, nie o to, či monitor urobíš ..zvládneš ho, len chceš byť najlepšia .. môj pocit

Hrac

to sa chces teraz pripravovat? ved si uzi leto, potom jesen a potom zimu :-) a tak tyzden pred monitorom sa zacni pripravovat ;-)

ak mas 1 tak nestresuj a spravis nadpriemerne aj bez ucenia, ved monitor je pisomka na 20min a pak tam nemas co robit:-)