Tuhe mydlo

Príspevok v téme: Tuhe mydlo
milli11

Samozrejme, vo verejnych budovach, na verejnych wc je urcite lepsie tekute mydlo. Ja vsak teraz myslim mydlo, ktore clovek pouziva vyhradne doma.

Nasla som nejake temy o tom, ze je vraj lepsie ekonomickejsie (dlhsie vydrzi)a zdravsie pouzivat tuhe mydlo ako tekute. Vraj maju ludia pocit, ze ich lepsie ocisti od spiny. Takisto je zasadite, co je pre nas lapsie, lebo nas organizmus je vo vacsine pripadov vlastne prekysleny.

Inde sa vsak pise, ze tuhe mydlo je nevhodne, lebo viac vysusuje a ma zasadite prostredie a to je nevhodne pre nasu pokozku. Ako to potom je? Vdaka.

kardinal

jaj to uz neviem, manzelka to kupuje, je to nejaka klasika, nema to ani bohvieaku vonu, je to taka velka kocka, z ktorej potom odkrajuje

kardinal

a to bola ta kovom obalena hadicka ... ked si clovek pozistuje, co tam vsetko v tom mydle je... ja sa cudujem, ze to vobec dovolia predavat v obchodoch, je to strasne svinstvo, a nema zmysel to riesit podla vyrobcu mydla... tuhe klasicke mydlo nic nepokazi

milli11

kardinal,

fiha, to musela byt sila! Co to potom robi s nasou pokozkou? :(

Ja mam pocit, ze ci sa sprchujem s tekutym mydlom alebo s cistou vodou, vysledok je ten isty. Uvazujem vsak, ze a vratim k tuhemu mydlu. Mydlu mojho detstva. :DDD

kardinal

zasadne pouzivame doma tuhe klasicke mydlo, a to predovsetkym odkedy mam nasledovnu skusenost ...

... na jednom wc u nas v praci bol davkovac tak nestastne umiestneny, ze mydlo kvapkalo na hadicku z baterie /privod vody/, a mydlo casom tuto hadicku uplne rozleptalo, az praskla. Co znamena ze je to riadny bordel.

odpovedam

Pokial ja viem, pokozka ma mat pH 5,5 - to je este zasadite, takmer neutralne. Sebamed ma mydla, ktore respektuju pH pokozky, ja kupujem pretu tuto znacku, umyvam sa nim cela namiesto sprchoveho gelu. Len ta vona prijemna prave nie je. Verim vsak, ze pre zdravie mojej pokozky je to lepsie nez parfemovane sprchace. Po nich trva cca 3 dni, kym si telo vytvori dobry elektrolyt.